Rzecznik Rządu #4: Analizy wojenne / Artykuł MSZ

Day 1,607, 13:48 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu



Witam!

Po ostatnich emocjach związanych ze sprawami wewnętrznymi czas na spokojny rzut oka na ogólnoświatową sytuację militarną. Zaczniemy od Polski, ale zdecydowanie więcej miejsca poświecimy innym regionom czy krajom - w tym Ameryce Południowej, Chorwacji/Serbii, Węgrom, Wielkiej Brytanii oraz Iranowi. Na zakończenie mała reklama artykułu Ministerstwa Spraw Zagranicznych zawierającego solidną porcję informacji. Przypominamy przy tej okazji o rekrutacji na ambasadorów.

Zapraszam do lektury.




Ambitny plan najazdu na Turcję niestety nie powiódł się. Podczas naszego ataku na Black Sea Coast of Turkey lepsi okazali się Turcy - głównie dzięki silniejszemu tankowaniu z tamtej strony. Po tym jak rzuciliśmy wszystkie nasze siły, wojska były wyczerpane i ostatecznie przegraliśmy. Kontratak na zajmowaną przez nas wtedy Dobrogeę miał praktycznie ten sam przebieg.
Poprzez wsparcie sił powstańczych w regionie Podolia udało się oddać go Ukrainie i w ten sposób odciąć się od dalszej ofensywy Turków. Polska nie miała już innego regionu graniczącego z Turcją, więc niedawno otwarta wojna z tym krajem zamknęła się.
Próbujemy wystawić Natural Enemy na... Niemcy, jednak bug w grze skutecznie nam to uniemożliwia i odwleka w czasie atak na naszych zachodnich sąsiadów. Liczymy na to, że błąd zostanie szybko naprawiony i będzie można realizować nasze plany taktyczne.




Odejście Chile z TERRY zachwiało równowagą w Ameryce Południowej i okolicach. Wczoraj odbyła się bardzo wyrównania bitwa między Argentyną a Paragwajem, którą przy stanie 7:7 TEDENu obdarzył szczególną uwagą. Dzięki mobilizacji sił ONE/proONE na szczęście udało się ją jakoś wygrać i Paragwaj, odzyskując w ten sposób inicjatywę, atakuje rdzenny region Argentyny - a konkretnie Mesopotamię (bitwa właśnie się skończyła zwycięstwem Paragwaju). Taki obrót sprawy pozwala odpocząć trochę Nowej Zelandii i Chile, które korzystając z chwili spokoju mogą skupić się na odzyskaniu swoich terenów w RW. Chile dodatkowo nęka sojusznika Turcji w Patagonii i prowadzi tam 5:1. Otwiera się, więc duża szansa na odzyskanie inicjatywy w Ameryce Południowej.


Dotychczas dominująca Argentyna nie ma już tak łatwo


To co wisiało od paru dni nad Chorwacją stało się faktem - kraj Rompera i Argroba został wykasowany. Co prawda stało się to tylko na chwilę, gdyż niedługo potem powstańcy wyzwolili region Northwest Croatia, ale nawet tak krótkie zniknięcie z mapy tego kraju jest sporym sukcesem ONE, który jeszcze parę miesięcy temu był nie do pomyślenia.
Serbia zapewne najpierw będzie wolała uporać się z pozostałymi 3 krajami, które dały na nią NE w celu ratowania Chorwacji, dlatego na ponowne wymazanie nie ma co na razie liczyć.


Trwające właśnie powstanie w South Dalmatii może wyzwolić kolejny region spod serbskiego zaboru, ale najprawdopodobniej ta sztuka się teraz nie uda


Węgrzy nie dają ani chwili wytchnienia niedawno wymazanym z mapy Rumunom i atakują ich ponownie, odnosząc stosunkowo łatwe zwycięstwa w kolejnych mini o Maramures prawie wyłącznie dzięki ustawianiu na tę bitwę COTD (Campaign Of The Day) przez państwa ONE. Pamiętajmy o tym, żeby wesprzeć naszych przyjaciół w tej kampanii, gdyż wspomniana bitwa to dopiero początek.


Powtórka z rozrywki


Sytuacja Brytyjczyków zaczyna się powoli klarować w dobrym tego słowa znaczeniu. Jeszcze dziś Kanada zniknie z Europy, ulegając naszym sojusznikom w East Midlands. Jako, że Wielka Brytania ma obowiązujący pakt z Irlandią, to jedynym krajem z jakim muszą się teraz Anglicy uporać jest Francja. Łatwo nie będzie - potrzebne jest także i nasze wsparcie.


Na dalsze wyzwalanie trzeba jeszcze poczekać - powstanie w Londynie praktycznie przegrane


Radość Iranu z wolności nie trwała długo, ponieważ wyzwolone spod Turków tereny irańskie znajdują się teraz pod ciągłym obstrzałem Chin, które zapuściły się prawie aż do Europy. Wczoraj próbowaliśmy uratować naszych sojuszników przed wymazaniem zaczynając ze stanu 0:6. Niestety, ONE miał wtedy inne priorytety a sama pomoc z naszego kraju nie wystarczyła, co poskutkowało tym, że bitwa o ostatni region - Razavi Khorasan - zakończyła się przegraną 6:8. Dodajmy, że dzisiejsze RW w Sistan and Baluchistan, mimo pomocy Wojska Polskiego, nie powiodło się.


Smutny obrazek na Bliskim Wschodzie




Ostatnio wydany został przez to ministerstwo dość obszerny artykuł dotyczący polityki zagranicznej wybranych państw - głównie nie tych z pierwszych stron gazet. Znalazła się w nim treść zapisów pokoju między Słowenią a Szwajcarią wraz z komentarzem MSZ, tłumaczenie artykułu wydanego przez sojusz EPIC dotyczący włączenia Egiptu w jego struktury oraz podziękowania z Chile za wsparcie płynące z państw ONE dla ich nowych obywateli. Mamy też szczegóły rozmów Polski z Szwecją na temat porozumienia tej ostatniej z Niemcami, informacje o możliwej aplikacji Austrii do EPIC oraz rzut oka na pewien konflikt rumuńsko-brazylijski.
Wciąż szukamy osób mających czas i chęci do pracy na placówkach dyplomatycznych. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj.


Pozdrawiam!
Rzecznik Rządu: Ghanim

Czytaj i subskrybuj:












Szatę graficzną wykonał S'til