[Gazd.Min] Cégek a V2-ben

Day 966, 13:04 Published in Hungary Hungary by Gazdasagi Miniszterium


Tisztelt olvasók!

A V2 hatására a cégezés kicsit más megvilágítást kapott. Ez a régi 3 helyetti 11 új munkaképességben nyilvánul meg. A cégtulajdonosoknak oda kell figyelni kit is vesznek fel, milyen tulajdonságú embereket. Ez az egyes iparágakban a következőképpen alakul:
[img]http://noob.hu/2010/07/13/tn/00_0.JPG[/img]
A nyersanyagtermelő cégeknél megfigyelhető a gyémánt és a ház alapjait adó fa cég eltűnése és 2 új a kő a ház új alapjait adva és a titanium üzemek megjelenése. A gyémánt megszűnésével a gyémántot nélkülözni nem tudó ajándék ipar is megszűnt helyette 3 új iparág jelent meg a hadászati ipart bővítve ezek: helikopter, tank, és tüzérség.

Ugyanakkor egy iparágban termelő cégek között is nagy különbségek figyelhetőek meg. Eddig a Q-kat lehetett figyelemmel kísérni, most azonban minden iparágnak vannak sajátos jellemzői amiket a V2 telepítése előtt állíthattak be a cégtulajdonosok. Ezeket kell figyelembe venniük a vásárlóknak, ez adja meg mit is kapun k a pénzünkért.
Egy rövid kis összefoglaló:
[img]http://noob.hu/2010/07/13/tn/0.JPG[/img]
A cégek produktumait illetően megfogalmazhatóak az alábbi csoportok: Az egészségünket és a boldogságunkat célba vevő iparágak a Kenyér, Ház és a Repülőjegy gyár. A házaknál eltérés a V1 től hogy nem örök életűek ezt az értéket a Durability adja meg napban. A repülőjegy a használatkor adja nekünk ezeket a pontokat. Eltérés az előző repjegyektől az hogy itt bizonyos „Zónák” szerint tudunk egyes jegyekkel utazni így értékelődnek fel a nagyobb minőségű jegyek, mert csak azokkal lehet hosszabb utat bejárni de országon belüli turizmushoz elég csak egy kisebb jegy.
A hadászatban a 4 tulajdons ág figyelhető meg termékenként más-más megnevezéssel. Támadás, Védelem, Tartósság, Rongálás.
A védelmi rendszer sem tart örökké neki is van Tartóssági mutatója ami meghatározza használatát ugyan így ez figyelhető meg a kórházaknál is ahol megfigyelhető a gyógyítás mértéke is.
Egyedüliként a kitermelő szektorban nem tapasztalható a termék részegységeire bontása, de ez érthető is a szakma egyszerűsége miatt.

Ezek a tulajdonságok alapvetően nagyon sokszínűvé tették a termékeket a piacon, ezáltal mindenki kedvére válogathat a termékek rengetegében. A cégtulajdonosok az alábbi panelen keresztül irányíthatják cégüket:

[img]http://noob.hu/2010/07/13/2_2.JPG[/img]

A címsorban megtekinthetjük cégünk produktumait, anyagait.
Megfigyelhetjük késztermékünk készleteit, aktuális pénzügyi helyzetünket és nyersanyagainkat. A késztermékeknél egy % jelzi, hogy hány %-a van kész a futószalagon lévő terméknek továbbá a nyersanyag panel jelzi, hogy mennyi nyersanyag szükséges egy termék előállításához. Itt tudjuk megnézni könyvelésünket, eladási előzményeinket hetekre lebontva (Manage accounts), tudunk nyersanyagot vásárolni (Buy raw materials), küldeni.

[img]http://noob.hu/2010/07/13/tn/8.JPG[/img]

[img]http://noob.hu/2010/07/13/tn/3_2.JPG[/img]

A középső panelen követhetjük nyomon munkásainkat és a gyártás folyamatát. A cikk elején található táblázatból leolvasható, hogy a helikopter gyártásához milyen képzettségű embereket kell foglalkoztatnunk. Majd a kis csúszkán ellenőrizhetjük, hogy mennyire optimális beosztottjaink száma itt is a 10 fő foglalkoztatottsága a megfelelő, ahogy az eddig is volt a V1-ben.
[img]http://noob.hu/2010/07/13/tn/4.JPG[/img]

Alatta a Show Employees re kattintva pedig ránézhetünk a munkásaink napi tevékenységére.
[img]http://noob.hu/2010/07/13/tn/5.JPG[/img]

Megtekinthetjük napi termelékenységüket, munkaidejüket, egészségüket, boldogságukat, ha ráhúzzuk az adott munkanapra az egerünket. A piros X kihagyott munkanapot jelöl meg. Továbbá a munkás képzettségét is megnézhetjük. A Job offers gombra kattintva tehetünk ki állásajánlato kat.
[img]http://noob.hu/2010/07/13/tn/6.JPG[/img]

A futószalagon láthatjuk az egyes alkotóelemek gyártásának folyamatát %-ban kifejezve. A végén pedig a kész alkatrészek számát.
[img]http://noob.hu/2010/07/13/tn/11.JPG[/img]

A cégpanel alsó része a piaci rész itt tekinthetjük meg a piacon lévő ajánlatainkat itt tehetünk is ki ajánlatokat, és vásárolhatunk licenceket . Megjelenik az általunk beütött ár és a piacon megjelenő ár az adókkal együtt. Továbbra is érvényben van ez hogy nem lehet kereskedni azzal az országgal ahol háború van.
[img]http://noob.hu/2010/07/13/tn/7.JPG[/img]

A kitermelő cégeknek egyszerűbb dolguk van mert nekik csak egy képzettségű munkást kell alkalmazniuk így ez jóval leegyszerűsíti az ilyen cégek paneljét, de az irányításuk teljes mértékben megegyezik társaiéval.
[img]http://noob.hu/2010/07/13/tn/9.JPG[/img]

Összefoglalva a feldolgozóiparban történt meg egy változás ami a cégvezetőket arra sarkalta hogy egy kicsit több időt töltsenek cégükkel, nehogy egy lelépő munkás megállítsa a gyártás folyamatát. Sajnos a bug csodáknak köszönhetően a cégek belső számításai (nyersanyagfelhasználás stb..) miatt a nyersanyagot ezek a cégek eszik ami viszont a kitermelő ágazat nagymértékű növekedését idézte elő. Ez figyelhető meg az állásajánlatoknál is az összes fejlettségi szinten a Harvesterek keresnek a legjobban.
[img]http://noob.hu/2010/07/13/tn/12.JPG[/img]

A feldolgozóknak még a gyors nyersanyagfogyás mellett az is gondot okoz, hogy most már nem napi hanem óra bér van. Ami nehéz feladat elé állítja a cégtulajdonosokat a napi fizetésre szánt keret megállapításakor.

A jelenlegi helyzet az új rendszernek köszönhető, a piacnak még csiszolódnia kell ahhoz hogy helyreálljon egyfajta egyensúly ezt a háborúk beindulása nagymértékben elő fogja segíteni.
Ennek a jelenlegi állapotnak az abszolút nyertesei a nyersanyagcégek és az általuk foglalkoztatott munkások.


Köszönöm a figyelmet!

Sebastyan.
Gazdasági Minisztérium Államtitkár