Ambiente de fondo si/no

Regístrate

 

Continuar

Continuar Al crear una cuenta estás de acuerdo con las Condiciones de servicio y la Política de privacidad
Reenviar correo   |  ¿No puedes encontrar el correo? confirmation@erepublik.com

Resend the confirmation email to this address

Reenviar correo ¿No puedes encontrar el correo? confirmation@erepublik.com

[1/2] Marvin na CP - prezentacja wyborcza - plany

Día 1,900, 11:17 por Madame Whiplash
Czołem!

Jak widać, wróciłem do ePolski, na dodatek z zamiarem ponownego wystartowania na urząd prezydenta. Tym razem wyjątkowo postanowiłem podzielić moją prezentację wyborczą na dwie części - pierwsza część to parę słów o mnie i plany na luty, zaś w drugiej części skupię się na składzie mojego rządu.

Miałem więcej nie startować w wyborach, ale pokusa jest zbyt silna. Poza tym nie mogę dłużej patrzyć na to, co Coe i jemu podobni robią z tym krajem, a samemu udało mi się zebrać trochę chęci i motywacji na kolejny miesiąc no-lifienia. Art będzie lakoniczny, ponieważ nie zamierzam zbytnio rozpisywać się o moich planach, lecz jedynie je nakreślić - a właściwe siły i czas poświęcę na ich realizację.

Nie przedłużając tego krótkiego wstępu, przejdę do konkretów.O mnie

Studiuję na UWr, mam 22 lata i niebawem (po sesji) będę miał masę wolnego czasu. CP ePolski byłem już dwukrotnie (trzykrotnie, jeśli liczyć kwiecień 2012, kiedy ja faktycznie pełniłem tę funkcję w zamian za wiecznie nieobecnego Coolercka). Poza tym wielokrotnie byłem w ePolskim rządzie, mianowicie w MONie oraz jako vCP. Dwukrotnie też udało mi się zostać MC (Military Commander) naszego ówczesnego sojuszu - ONE.Plany na luty

Militaria - korzystając z dość dobrych stosunków z Rosją, widziałby mi się gangbang Chin przez Rosję (nie mieliby tak naprawdę wyjścia, tylko nas przepuścić. Osobiście wolę nie ryzykować kontaktów z Bułgarią, dlatego wolałbym to z nimi uzgodnić niż zwyczajnie wymazać) razem z zaprzyjaźnionymi krajami, np. USA (które jest bardzo blisko Chińskich granic), Węgrami, Hiszpanią lub Brazylią. W przypadku oporu można zaryzykować kolejną wyprawę na Turcję, a przez nią i przez Iran dotrzeć do Chin. Wolałbym jednak pierwszą opcję.Jeśli chodzi o politykę zagraniczną - nie planuję tutaj oczywiście żadnych zmian co do naszego miejsca w sojuszu, jednak osobiście czuję pewien dystans do CoT - chodzą pogłoski, jakoby mieli chcieć przyjąć kraje takie, jak Argentyna lub nawet Turcja. Nie jest to oczywiście coś wpływającego na sytuację międzynarodową ePolski, w żadnym wypadku nie planuję przekonywać HQ TWO do odwrócenia się od CoT. Mam też nadzieję, że uda się zacieśnić współpracę w naszym obecnym sojuszu. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego byłoby wybranie dobrego HQ.W sprawach polityki wewnętrznej planuję przede wszystkim raz na zawsze rozwiązać sprawę WP. Od wielu miesięcy panuje ogromny chaos zarówno w ePolskiej armii, jak i w kongresie, spowodowany napiętą sytuacją między WP a PGB. Ciągłe ustalenia w kongresie co zrobić z WP, ich orgami, dofem, itd... Długo nad tym się zastanawiałem, ale ostatecznie najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje mi się przeniesienie WP do PGB. W ramach naszej armii narodowej, grupy szybkiego reagowania, powstanie nieoficjalna (tj. bez MU w grze) grupa łącząca graczy o wysokim hicie, gotowych do szybkiego uderzenia lub wylotów.
Zamierzam również współpracować z kongresem na wyższym poziomie niż obecny CP, tj. nie komponować dwuzdaniowej odpowiedzi przez tydzień. Planuję też kontynuować licytowanie orgów.Planuję również nieznacznie ograniczyć liczbę dostępów na kanał dowódczy (ustalić maksymalną ilość, nie zmieniając wzoru, według którego liczona jest ta liczba) oraz poprawić politykę informacyjną. Obecny prezydent pozostawia w tej kwestii wiele do życzenia, co należy zmienić? Potrzeba dokładnego informowania przez MON co się w ogóle dzieje, funkcję RR będę sprawował sam, aby w dużej mierze były to informacje z pierwszej ręki, trzeba też zmienić wygląd spotkań z rządem - nie może być sytuacji, gdzie na spotkanie z rządem przychodzi dwóch vMENów i CP, a przez dwie godziny padają odpowiedzi na dosłownie kilka pytań - wszystkie wymijające; niewygodne pytania ignorowane. Jeśli z czymś nie zdążymy, odpowiedzi osobiście umieszczę w arcie RR.To by było na tyle, jeśli chodzi o moje plany.
Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim partiom, które zdecydowały/zdecydują się mnie poprzeć w nadchodzących wyborach.
Drugi art, ze składem rządu, pojawi się w okolicach 4-go lutego.

