Egy lengyel-USA háború hatása az erőviszonyokra

Day 877, 06:56 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Mai cikkem tulajdonképpen a címben látható fikcióra épül, annak fényében mérlegeli a lehetőségeket. Szóval tegyük fel, hogy a lengyelek hadat üzennek az USÁ-nak. Könnyen meg is tudnának indulni, hiszen Extremadura régióból kiindulva két régióswap a spanyolokkal és már Galiciából át is érnek az amerikai kontinensre. Sőt, ebben az esetben rögtön az erőd Floridát tudnák támadni. Az esetleges hadüzenet után nem lennék meglepve, ha az amerikai sereg legfőbb célja lenne Extremadura felszabadítása, mert ez esetben a lengyelek nyugatra vezető útja el lenne zárva.
Először nézzük meg, hogy milyen hatással lenne ez az EDEN-en belüli, illetve az EDEN-közeli országok egymás közötti viszonyára. Először is, a lengyel támadás nem következhet be spanyol segítség nélkül. Hogy ez a segítség kimerül-e a régiócserékben, avagy a támadásba való bekapcsolódást is jelenti, azt nem lehet tudni. Mindenesetre a spanyolok szintén több USA régióval határosak, valamint nyitott háborújuk is van.
Az elmúlt napokban láthattuk, hogy a főbb európai EDEN-országok közül Románia hagyta kifutni MPP-jét az USÁ-val, míg Horvátország, Görögország és Svédország meghosszabbította azt. Nincs tehát egységes álláspont ebben a kérdésben a túloldalon.

Azonban kijelenthető, hogy minden valószínűség szerint az európai EDEN-országok egységesen a lengyelek mellé állnának. Horvátországnak ugyanis erős szövetségesek mellett kell maradnia, mert a feje fölött lebeg a kard, ami bármi lecsaphat a szlovén, aktív MPP-k képében, valamint a szokásos magyar-szerb támadás is beüthet abban az esetben, ha erős pártfogók nélkül maradnak. Így valószínűleg a horvátok megpróbálnák kibékíteni a feleket, és mindkettővel fenntartani a szövetséget, végül azonban más lehetőség nem lévén, a lengyel-spanyol tengely felé húznának.
Románia érdekei szintén afelé mutatnak, hogy inkább az "európai EDEN" felé húzzanak. Náluk is fennáll annak a veszélye, mint a horvátoknál, hogy a szövetségi rendszer meggyengülése esetén a Kárpát-medencében és a Balkánon totális phoenix befolyás érvényesülhetne.
A skandináv országoknak is tradícionálisan jobb a viszonya az európai EDEN-tagokkal, mint a tengerentúliakkal.
Görögország helyzete érdekes, hiszen az ő esetükben inkább az amerikaikhoz fűződik szorosabb viszony, azonban belátva a helyzetet, valószínűleg ők is az európai tömbhöz csatlakoznának. Miért mondom ezt? Nézzük végig a dolgokat. Ha a görögök az amcsik oldalára állnak, akkor kevés MPP-jük marad, az is olyan országokkal, amik az USÁ-t védik a lengyelek (és talán mások) ellen, így elég harmatos lenne a biztonsági pozíciójuk. Márpedig a török MPP-k itt is aktívak, és tudjuk jól, hogy a görög vasra több országnak fáj a foga, elég ha csak Iránt és Törökországot említjük.
Egy két, vagy három frontos támadás (török-bolgár és esetleg iráni) pedig a gyenge Görögország végét jelenthetné.

Ezek után pedig nézzük szét a tengeren túl. Kanada sorsa szorosan összekapcsolódik az USÁ-val, ezért kijelenthetjük, hogy mindenképpen együtt fognak harcolni az esetleges betolakodók ellen.
Ausztrália, India, Kína, Dél-Afrika esetében azt mondhatjuk, hogy igencsak sebezhetőek lesznek amennyiben tényleg létrejön a címben szereplő háború. Az összes ország inkább az USA felé húzna szerintem, ilyen-olyan megfontolásokból. Így viszont az európai EDEN-MPP-it valószínűleg elveszítik, a megmaradó védelmüket pedig az egymással kötött szövetségek, valamint az USA és Kanada adja.
A SOL helyzete is kritikussá fog válni ezzel párhuzamosan, hiszen az eddig az EDEN-védelmét élvező területek phoenix offenzíváknak eshetnek áldozatul. Gondolok itt Kínára, India high régióira, avagy Malájzia területeire.

Összességében azt mondhatjuk, hogy a lengyel-usa konfliktus két részre osztaná az EDEN-t és az EDEN-közeli országokat, mégpedig egy európai és egy tengerentúli részre. A phoenix szempontjából ez a nyomás enyhülését jelentené, valamint azt, hogy elkezdhetjük a fontosabb célok (Magyarország, Szerbia gyémánthoz és egyéb nyersanyagokhoz való juttatását) megvalósítását. Ezekre elsősorban az ázsiai területeken van lehetőség, ahol az USÁ-val szövetséges egykori EDEN-közeli államok találhatóak. Ezért a helyzet úgy nézne ki tulajdonképpen, hogy az "USA és baráti köre" egyszerre állna EDEN és Phoenix támadás alatt, csak más területeken.

Van más lehetősége is a phoenixnek a kialakuló helyzetben, hiszen megtehetjük, hogy MPP-ket kötünk az USÁ-val, megvédjük a lengyel agressziótól, viszont ebben az esetben nem valószínű, hogy high régiókat tudnánk szerezni Ázsiában.
Ezért én azt mondom, hogy amennyiben sor kerül erre az összecsapásra, a fő feladatunk a phoenixen belül egységesnek maradni, és a saját céljaink elérésén ügyködni. Gondolok itt az USA kitakarítására Ázsiából, avagy az említett high régiók megszerzésére.

Köszönöm, hogy végigolvastad!
Istencsaszar