[ICS] Fény derült az NE körüli rejtélyekre

Day 1,185, 03:29 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Az elmúlt néhány napban felmerültek kérdések azzal kapcsolatban, hogy pontosan mi is a szabály az NE (Natural Enemy) beadása, érvényben maradása, illetve megszűnése kapcsán. Az egész vitát az generálta, hogy a románok beadták az oroszokra, akiktől aztán elfoglalták Bukovina vasbányáit, illetve Besszarábiát, amely halászatra alkalmas terület. Eddig egyik nyersanyaggal sem rendelkeztek a "hegyifranciák".

A helyzetet bonyolította az, hogy az oroszok és az ukránok is hadban állnak és szándékosan, vagy véletlenül úgy alakították a határviszonyokat, hogy a románok számára elfogyott a támadható orosz régió, így a háború lezárult. (Hiszen ha két ország nem határos többé, akkor a háború automatikusan megszűnik kettejük között.) Igaz itt az erepublik minden szépsége megmutatkozott, hiszen a játék szerint Taurida nem határos Besszarábiával, miközben a térképen igen jelentős határszakaszuk van. Ráadásul a fekete-tengeri határvonalak közül is csak kettő hiányzik, név szerint a Taurida-Dobrogea, illetve a Dobrogea-North Caucasus határvonalak.

Szóval az bizonyos volt, hogy a háború lezárul. Viszont mi a helyzet az NE-vel kérdezték sokan. Erre nem volt egyértelmű a szabály, sőt egymásnak homlokegyenest ellentmondó precedensek voltak eddig. Eddig elméletileg úgy volt, hogy a NE megmarad a határ megszűnése után, illetve pont emiatt, ha ismét határos lesz a két ország, újranyílik a háború. Hogy miért is lényeges kérdés ez? Azért, mert egy másik szabály szerint sikeres NE javaslat megszavazása után 7 napig nem lehet újabbat megszavazni. Ez pedig azért volt lényeges, mert félő volt, hogy a románok tudnak valamilyen szabályt, amit senki más, és míg ők 2 napon belül vissza tudják rakni ránk az NE-t, mi csak 7 nap múlva fogjuk tudni rájuk. Ez pedig 5 olyan napot jelentett volna, ami alatt nekik +10% sebzésük van minden egyes csatában. (Ez azért fordulhatott volna elő, mert mi időközben megszavaztuk Ukrajnát NE-nek, ami egy ingyen hadüzenetet jelentett és így próbálhatunk meg hiányzó nyersanyagokat szerezni abban az irányban)

A kérdés azonban ma minden szempontból megoldódott. A románok tudtak beadni egy új NE javaslatot, a 7 nap lejárta előtt. Kijelenthetjük tehát, hogy amennyiben egy országot eltörölnek, vagy a határ más módon megszűnik, akkor az NE is megszűnik és ez esetben a 7 napot sem kell kivárni újabb NE javaslat beadásával. Sőt, ennek alapján annak is evidensnek kéne lennie, hogyha ismét határosak lesznek az országok, nem nyílik újra a háború. (lévén, hogy az NE már nem érvényes)

Az is kiderült, hogy hátrányba se kerülünk már a románok ellen, az NE hiány miatt, hiszen ők nem ránk akarták visszatenni, hanem a moldávokra adta be az elnökük, ami nagyon valószínű, hogy át is fog menni. Ez pedig azt jelenti, hogy legalább négy napig még biztosan nem lesz Magyarország a románok természetes ellensége. (Moldovának ugyanis három régiója van, ami napi egy támadással számolva - feltételezve, hogy a románok mindet 8-0ra nyerik és azonnal támadnak, 54 órába telik, ráadásul ki kell még várni a 19 órát, a szavazásból hátralévő időt, valamint, ha vissza akarják ránk rakni, az újabb 24 órás szavazás.) Érdekesség, hogy a moldávok szintén beadták a románok ellen az NE-t.

Ez az egész pedig azt jelenti, hogy ügyes időzítéssel és az aktuális románok elleni védekező csatát nem elbukva jó esélyünk van arra, hogy amíg lerendezik Moldovával a dolgot, addigra eljuthatunk Volhyniába, ami egyrészt búzarégió, másrészt kiindulási alapot nyújthat egy Fehéroroszország elleni nyersanyagszerzési hadjáratra. Ezzel Magyarország geopolitikailag igen jó helyzetbe kerülhet, hiszen nyugati, illetve keleti-északi irányban is kitörtünk az eredeti területeinkről, és potenciális nyersanyagok, célpontok találhatóak mindkét irányban. A nyugati irányban Salzburg és az a tény, hogy a németek és a hollandok a szerbeket is átengedték segítőkészen, kijelenthetjük, hogy egészen Angliáig és/vagy Norvégiáig tükörsima az utunk. Azt csak a tárgyalások üteme, illetve a hadi helyzet határozza meg, hogy mikor megyünk rajta végig. Keleten pedig ugyan szükség van némi harcra is, de szintén van esélyünk arra, hogy új területeket szerezzünk meg.

Köszönöm a figyelmet!
Istencsaszar