Pozdrawiam,
Marvin
 

Comentarios

Marmocik
Marmocik Día 1,900, 11:18

Sam sie przenies...gdzies daleko:)

Magic
Magic Día 1,900, 11:19

Dobry program, zagłosuję.

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Día 1,900, 11:20

Twoj Stary

Prophet009
Prophet009 Día 1,900, 11:21

LECISZ STARY LECISZ

Dryblas
Dryblas Día 1,900, 11:22

No i wiadomo kto będzie preziem, nikt nie musi już kandydować.

CaveoPoland
CaveoPoland Día 1,900, 11:24

Nie popieram. Przed chwila kong. przegłosował inną opcje finansowania dla WP

Madame Whiplash
Madame Whiplash Día 1,900, 11:25

@CaveoPoland - po raz który? Ciężko zliczyć. Poza tym potrzeba nam większej mocy na wylotach, a nie można wiecznie całego PGB wysyłać bez zwrotów.

Prince Of Ysgard
Prince Of Ysgard Día 1,900, 11:30

chce RR.
;___________________________________________________________________;

lee-oon
lee-oon Día 1,900, 11:30

AD Militaria. Coś mi się wydaje że wyjawianie planow wojennych w prezentacji zwykle kończyło się failem
...
choć za politykę wewnętrzna zasłużyłeś na VOTE

szczególnie zaś za to "W ramach naszej armii narodowej, grupy szybkiego reagowania, powstanie nieoficjalna (tj. bez MU w grze) grupa łącząca graczy o wysokim hicie, gotowych do szybkiego uderzenia lub wylotów."


Dziwi mnie narzekanie WP zawsze twierdzili że są tańsi efektywniejsi że mają gorzej i że im mniej płacą
chcą im dąć więcej a oni nadal niezadowoleni dziwne nie? ;]

PS. Co takiego Coe robi z tym krajem ja jakoś nie zauważyłem żeby było coś gorzej niż za kadencji "symbolów udanej polityki"

Coehoorn
Coehoorn Día 1,900, 11:31

Dogadać się z Rosją, żeby nas przepuścili? Dobre sobie, skoro nawet Bułgarom się to nie udało.

Wojna z Rosją na siłę? OK ale to się wiąże ze stratą 7 MPP w tym z Brazylią , Słowenią, Indonezją, Bułgarią czy Chile.

Wycieczka przez Iran? Hue hue hue. Bez opróżnienia skarbca i utraty surowców się nie obejdzie.

Grupa szybkiego reagowania? Już to widzę w polskich realiach.

CaveoPoland
CaveoPoland Día 1,900, 11:31

@Sir Marvin
Miejmy nadzieje że po raz ostatni, no chyba że wybiorą Ciebie

lee-oon
lee-oon Día 1,900, 11:34

PS masz ode mnie z promocji slogan na wybory:
"Koniec równych i równiejszych Stary Mavina twoim prezydentem." ;]

Thortom
Thortom Día 1,900, 11:35

zamiast WP bedzie Grom : )

Madame Whiplash
Madame Whiplash Día 1,900, 11:39

@lee-oon - slogan dobry a jeśli chodzi o Coe, to jest to kwestia też jego MSZ, który failuje raz po razie. Sam Coe zresztą też pozostawia wiele do życzenia. Zero polityki informacyjnej, beznadziejne spotkania z rządem, olewanie kongresu i inne tego typu sprawy.
@Coe - to, że Ty nie umiesz nie oznacza, że inni nie potrafią. Zwłaszcza, że sam ledwo co się od impicza uchroniłeś. Nie powinieneś w takiej sytuacji mówić co jest możliwe, a co nie
@Caveo - poważnie wierzysz w to, że to ostatni raz? Szok.
@Thortom - wątpię, żeby GROM w ogóle chciał. Poza tym nie taka jest idea, o czym zresztą już napisałem

Dryblas
Dryblas Día 1,900, 11:40

Zlikwidowanie WP jako Waszej głównej siły uderzeniowej na wylotach będzie błędem. Te Koksy v2.0 to piękny pomysł na papierze, ale nie ogarniecie tego.

