Biuletyn informacyjny - Opłacalność restrukturyzacji firm raw

Day 2,109, 13:32 Published in Poland Poland by Narodowy Bank Polski


Biuletyn Informacyjny NBP.

Ważne linki

Dochody ePL możemy obejrzeć tu http://ct.egov4you.info/
Podział przychodów możemy zobaczyć tutaj: http://tnij.org/podzial_kasy
a podział dofa pomiędzy poszczególne grupy można sprawdzać pod linkiem http://tinyurl.com/b67skar



Witam,

W dzisiejszym wydaniu wykresy zmian na rynkach przez ostatnie dwa tygodnie oraz kilka słów o raw.

Zaczynamy od golda.

Po spadkach cen złota ostatnie dni przyniosły wzrost; jednym z powodów może być brak eventu oraz wyczekiwane kontrakty.

Gdy kurs golda był blisko 200cc za sztukę, sporo osób pytało się, czy jest szansa, że spadnie niżej. Otóż bardzo mała i na bardzo krótko. Myślę, że sporo osób, szczególnie młodych, nie wie o istnieniu tzw. dodruku pieniądza. W dawnych czasach, które pamiętają najstarsi obywatele, drukowaniem pieniądza zajmował się MGiF. W tamtych czasach był to dochodowy interes.
Oczywiście drukowanie nie odbywa się za darmo: “Wydrukowanie jednej jednostki waluty kosztuje 0.005 Golda. Tak więc, jeżeli na przykład państwo chce wydrukować 10000 jednostek waluty, będzie to kosztować 50 Złota “. Dlatego trzeba mieć pewność, wystawiając ustawę, że dodruk zakończy się sukcesem a epaństwo na nim nie straci.

Mając powyższe na względzie, nie przewiduję, by gold spadł poniżej 200cc, chyba że zmianie ulegnie mechanika gry 😉.



Rynek gold


RAW

W poprzednim artykule analizowaliśmy, ile sztuk raw oddajemy / przepada nam jako podatek. Teraz czas na analizę, czy opłaca się wymieniać firmy raw na q5.

Poniżej informacja o tym, jak kształtują się ceny zakupu poszczególnych firm raw:



Dla przypomnienia również ile sztuk raw przepada, żeby pokryć podatek (wartość ta jest zależna od średniej płacy oraz ceny sprzedaży surowca):



Uzupełnienie wiedzy stanowi tabela pozwalająca ustalić przychody netto z fabryk raw oraz czas, po którym osiągniemy zwrot zainwestowanego kapitału. Pewnie część osób powie, że inwestycja zwraca się już po osiągnięciu połowy wartości zainwestowanego kapitału, jednak nie po to inwestujemy, by później rozwiązywać fabryki. (rozwiązanie firm surowcowych zwraca połowę zainwestowanego przy ich zakupie kapitału)



Z powyższej tabeli wynika, że najszybciej zwracają się obie fabryki postawione za gold, z czego w niespełna 3 kwartały ta za 10g.
Czy postawienie 3 (dokładniej 3,5) fabryk q3 zamiast 1 q5 jest dobrym rozwiązaniem? Ekonomicznie wydaję się, że to dobry wybór, gdyż mamy 875 sztuk raw (obliczone dla 3,5 firmy) zamiast 500 sztuk. W pierwszym wypadku, przeliczony na sztuki raw podatek wyniesie maks. 35 sztuk, czyli i tak zyskujemy. Należy jednak pamiętać, że pracowanie zabiera nam HP oraz zwiększa exp, a ten ostatni, szczególnie osobom z niższych dywizji, pragnących w nich pozostać jak najdłużej, nie jest potrzebny. Odpowiedź, jak zawsze, pozostawiam czytelnikowi.

Pozostaje jeszcze kwestia wymiany np. q4 na q5. Czy ta inwestycja się opłaca?
Rozwiązując Q4 zyskamy 4250 PLN, co w przeliczeniu na golda (po kursie 215) da nam 19,7g. Czyli pozostaje nam dołożyć albo rozwiązać 2 firmy. Załóżmy, że wybierzemy ten drugi wariant, czyli mamy 39,54 golda, za co kupujemy jedną q5 zamiast posiadania dwóch q4. Produkujemy więc 500 raw zamiast 700. Nawet odprowadzając podatek w przeliczeniu na sztuki, jesteśmy do przodu w przypadku dwóch fabryk z niższym Q. Trochę inaczej wygladałaby sytuacja, gdyby cena golda spadła do 120 PLN za gold; wtedy wymieniamy jeden do jeden. I tym razem również przemyślenie tematu pozostawiam czytelnikowi.
Pragnę również, zwrócić uwagę czytelnika na to, że są okresy gdy w firmach raw q5 opłaca się zatrudniać pracowników.

Na koniec pragnę zwrócić uwagę również na fakt, że symulacje zrobione są dla ceny raw 0,045 i 0,04 ale taka cena wcale nie musi obowiązywać - równie dobrze może dojść do załamania się rynków.



Na koniec zostały wykresy. Zobaczmy, co się działo na rynkach:

Rynek pracy



Weapon


niebieski - Q1
czerwony - Q2
żółty - Q3


niebieski - Q4
czerwony - Q5
żółty - Q6



niebieski Q7

Food


niebieski - Q1
czerwony - Q2
żółty - Q3


niebieski - Q4
czerwony - Q5
żółty - Q6


niebieski Q7

Pozdrawiam,
MGiF - Takelbery