[Посланическа] еСърбия

Day 3,017, 09:08 Published in Bulgaria Bulgaria by olegese

За животното ,,фатмак,, са изписани стотици премъдри слова. Да си фатмак е скъпо, от където и да го погледнеш. Сигурен съм, че наш'те фатмаци умират от любопитство, дали има място на света, където пакетите могат да им излязат по-евтино. Затова, ДК, в опит да служи на народа, ще се отправи на пътешествие из света с една, едничка цел - да разбере как играчите в чужбина са подпомагани от техните държави. Аз като посланик в еСърбия, ще ви разправям за подпомагането на играчите от еСръбската държава.

В еСърбия играчите не са оставени на произвола, за да бъдат привличани членове, партиите и МЮ-тата редовно раздават хляб и танкове. Даже партията на еБебетата попита членовете си дали са доволни от броя на раздаванията(Почти всеки ден).
Но гвоздея в програмата е държавната програма за закупуване на пакети.
Този месец решиха да подпомогнат Д2 и Д3. За целта всеки, желаещ играч(без значене политическа принадлежност) трябва да попълни анкета със стандартни въпроси, като всеки, който има ,,Инфантри кит,, получава безплатен пакет ,,Повер пак,, от държавата.
Тъй като много играчи бяха недоволни, играчи от СПС пуснаха иронична статия, осмиваща конкурса, която също си имаше анкета- ,,Силиконски конкурс,, , за да не задълбавам, ще кажа, че въпросите в анкетата бяха от сорта на ,,Колко ,,дойки,, имате?,,, ,,Колко пъти сте губили невинноста си?,, и за капак ,,Знаете ли в какво се впускате?,,.
А сега, отново към сериозните неща.
ЕСърбия е огромна държава, най-силната, забележете във военните им инструкции присъстват по две, доста често и само по една заповед. Може би това е една от съставките на военната им мощ...

И една новина за партията на ,,сърболизците,,(към които принадлежа и аз, и някъде 60% от народа). След продължителна ,,обсада,, , и безброи безсънни нощи, еСръбският диктатор най-накрая откри проучването ,,Искате ли МПП с България?,,. Отговорът е отдолу.

***
Последната новина е, че при евентуален конфликт между Братска Унгария и Аржентина, еСърбия ще подкрепи съюзника от Южна Америка. Повода за тези размишления са търканията между Унгария и Аржентина в земите на Германия. Поради лошия ,,тайминг,, на въстанията унгарците подкрепиха въстание срещу гаучосите.

Понеже съм посланик на еБългария в еСърбия, смятам за редно, да представям не само сръбската, но и българската природа, там където има връзка със сръбската.
Смятам, че ждрелото на Ерма река е едно такова място.

,,На паркинга край реката ни посрещна буботенето на генератор. Но пък от своеобразното „заведение“, чийто генератор разваляше идилията на крайречната полянка, изпълнена с коли и хора, може да си вземем бира, изстудена в поточето, и кебапче и кюфтета с лютеница и лютиви чушки. Цялата полянка е облагородена с нови беседки, маси и огнища за барбекю. Но измъкнали се от цялата тази суматоха, се вмъкваме вече към по-щастливата среща между човека и природата.
От едната страна на скалите
Пътечката ни отвежда до едно дървено мостче, крепящо се сякаш по чудо, а както си спомням, и от много години над река Ерма. А реката днес е по-пълноводна от предишните ми посещения. Минаваме по моста и поздравяваме случайно срещнатите хора.




Тунелът
Пресекли реката, се покатерихме на отсрещния бряг, за да видим друга среща между човек и природа – триста метров (или 150m спрямо някои източници, следващия път ще си нося рулетка) тунел през варовиковите скали. Този тунел е прокопан в началото на XX век (след 1915г.) заради изграждането на 600mm ЖП линия (теснолинейка) – Трънската теснолинейка. Голяма част от изграденото трасе остава в Сърбия след Ньойския договор. Сега тук сме много близо до съвременната сръбска граница.



От другата страна на скалите
Ако вървите по стъпките ни, внимавайте, веднага след тунела, да не изпуснете отбивката за другите красиви мостчета от трънската екопътека, на мен са ми любими. Тук поспряхме да се полюбуваме на буйната река и красивата намеса на човека сред тези скали.


С приятели по моста…










Скалната църква „Света Петка“
Не пропускайте и скалната църква в град Трън. Тук местните хора ще ви разкажат преданието, че самата Света Петка се е била скрила тук, преследваната от неверници през X век. Но нека оставим сами да чуете разказа им на място.




На път за вкъщи.,,