Вестник ML Брой 16 - Колко струва всъщност златото?

Day 1,543, 10:29 Published in Bulgaria Romania by Luclf3r

В сравнително скоро време в интернет се появиха "безплатни" игри. Изникнаха като гъби. Разбира се това не е точно така защото както знаете няма безплатен обяд. Някои от тях докарват повече доход от своите братовчеди платените игри.

Да видим какво ни предлагат.
- безплатна регистрация
- без месечни такси
- достъп до всички жизненоважни предмети в играта
С две думи - нормална игра.

Защо се дават реални пари?
Стигаме до изречението от Вестник ML Брой 2 – Същинското начало:
"Защо хамериканчето решава да пипне на мама кредитната карта и закупените виртуални парички да сглоби набърже виртуална кочинка?"

Игрите се основават на ресурси които от които най-често са производни предметите вътре. Основните са 2-3 най-често. Когато влизате в играта вие бързо разбирате кой е ресурса който е най-скъп (ограничен). Много често той е и нещото около което се основава развитието ви. Имайки го повече имате възможността рязко да дръпнете бързо нагоре по нивата или начина по който е построена (измерима) играта. Другата възможност е този ресурс да ви предоставя и възможността да покажете нещо накратко наречено "благоденствие". Тоест имате богатство в играта и можете да си го позволите този предмет. Или дори повече: можете да придобиете "уникален" предмет за играта даващ ви бонус или показващ "благодентствие", който не бихте придобили без да се възползвате от вкарване на пари от РЖ.

Цифричките на екрана
Какво все пак кара тези цифри на екрана (мнозина наричат просто “пиксели”) да имат значение? Предният параграф дава някаква представа, но нещата са още по-дълбоки.

Хората правещи играта се стремят да я направят максимално привлекателна за играчите за да дойдат максимално много. Същевременно с това не я правят прекалено лесна за да я има тръпката. Това разбира се са общи приказки. Мда. Идвайки обаче много играчи прави играта по-значима. Заради по-голяма конкуренция при която можеш да изпъкнеш и да се докажеш. Както каза SALOPARD в коментара към предишният брой от вестника "Основното, на което се базират е....Егото." Фактора с влиянието в играта си личи и в реплики като тази която е извадена от чат с разрешението на автора и:
"ако трябва парите за месеца за ядене ще си набия в тая игра ама тея няма да ни затрият 😃"SanqBelov

Вярата (или по-скоро да обобщя обобщението)
Вярата, че тези символи написани на екрана струват нещо е провокирана от вярата ни, че картинките или символите получени в замяна имат значение. В момента който редкият ресурс стане често срещан. Престанат ли да имат поради една или друга причина виртуалните кюлчета злато в случая за нас те ще са ...(тук ще дам примери от РЖ)
- излишен трафик.
- акции на фалирала банка
- по-евтини от тапети като някои валути малко след втората световна война

Разбрахте ме надявам се. Затова са и по-горните пасажи. За да се материализира било и виртуалната идея на играта се стига до разходи. Говорих за тях общо взето във всички броеве, но може би най-вече в:
Вестник ML Брой 7 - Зад капака I
Вестник ML Брой 8 – Зад капака II
Вестник ML Брой 9 – Зад капака III