[KK] Navigare necesse est

Day 2,489, 02:22 Published in Hungary Hungary by eKulugyminiszterium


Tisztelt Olvasók!

Az elmúlt hét eseményeiről szeretnék az alábbiakban tájékoztatást nyújtani. Alapvetően egy csendesebb hétről volt szó, amely azonban nem volt mentes a fontosabb bejelentésektől. Konkrét eredmények híján eddig nem nagyon volt miről érdemben információt szolgáltatni, csak a ciklusváltás óta elkezdett folyamatok státuszáról tudok beszámolni.

Kommunikáció terén ebben a hónapban óvatosnak kell lenni, mert aki kicsit is figyeli a globális folyamatokat, az megtapasztalhatja, hogy egy új világrend van születőben. Éppen ezért minden kormányzati újságban elhangzott óvatlan kijelentés nem várt következményeket vonhat maga után. Ne gondoljuk azt, hogy egy magyar nyelvű külügyi újságot nem olvassák kintről, mert ez tévedés.

Keleti kérdés
A ciklust egy meg nem szavazott török NE javaslattal kezdtük, melyről később kiderült, hogy nem volt komoly indíttatású. Ezt elég nyilvánvalóan jelzi az elnökválasztás napján beadott impeachment javaslat.

Nekünk fontos a török viszony tisztázása, hiszen egyetlen salétrom bónuszunk Tauridában található. Éppen ezért felvettük a kapcsolatot az új török kormánnyal, hogy kifejezzük békés egymás mellett élési szándékunkat feléjük: nem érdekünk a velük történő háború, hiszen mi a bónuszkészletünket szeretnénk gyarapítani a magyar sebzésből fenntartható módon.

Fontos megemlíteni a török-ukrán barátságot: ez a viszony a kései EDEN időkből alakult ki és azóta is fellelhető ez a szimpátia. Éppen emiatt a török fél olyan választ adott nekünk, hogy amennyiben nincs magyar-ukrán megegyezés, támadni fognak.

Elnök urunk utasítása szerint nem egyezhetünk meg az ukránokkal. Ezt az irányvonalat tisztában tartva felkerestük az ukrán felet, hogy ők milyen feltételek mellett képzelnének el egy NAP-ot. Mi egy olyan javaslatot mondtunk, amely azokat a régiókat tartalmazza, amelyek a Tauridához vezető hídhoz szükségesek. A többit az ukránok kapták volna meg. Bérlésről szó sem esett. Az ukrán fél elutasította, mert szerinte az nem túl fair ajánlat, ha a fél országát csak úgy bitoroljuk. Itt le is zárult az ukrán-török vonal: jelenleg bármikor lehet török támadásra számítani.

Mint a korábbi Magyar Közlöny számból értesülhettetek, Ukrajna túlnyomó részét a románokkal felosztva birtokoljuk. Ez nekünk azért jó, mert az ukrán lázadó erők meg vannak osztva, tekintve hogy egyaránt nem szeretnek minket és a románokat.

A román-bolgár háború folytatódik tovább a megszokott medrében, részletesebb státuszt a Hadügyi Közlönyben olvashattok.

Kitekintés
A lengyel NAP-ot automatikusan megújítottuk, tekintve hogy külügyi részről ugyanazok az emberek ülnek a magyar és lengyel kormányokban, mint mikor az előző NAP megszületett. A viszony egyre szívélyesebb a két ország között, megfelelő pillanatban eljuthatunk arra a mérföldkőre, mikor MPP-t is kötünk velük.

Erre mindkét oldalon van motiváltság, két hátráltató tényezőt kell csak leküzdeni:
1) Olyan háborúkat kerülni kell, ahol könnyen kiütésre kerülhet egy frissen megkötött magyar-lengyel MPP
2) A ciklus beköszönőben elhatároztuk, hogy a SerHun-t semmiképpen sem adjuk fel. Így a magyar-lengyel párbeszédbe meginvitáltuk őket is a kezdetektől fogva. Magyarország célja, hogy egy TWO-hoz igen hasonló felállás jöjjön létre, mivel ekkortájt értük el birodalmunk legnagyobb kiterjedését. Ehhez hozzátartozik, hogy mindkét országgal szívélyes a viszony és potenciálban sem elhanyagolható tényezők.



Amint a cikk elején is jeleztem, szövetségek terén megindultak lassú mozgások a felszín alatt. Ennek látszanak már a jelei, például ehhez hasonló javaslatok. Hetek kérdése, és az eddig Asteriaként és Siriusként ismert alakzatok felbomlanak, hogy romjaikon új formációk jöhessenek létre.

Nekünk könnyebb helyzetzünk van abból a szempontból, hogy kilépnünk már nem kell sehonnan sem, kvázi függetlenként játszunk ebben a játékban. Szeretnénk formáló erőként résztvenni ezekben a folyamatokban, az előző bekezdésben említett párbeszédben aktív felek vagyunk.

Kormányunk szeretné befolyását kiterjeszteni a mediterrán régiókra azzal a nem titkolt céllal, hogy bónuszkészletünket gyarapítsuk. Éppen ezért felvettük a kapcsolatot a szerbekkel, hogy egy mindkettünk számára kedvező felosztásról egyezzünk meg. Ez igen jól halad, úgyhogy nemsokára megindulhatunk Róma felé.

Szerbia
Szerbia kivonul Spanyolországból. Korábban voltak törekvések arra, hogy továbbmennek az óceánon túlra olajat szerezni, miközben a hidat a spanyolokon keresztül csinálták volna. Ezt végül mi is mondtuk nekik, hogy nem túl ésszerű ötlet sokországos hidat fenntartani egy-két bónuszért, mert abba beleroppanhatnak. Elég ehhez a bosnyák-szerb háborút megnézni.
Ráadásul a szerb-horvát béke ingatag talajon áll: mindkét fél oldalán nő a vágy a háborúra.

Tájföld
Eme kicsiny országról köztudott, hogy renegát szerbek irányítják. Most éppen megint kiújult egy viszály köztük és Szerbia között, úgyhogy elképzelhető, hogy szerb MPP-jüket nem újítják meg. A táj stílusra amúgy is jellemző a komolytalanság, mint a szeptember 11-re időzített légicsapásténye is mutatja (mely kudarcba fulladt).

Szlovénia
A horvátok eltörölték őket, azonban sikerült megállapodniuk egymással. Ennek értelmében a horvátok felszabadítják a szlovén régiókat, de Slovenian Littoral régiót megtartják, ahonnan bónuszt szereznek be.

Horvátország
Amint arra már utaltam, jelenleg béke van köztük és a szerbek között. Azonban a horvátok ügyesen játsszák a játékot, mert tudják, hogy ők is csak addig birtokolják az eredeti régióikat, ameddig a szerbek nem támadják őket. Hallani olyat, hogy az egy hónappal ezelőtt végrehajtott kiköltözésük után most bevonulnának Indiába a LETO bázist támadva. Ez egészen biztosan ultimátum lenne a szerbek számára, akik ezek után ismét szembenézhetnek majd az igen tekintélyes horvát CO-val.



karaj22
Magyarország külügyminisztere