[ICS] A dél-amerikai hadjáratról

Day 2,707, 03:09 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Mai cikkemben a dél-amerikai hadjáratról írnék "pár" mondatot.

Ahogy azt mindenki észrevehette, aki az elmúlt néhány napban aktívan vagy kevésbé aktívan követte az erepublik harctereinek eseményeit, 4 nappal ezelőtt légicsapást indítottunk Bulgária ellen, amelynek célpontja a bolgárok frissen kialakított dél-amerikai bázisa volt. A javaslat kongresszus általi egyhangú elfogadását követően az elnök dönthetett volna úgy is, hogy a bolgárok ázsiai (indiai) régióit választja, hogy esetleg az aktuális ellenfél eredeti területeit üti be a Balkánon.

Ez utóbbinak gyakorlatilag semmi értelme nem lett volna, mert semmiféle stratégiai célt nem értünk volna el vele, másrészt pedig nyilván ott lett volna a legnehezebb mind a landolás, mind pedig a területek hosszabb távú megtartása. Az ázsiai területekre pedig volt más jelentkező és ott kevesebb továbbhaladási lehetőség lett volna amúgy is, hiszen az egyik oldalról a szövetséges Kína, a másik oldalról a horvátok határolják a bolgárok régióit, akiket az eredeti területen való közös határból kifolyólag nem kellene megtámadni, ugyanis ebben az esetben a háború lezárhatatlan lenne.

Így esett tehát a választás a dél-amerikai kontinensre. A landolási célterületen ekkor a bolgároknak kettő régiója volt: Bolivian Altiplano és Chuquisaca and Tarija.



A képen a két piros X jelzi a bolgárok első két régióját. A legészakibb bolíviai régió, Pando, amelyet jelenleg a bolgárok birtokolnak, akkor még Peru kezén volt, aki elvesztette azt egy felkelésben, míg a jobboldali terület, Santa Cruz, amely szürkével van jelölve a diktatúra ténye miatt, Bolíviához, tehát eredeti tulajdonosához tartozik és tartozott akkor is. A zónát délről határoló két argentin terület a landolásunk előtt Chiléhez tartozott, mára azonban mindkettő felszabadult és visszakerült jogos birtokosához.

Ezek után nézzük meg, hogy milyen hadmozdulatok zajlottak Bolíviában!



A szaggatott vonal azt jelzi, hogy a magyar légierő Chuquisaca and Tarija régiót célozta meg, amely egy, az eredmények alapján simának tűnő, ám valójában igen éles csatát követően, sikeres landolást eredményezett. A csatában több teljesen epik kör volt, illetve a szemben álló felek igen komoly CO mennyiséget költöttek és emellett még jelentős (sokszor milliárdos) tankolások is voltak az egyes minikben. A landolást követően, a tegnapi napon sikeresen elfoglaltuk Bolivian Altiplanot, amely nem volt egy különösebben nehéz feladat, hiszen tegnap ellenségeink éppen a svédek légicsapására koncentráltak, amely a fontosabbnak tartott ázsiai bázisukat érte. Ezt sajnos sikerült visszaverniük iszonyatos tankolásokkal és brutális mennyiségű CO elköltésével. Irán, aki szintén az indiai területeken támadta meg a bolgárokat, sikeresen elfoglalta Northern India régiót.

A mai napon Pando támadásával folyik tovább a hadjárat. Eddig simának tűnik, de még nagyon az elején vagyunk, szóval figyeljünk oda rá mindenképpen! A másik feladat, amelyre állami parancs szól, a Beni and Chocabamba régióban indított bolgár felkelés leverése (védő oldalon történő ütése).

Ennek a logikája érthető, hiszen a nyitott bolgár-bolíviai háborúnak köszönhetően még a mai napon indulna a bolgár autoattack az utolsó bolíviai régió, Santa Cruz ellen és így meg tudnánk spórolni egy NE adást a bolíviaiak ellen, illetve jobban ki tudjuk használni a nemrég beadott bolgár NE-t, de nem biztos, hogy ez a legjobb taktika.

Én a magam részéről inkább hagynám, hogy a bolgárok felszabadítsák a területet, mielőtt elindul az autoattack, fussanak csak haza, menjenek el a dél-amerikai kontinensről és mi majd egy bolíviai NE-vel elfoglaljuk a maradék két régiót. Bolíviának ugyanis nincs MPP-je, ami azt jelenti, hogy bármikor elfoglaljuk azokat a területeket, míg a bolgárok tegnap megmutatták, hogy van azért még pénzük, és vannak embereik, akik körönként 4 milliárdot beletesznek, ha kell. Szóval én úgy vagyok vele, hogy minek költsünk sok pénzt a bolgárok elleni csatákra, ha ugyanazokat a régiókat megszerezhetjük Bolíviától is? De persze ennek eldöntése nem az én feladatom, mindenképpen kövessétek az állami utasításokat!

Ezek után vessünk egy pillantást az indiai hadszíntérre!



