DIV SA ŠALATE

Day 587, 15:04 Published in Croatia Croatia by Tomislav velicanstveni

Još jedno sjajno izdanje Diva sa Šalate odvelo ga je među najboljih osam na Wimbledonskoj travi. Karlo je protiv Španjolca pogodio 'samo' 35 aseva, te zasluženo izborio meč s Federeom.

Ivo Karlović nikad u karijeri nije igrao četvrtfinale Wimbledona. Međutim, pobjedom 7:6 (5), 6:7 (4), 6:3, 7:6 (9) nad Španjolcem Fernandom Verdascom, konačno je napravio i taj ogroman korak.

Div sa Šalate dobro je otvorio meč, te kroz tie-break uzeo prvi set. Španjolac je, međutim, na isti način uzvratio u drugom, te poravnao na 1:1.

U trećem setu susret je prekinut na pola sata radi kiše, a pauza je očito više pogodovala hrvatskom tenisaču. Karlović je breaknuo Verdasca, te sa 6:3 osvojio treći set.

Posljednji set nije donio previše uzbuđenja sve do tie-breaka, oba tenisača čvrsto su držala svoj servis, iako je možda i iskrsla pokoja šansa, nijedan tenisač nije ju uspio iskoristiti.

IZREŠETAO I VERDASCA
Karlović dohvatio četvrtfinale!

Uspjeh karijere!

DIV KOJI SERVIRA
Federer: Ovo što Karlović igra nije tenis

Ivo je odlično otvorio trinaestu igru, te poveo s 3:2. Nakon što su obojica poentirala na svojim servisima, Karlović je ispred sebe imao 5:4, te dva servisa, no dogodilo se kranje neočekivan rasplet; Verdasco je uzeo oba, te si otvorio šansu za osvajanje seta.

Ipak, da nezna samo servirati, kako tvrdi Federer, Karlo je pokazao sjajno odigravši sljedećih nekoliko poena, te s konačnih 11:9 došao do pobjede.

Div sa Šalate ponovno je imao dobar servis (74 😵 uz 35 aseva, koliko ih je prohujalo pokraj Španjolca. Vidjet ćemo koliko će ih proći kraj Feđe, koji ga čeka u četvrtfinalu nakon što je izbacio Šveđanina Robina Soderlinga.