[МЗС]RE:"Что представляет собой внешняя политика еУкраины?” Відповідь дипломата.

Day 1,694, 13:06 Published in Ukraine Turkey by Prime Minister of eUkraine


"Зовнішня політика України з точки зору новачка"

Пише Piratuk:

Недавно меня попросили рассказать, что представляет собой внешняя политика еУкраины, коль смотреть на нее через призму новичка. С удовольствием поделюсь с вами взглядами.

Ничто. Честное слово, я не заметил каких-либо действий еУкраины на мировой арене за последние несколько дней.

Как только я начал играть (вернее продолжил после длительного промежутка времени), еУкраина отбирала земли у еВенгрии. Появился замечательный стимул влиться в игру. Венгры потерпели поражение (не знаю, было ли оно оговорено). Ура!

Сейчас-то мы им покажем! Так я думал. Но ничего не менялось. Как потом я узнал, произошли странные баны, смена власти и прочие вещи.

Однако мой диалог об внешней политике.

К власти пришел россиененавистник. Бурление г*вна продолжилось. Парочка статей, перепалки в комментариях. Ничего серьезней.

Вернемся к делу, что вижу я?

-На еРоссию мы не нападем, иначе нас загрызут.
-На ее союзника еБелорусь тоже.
-Румыны и молдаване, оказывается, под еРоссией. Ведь так?
-А еСловакия их союзник.

Быть может, я путаю факты. Извините, я все-таки новичок. Но позвольте выразить свое видение нашей дальнейшей внешней политики:

Как бы многие из нас не желали, но союз с еРоссией необходим. И, имея таких союзников, уже можно плести нити, выискивая пути, через которые мы смоежм вырваться из этого чертового кольца.

Вот таким хотелось бы видеть начало 🙂








“Что представляет собой внешняя политика еУкраины?” Відповідь дипломата.


Кожне слово, рішення та дії влади, як і опозиції, і є зовнішня політика нашої е-держави. Правда, не всі ці діяння висвітлюються в е-пресі. Щодо роботи Президента та МЗС, як основних суб´єктів формування вітчизняної зовнішної політики, можна сказати, що це - робота невидимого але неймовірно масштабного фронту. Неодноразово було, що самі працівники МЗС чи непрофільні міністри не відають про всі деталі дипломатичних робіт.

На самітах ЕДЕНу, які вже стають регулярними та окремими для президентів, міністрів ЗС та міністрів оборони, діє золоте правило “що кажеться в Вегасі - залишається в Вегасі”. Правда, практично всі питання вирішуються в приватних розмовах в чатиках Різону чи Скайпу. Дипломатія в еРепці базується на хитропланах, які аж ніяк не можна розголошувати.

Оцінку дій та бездіяльностей того чи іншого уряду варто давати не раніше ніж через місяць після закінчення його роботи, бо більшість кроків є довгострокові і, навіть якщо вони вважаються дурницями, то вони обов’язково дадуться чути рано чи пізно. Мушу визнати, раз про це пішла розмова, що навіть через півроку в нас ще є такі дії України на міжнародній арені, що стали доленосними, які відомі тільки їх виконавцям.

Саме тому, зовнішню політику країни можна описати по загальним офіційним засадам: ЕДЕН, відновлення АТУ, тощо, але є і неофіціні, але не менш важливі. Політика еУкраїни є багатовекторною.

Головне, щоб ми тримали про-українській курс, але як члени тої чи іншої спільноти маємо визнати, що наші права закінчуються тоді, коли начинаються права інших.

Я не дарма згадав про опозицію, бо коли та чи інша сила, яка є в опозиції до влади, не виконує владні міжнародні домовленості, формується певна ситуація, яка негативно впливає на передбачуваність вітчизняної зовнішньої політики.

Уряди еУкраїни всіх часів і партій дійсно відставали на масс-медіа полі. Саме тому, громада має піднімати всі цікаві для них питання власноруч і вони обов’язково отримають відповідь.

Наприкінці маленька ремарка щодо піднятих питань про наших сусідів. Хто з політиків говорить про ЕДЕН (або інші організації) як про одне ціле - є нубом в цій справі. В альянсах є клани, а в країнах - партії, які відстоюють ті чи інші інтереси. Але, як ми щоразу бачимо, коли ці “агенти” починають плисти проти течії чи то для відстоювання своїх інтересів, чи то під впливом ззовні, складаючи негативне враження про цей альянс чи країну в цілому. Ось чому ми так чи інакше думаємо про інші держави, як і інші держави складають враження про нас.

еУкраїна відкрита для діалогу та співпраці на різних етапах на паритетних засадах з різними державами, виходячи з наших національних інтересів. Але хорошим фундаментом для сильної зовнішньої політики було б внутрішнє порозуміння, хоча б по ключовим питанням. На це без надії сподіваюся.

Дякую за коментар та бажаю повертатися в гру, щоб більше бачити та розуміти 🙂. Висновки робить кожен свої.

Міністр Закордонних Справ еУкраїни -
uaporsсhe