A zöld nyíl jelzi az irániak támadását. Ahogy a képen láthatjátok, a kiindulási régió időközben átkerült a törökök birtokába, ugyanis egy korábbi swap miatt nyitva maradt a török-iráni háború. A törökökön látszódik, hogy a bolgárok nem a legkedvesebb barátaik még akkor sem, ha kvázi egy oldalon állnak, hiszen nem a frissen elfoglalt Northern Indiát támadták be, megadva ezzel a bolgár-iráni háború lezárásának esélyét, hanem a déli Sindh régiót. (sárga nyíl) A perzsák utódainak talán érdemes lenne a keleti régiót támadnia (szaggatott zöld), ugyanis ebben az esetben mindhárom bolgár régiót el tudnák érni, míg ha valamelyik másikat ütnék, akkor a keleti régiót egy sikeres RW-vel el tudnák szigetelni a bolgárok.

Visszakanyarodva a dél-amerikai frontra, szövetségeseink, Argentína és Peru megfordította a háború menetét Chile ellen, így egyelőre nem kell chilei NE-től tartanunk, hiszen nem sok értelme volna az ő szempontjukból megnyitni egy harmadik frontot magukra, miközben eredeti területeket vesztenek a másik kettőben. A tegnap beadott, majd leszavazott NE minden bizonnyal azt s célt szolgálta a kormány részéről, hogy bebiztosítsuk magunkat, hogy addig egészen biztosan nem támadnak ránk, amíg egy viszonylag stabil bázist ki nem alakítottunk néhány régióból.

Amennyiben mégis kapnánk egy chilei NE-t, két csatát kell mindenáron megnyerni. Egyet a védekezésnél, egyet pedig az egyetlen határos régió, Norte Grande elfoglalásánál. Sőt, ez még akár lemehet egyre is, hiszen az argentinok a mi védekező csatánk alatt el tudják foglalni a régiót, lezárva ezzel a határt.

Chile ellen egyébként nagyon kétesélyes lenne a háború, de nem a jó értelemben, tehát nem kiélezett csatára kéne gondolni. Ha éppen pénzt szereznek a feketepiacról a mastercardjaik, akkor valószínűleg lehetetlen lenne ellenük győzni, míg ha éppen szegények, vagy éppen kibannolják a vezető mastercardot, akkor meg simán leradírozzuk őket a jóval magasabb fenntartható sebzésünk miatt.


Viszont, ha a korábbi térképekre ránézünk, láthatjuk, hogy Paraguay mindkét régiója felszabadult a brazilokkal folytatott háború során, amely azt eredményezte, hogy határosak lettünk egy újabb ellenséges, dél-amerikai országgal. Paraguaynak csak és kizárólag Chilével van MPP-je, így minden bizonnyal meg tudnánk őket verni, ami a dél-amerikai bázisunk újabb kiszélesítését és egy újabb ellenséges ország forgalomból való kivonását jelentené.

Maga a hadművelet egyébként a szórakozáson kívül további stratégiai célokat is szolgál, hiszen joggal mondhatjuk azt, hogy jelenleg Dél-Amerika és Afrika a háborús modul mozgatórugója és egy ilyen fontos harctér mellett egyszerűen stratégiai hiba gyenge, MPP nélküli országokat parlagon hagyni, hiszen oda bárki, bármikor landolhat AS-el, ami boríthatja az erőviszonyokat az egész körzetben.

Márpedig, mint ahogy mondtam, ez egy fontos körzet, hiszen itt zajlik az argentin-chilei, illetve a perui-chilei háború, továbbá itt vannak a horvátok (akiknek az utolsó argentin régióját ma foglalják el szövetségeseink, de Dél-Afrikában komoly bázissal rendelkeznek), valamint az ukránok is ebbe a térségbe érkeztek, egészen pontosan Nigériába, ahol egy "mindentbele" összecsapás után, amelyet a brazilok megnyertek szorosan, taktikai kiszorítósdi zajlik és egymást zárják el a felek.



A sötétkék szín jelzi Ukrajnát, a világoszöld Brazíliát, a szürkés Uruguayt, a sötétzöld pedig Nigériát. Látható, hogy elég bonyolult hadszíntér ez is.

Szóval egy ilyen fontos hadszíntéren Magyarország egy fontos stratégiai feladatot tölt be azáltal, hogy kitölti a hatalmi vákuumot és nem enged szabad landolási területet az ellenséges államoknak. Az ugyanis egyértelmű mindenki számára, hogy ránk sokkal nehezebb sikeres AS-t adni, mint mondjuk Bolíviára.
Emellett ugye esélyünk van kongátlanítani potenciálisan kettő ellenséges országot.

És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy további háborúindítási lehetőségeink vannak a körzetből kiindulva. Például a már említett Chile, a kézenfekvő Paraguay, vagy a későbbiekben, ha sikerül stabilizálni magunkat, akkor akár még Ukrajna ellen is háborúzhatunk a régi szép idők emlékére, csak ezúttal brazil földön, ha az ukránok sikereket érnének el szövetségeseink ellen. És azt ugye mondanom sem kell, hogy olyan területeken járunk, ahol a játék történelme során magyar katona még sohasem. Ezzel a légicsapással már Afrika és Ausztrália maradt a két utolsó kontinens, ahol nem jártunk még semmilyen módon. Halkan jegyzem meg, hogy mindkettő elérhető közelségben van a dél-amerikai bázisról, ha jól csináljuk és a körülmények is úgy alakulnak.

Maradok tisztelettel:
ICS