[J4P!]Kormányprogrogram és -lista áprilisra

Day 2,326, 09:26 Published in Hungary Hungary by II. Jemby
Tldr: Indulok elnöknek, szavazz rám.
Tldr2: Ez a cikk Szempy cikkének egyfajta antitézise.



1. Általános célkitűzés


A hónap mottója: Aktivitás és Kultúra. Már sokszor, sokféleképpen leírtam, hogy szerintem az Erepublik és eMagyarország egyetlen igazi értéke az a játékosközösség, amit az évek alatt magához idecsábított és jobb esetben magához kötött. Mindenkinek megvan a maga játékélménye, céljai, értékrendje, így nekem is. Ezeket, ha úgy tetszik, magát jembyt, nem tagadhatom meg, és ez mindig egy áthághatatlan korlátot jelent. Így behatárolt, hogy mit tennék meg és mit nem, miért küzdenék itt és miért nem.

Mindeközben szeretném, ha eMagyarország polgárai -mi- jól éreznénk magunkat, meg tudnánk itt valósítani, amit szeretnénk, együtt tudnánk működni, meg tudnánk ismerni és érteni egymást és ezáltal gazdagodhatnánk. A személyes célom ezzel a ciklussal elég öncélú. Nem elsősorban egy adott játékbéli kihívást szeretnék teljesíteni, háborút indítani, területet elfoglalni vagy legyőzni egy kemény ellenfelet. Én azt szeretném kipróbálni és reményeim szerint bemutatni, hogyan tud egy kormány a közösség fejlődéséért, aktivitásának növeléséért, szervezéséért, bevonásáért, felrázásáért, szórakoztatásáért, összekovácsolásáért és megtartásáért nap mint nap küzdeni.

Jelenleg nem feszít minket a tettvágy, nem állnak teli a raktárak, nincs csordultig tele az államkassza, hogy arra késztessen minket, hogy valami grandiózusat alkossunk a hónapban. Én sokakkal együtt látom a kihívást a barátok keresésében, diplomáciában, szervezésben, de szerintem még nagyobb kihívás fekszik a belső diplomáciánkban, a saját országunk és kis közösségeinek szervezésében, fejlesztésében.

Szeretnék egy, a kis közösségekre, baráti klikkekre épülő, mégis összetartó, együttműködni tudó ország irányába elmozdulni. Programokat szervezni, szórakoztatni, hogy a tőlünk-nekünk mentalitás megmaradjon és növekedjen, hogy eMagyarország most és a jövőben, mindaddig amíg értelmét látjuk az erepre egyáltalán fellépni és talán még utána is megmaradjon olyasminek amit értéknek tekinthetünk, ami adott számunkra valamit.


2. Szervezeti felépítés


Az, hogy egyáltalán elindultam, hogy ennek bármi értelmét is látom, illetve a “kormányzás” alapvető filozófiáját és célkitűzéseit egy olyas valakinek köszönhetem, aki most is aktívan dolgozik azért, hogy mindez megvalósulhasson. Így természetes és a részemről nagyon is szükséges, hogy a jövőben is támaszkodhassam rá. Ezért nálam a miniszterelnök nem pusztán helyettes, hanem valaki akivel együtt kormányzunk és irányítunk.

A különbség a megbízott és a miniszter között, hogy a megbízott a csapat, a kabinet részeként, folyamatos aktív kapcsolatban végzi a munkáját, míg a miniszter megbízást kap egy adott feladat elvégzésére és onnantól kezdve folyamatos, állandó kapcsolat nélkül, bizonyos függetlenséget élvezve végzi a munkáját, szabadon szervezve a csapatát nevez ki maga mellé társakat a munka elvégzésére.


Elnöki kabinet:

jemby, elnök

Black-Star, alelnök
Rajk Endre, rendszerideológus, politikai tanácsadó


sugarfree, diplomáciai megbízott

bannme, koordinációs megbízott
Bandi007/NighwatcherHUN, koordinációs megbízott

Mvhely, mozgósítási megbízott
Betyu, mozgósítási megbízott
Haszontalan, mozgósítási megbízott

Tarsolytestvér, tájékoztatási megbízott

Mitsou, orgügyi megbízott


Elnökként én egyrészt a miniszterelnökkel együtt irányítom a kormány munkáját, a minisztereimmel együtt kidolgozom a stratégiai célokat és felügyelem a teljesítésüket, másrészt megbízottaimmal együtt személyesen irányítom a külkapcsolatainkat és az Erepublik alapját: a véget nem érő háborút.

Már az előző indulásom során leírtam, hogy hadügyi és külügyi téren mik az elsődleges megfontolásaim. A külpolitikai és hadügyi helyzet valamelyest változott, azonban -ami engem illet- a mélyebb, alapvető princípium változatlan maradt.

