Zolix Lap 23. szám - Harci helyzet ismét megélénkült. UPDATE!

Day 930, 10:48 Published in Hungary Slovakia by Zolix777

Először is bocsánatot szeretnék kérni mindenkitől hogy sokáig nem írtam cikket.
Másodszor szeretnék gratulálni Rhualnak!

Belföld
István király bizalmatlansági indítványt nyújtott be a frissen megválasztott elnök ellen. Egyáltalán nem értem hogy miért kéne ilyen hamar ( vagy bármikor) leváltani az elnököt aki semmi rosszat nem tett.

Külföld

Beersheba South District
Izrael utolsó területét ostromolja Törökország ahol a fal hamarosan -2 millió lesz. Ha én lennék az izraelli államfő az egész népességet átköltöztetném az egyik EDEN országba.

Sabah
Indonézia a Fülöp-szigetek elvesztése után megtámadta Malajziát. A 10 MMP ellen az indonézeknek kevés esélyük van.


Felkelések Tibet és Andhra Pradesh régiókban.
Minden fronton az USA tartja a falat.

Nordjland
A régen dán régiót az Egyesült Királyság próbálja megszerezni Norvégiától. Sajnos mivel a norvégoknak van egy spanyol MMP-jük így nem tudják a britek a csatát.


Bosznia elnökét lemondatták.

Hirdetés:
Megnyitottam saját q2-es gabonacégemet. Aki akar dolgozni az küldjön levelet nekem vagy az orgomnak. További hirdetéseket várok.

Kérdés!
Mi hiányzik az újságba illetve mit szeretnétek benne látni. Ezeket kérlek kommentbe írjátok le.

A 3.világháború cimű könyvemet mostmár nem hetekre hanem napokra fogom bontani mert így is nagyon hosszú lesz.

Február 7.
Bengházi. Líbia.
Itt olasz ügynökök jelentették hogy jelentős flottaösszevonást tart az ÁOSZ. Megfigyelésük szerint mintegy 150.000 egyiptomi, 100.000 algériai, 50-50.000 szudáni és líbiai katona állomásozott a térségben és számuk folyamatosan nő.


Surabaya. Indonézia
A harcok tovább folytatódtak a romhalmazzá vált városban. Az indonéz hadsereg további 20.000 embert valamint 100 tankot küldött a városba miközben a hadiflotta rajtaütött este a fővárost blokád alá záró ausztrál hajókra amik közül nagyon sokat elsüllyesztettek így a főváros kikötője ismét szabad volt.

Belgrád. Szerbia
Az albán és a montenegrói erők elérték a várost ahol egy jól megszervezett csellel a védők hátába kerültek és így körbezártak 400.000 katonát. Az egyesült albán és montenegrói légierő eközben elkezdet bombázni Szerbia fővárosát és több fontos ipari települést. Köröbelül 50.000 albán katona pedig elindult észak felé hogy megállítsa az ENSZ felmentős hadseregét.

Thaiföld.
Az ÁOSZ erői hirtelen ellentámadásba kezdett. Egységeiket feltöltötték – javában kényszersorozással - és így indultak meg a Mianmari határ felé. Az ENSZ erőit álmukban lepték meg akik alig tanúsítottak ellenállást. Új-Delhiben eközben puccsot hajtottak végre és India elnökét lemondatták és az ellenzék pedig békét kötött az ÁOSZ-szal azzal a feltétellel ha Pakisztán kivonul az országból. Valamint megtagadta az ENSZ erőinek az országba való visszavonulást.
Így ezen a fronton is fordult a kocka.

Peking. Kína
Az orosz haderő elérte a várost peremét de már itt komoly ellenállásba ütközött. A kínai hadsereget is meglepte hogy katonái ilyen fanatikusan is tudnak harcolni. Mindkét fél komoly veszteségeket szenvedett.


Homsz. Szíria
Itt körübelül 50.000 katona és 100 tank csatlakozott a védőkhöz így folyamatosan szorították ki a török és iráni katonákat a városból.

Irak.
Irakra oldalról támadtak az ÁOSZ erői. Nyugatról Jordánia körübelül 100.000 katonája és 200 tankja még délen a szaúdi hadsereg mintegy 250.000 katonája lépte át a határt ahol mindössze 50.000 ENSZ katona állomásozott. A mai nap csak a jordániai erők ütköztek ellenállásba.

Irán.
Iránt is támadás érte. De itt 5 ország hadserege csapott le. Északon az SZKO 2 országa : Örményország ( a mai nap csatalakozott ) és Azerbajdzsán egyesített hadserege mintegy 150.000 katonája és 500 páncélosa lépte át a határt. Keleten Pakisztán 100.000 katonája lépett Irán földjére.

Nicosia. Ciprus
A ciprusi hadsereg 30.000 valamint a görög állam 10.000 katonája lefegyverezte az ENSZ erőit a szigeten akik eddig a határt biztosították. Így megindult a támadás Észak-Ciprus ellen. A mai nap 30 kilométert haladtak úgy északra hogy nem ütköztek ellenállásba.

Szentpétervár. Oroszország
Az oroszok megkérték a finneket hogy a határt csúsztassák egy kicsit északra biztonsági okokból. De Helsinki nem fogadta el a kérést, így az orosz-finn kapcsolat elkezdet romlani.

Görögország.
Az ENSZ felszólította a görögöket hogy vonja ki csapatait Ciprusból vagy kizárják a szövetségből. Athén válasza azt volt hogy kérnek 1 nap haladékot hogy visszavonuljanak.

Szöul. Egyesült Korea.
Az ÁOSZ ülésén bejelentették hogy Tunézia csatlakozik hozzájuk. Valamint hogy elkezdték felvenni a kapcsolatot Montenegróval és Albániával hogy nem akarnak-e csatlakozni. Amennyiben igennel válaszolna a két ország a szövetség vezetői elhatározták hogy átnevezik az ÁOSZ-t
KVSZ-nek ami a Kölcsönös Védelmi Szövetség rövidítése.

Algír. Algéria.
Ebben az afrikai térségben is jelentős flottacsoportosítás folyt. Mintegy 100.000 algériai és 50.000 tunéziai katona tartózkodott a térségben és mint Líbiában itt is egyre nőtt a számuk.


Áldozatok:
ENSZ ÁOSZ
100.000 katona 75.000 katona
300 tank 100 páncélos
- civil 2.000 civil
23 hadihajó 5 hadihajó