Olyan barátokat kell találnunk, akik mellett ki tudunk és akarunk tartani. Ez nem egy egyszerű feladat és nem mehet egyik napról a másikra. Én nem rögtön megoldást javasolok, hanem egy kitartást ígérek azoknak, akiket nem érdekelnek a félmegoldások, hogy a legjobb tudásom szerint mindent elkövetek azért, hogy saját érdekszférát, saját kapcsolati rendszert tudjunk kiépíteni. A TWO egy olyan ideális állapot volt, ami valószínűleg nem tér vissza. Viszont ha bátrak és kitartóak vagyunk, olyan küzdelmek várhatnak ránk, amiket megvíva remélhetőleg büszkék lehetünk majd magunkra, még ha csak egy játékról van is szó.

Ehhez pedig szervezettség és a szövetségeseink melletti kiállás képessége kell. Ez lesz a hadsereg szervezésének és a hadügyi koordináció elsődleges szempontja. Mindazonáltal én nem támogatom sem a zsoldot és még kevésbé a CO állítást, amit csak a legvégső esetben alkalmaznék. Remélhetőleg a közeljövőben nem lesz szükség rá.

Fontosabbnak tartom a rövid távú sikereknél a hadügyi fejlődést és a nevelést, melyhez azonban elengedhetetlen, hogy olyan célokat találjunk amit nem csak egy szűk réteg tud felvállalni.

Emellett az sem elhanyagolható szempont, hogy ez a hónap gazdasági szempontból -tekintve az ország helyzetét- a tartalékképzésről és felkészülésről kell hogy szóljon.

És pár program csak ötletszinten:

-stratégiai alap egy későbbi Fejlesztési Bank megalapításához
-gyorsreagálású hadtest külföldre utazást vállaló, szövetségeseknél bevethető katonákból, riadólánccal
-Hangya Egylet: önsegélyező és tájékoztató szerveződés, esetleg kereskedelmi fórum önellátásra, a manageri munka kihasználására törekvő játékosoknak
-Kék Oldal: kormányzati fórum scammerek, megtévesztően "újjáéledő" játékosok, to csoportok figyelésére, módszerek feljegyzésére
-Szolidaritás Egylet: kvízjátékok, szocmin osztások, kezdők anyagi támogatásának finanszírozására létrehozott jótékonysági alap


Miniszterelnöki kabinet:

Teleki Kolos, miniszterelnök


M.Mateo, Szolidaritás Egylet létrehozásáért felelős miniszter, pénzügyi megbízott

pinkontom, népjólétért felelős helyettes miniszterelnök
főnix, oktatási miniszter
Schelling szociális miniszer


Igen nagy hangsúlyt szeretnék fektetni a szociális és oktatási kérdésekre. Osztások, egyetemi előadások, játékok, kvízek, kulturális programok, a mentorprogram, cikkversenyek, pályázatok, nagyköveti és gyakornokmunka élénkítésére, felrázására, támogatására. Színesebbé kell tennünk a sajtónkat, bátorítanunk kell a játékosok érdeklődését, élénkítenünk kell azt a közéletet, ami nem csak arról szól, hogy éppen milyen akció folyik és hova üssek, hogy valami medált kaphassak.

Ez pedig nem az anyagiak, hanem a rászánt idő, energia és kreativitás vonzata, de mindent megteszek azért is, hogy a kezdők támogatására, szociális és oktatási kiadásokra minél szélesebb fedezetet tudjunk biztosítani. Ez szerintem olyan terület, ahol ésszerű határok között, józanul átgondolva a legjobban tudjuk elkölteni a pénzünket.


romanian spy, belügyekért felelős helyettes miniszterelnök
cooty, kommunikációs miniszter (kormány → publikum)
(még nincs megerősítve), elszámoltatásiügyi miniszter (független felügyeleti szerv → kormány)
fsb1000, tájékoztatásügyi miniszter (publikum → kormány)



A közélet tisztaságáért, és a rendszeres, érdemleges tájékoztatásért állítom fel ezt a szegmenst.

A Kommunikációs minisztérium feladata a kormány kérésére az általunk megosztott információk nyilvánosság elé tárása, míg a tájékoztatásügyi miniszter éberen őrködik afelett, hogy a nép mindig tudja hányadán áll az ország, mintegy folyamatos öninterpellációban tartva a kormányt.

Emellett felkértem egy őszinte és kíméletlen kritikust, hogy legyen a kormány lelkiismerete és őrködjön éberen afelett, hogy a kormány ne titkoljon, ne mulasszon, ne ártson, hanem az egész ország javát szolgálja.




Köszönöm a megtisztelő figyelmet mindazoknak, akik végigolvasták, vagy legalább átfutották a cikket.

Ötödikén pedig szavazzatok jembyre, az Aktivitás és Kultúra jelöltjére!