Majbus
Majbus Día 1,900, 11:41

Idea Ideą Grom zachce to będzie tak? ;P

jjjajo13
jjjajo13 Día 1,900, 11:58

Likwidacja WP jako "elitarnej" jednostki może troche nas kosztować. I mam jedno pytanie: piszesz olataniu PGB bez zwrotów, a czy te Koksy mialyby je dostawać?

Madame Whiplash
Madame Whiplash Día 1,900, 12:01

@jjjajo13 - taki jest plan. W ten sposób zamierzam zachęcić ludzi do dołączenia.
@Majbus - nie, to by się mijało z celem ; ) Chodzi o to, aby każdy mógł być w tzw. elicie, nie zmieniając jednocześnie grupy.

CaveoPoland
CaveoPoland Día 1,900, 12:07

Plan niemożliwy do zrealizowania jeśli chodzi o taką jednostkę.
Skoro Elita to też pewnie więcej bedzie dostawać plus zwroty za bliety no same plusy jestem ciekawy co na to kongres

Marmocik
Marmocik Día 1,900, 12:08

Prowadzilismy niedawno dyskusje i nie wziales sobie jej do serca. Nie licz na lojalnosc grupy ktorej wieloletnia tradycje chcesz zniszczyc wrzucajac ja do wora z PGB. Bez urazy dla ogarnietych czlonkow grup bojowych ale ja osobiscie wolalbym nie byc utozsamiany z PGB a zwlaszcza z kanalem dowodczym...na ktory chyba nikt z nas nie ma ochoty wchodzic.

Co do planow grupy reagowania...w dzisiejszych czasach nie ma to racji bytu. Tanki mogly istniec jako grupa ludzi bez nastawienia na zysk i rozpieszczanie, vide 'parszywa 13' w ktorej mialem przyjemnosc byc.

staruszek
staruszek Día 1,900, 12:12

... pokusa bycia CP .. i przestalem czytac - jezeli kogos kusi jeszcze bycie CP nie dosc ze w tej gierce to do tego jeszcze w ePL ... masochizm w czystej postaci lub glupota....


... nie wierze w populizm typu - Coe spapral wiec "nie chcem ale muszem" ponownie byc CP....

Dobro powraca
Dobro powraca Día 1,900, 12:41

A czy Ty masz dobro w swym sercu?

karaj22
karaj22 Día 1,900, 12:41

go marvin go

Pitejro82
Pitejro82 Día 1,900, 12:43

jeszcze nie zostałeś prezydentem, a wp już odmówiło Ci posłuszeństwa

nieźle o/

jjjajo13
jjjajo13 Día 1,900, 12:45

@Marvin Po co im zwroty? Nie maja dosc kasy? Po co wogóle robić zwroty? Tylko zrzerają kasę...

MiczuPL
MiczuPL Día 1,900, 12:47

bla, bla... rozwiązać... bla... WP
Ok, vote

Marmocik
Marmocik Día 1,900, 12:50

@Piterjo82

Ciekawe czy Ty bys byl posluszny komus kto chce zlikwidowac Twoja grupe? Bo wcielenie do PGB i zerwanie z tradycja to dla mnie nic innego jak likwidacja WP

Mixliarder
Mixliarder Día 1,900, 12:50

Nie wiem kto gorszy. Cooehorn czy Marvin. Z deszczu pod rynnę.

Madame Whiplash
Madame Whiplash Día 1,900, 12:51

Ja wiem kto. Mixliarder.

Pitejro82
Pitejro82 Día 1,900, 12:58

@Marmocik

Zapewne nie. Ale nie sądzisz chyba, że wypowiedzi w takim tonie w czymkolwiek pomogą.

CaveoPoland
CaveoPoland Día 1,900, 13:12

@Pitejro82
Przecież Marvin już to dawno ustawił, Khere powiedzial mu co ma zrobić z WP więc żadne rozmowy już nie pomogą

Madame Whiplash
Madame Whiplash Día 1,900, 13:16

@CaveoPoland - weź Ty się puknij w głowę ; )

hubertuses
hubertuses Día 1,900, 13:22

Oj, Marmocik
"Bez urazy dla ogarnietych czlonkow grup bojowych ale ja osobiscie wolalbym nie byc utozsamiany z PGB a zwlaszcza z kanalem dowodczym...na ktory chyba nikt z nas nie ma ochoty wchodzic."

To nie wchodźcie. POG tam nie bywa i ma się nieźle. Będziemy dzielić ciężki los hehehehehehehehe.

CaveoPoland
CaveoPoland Día 1,900, 13:22

@Sir Marvin
Nie przypominam sobie żebyś rozmawiał z dowództwem Wojska Polskiego a to oznacza tylko że masz w dupie nasze zdanie
Natomiast jak przedstawisz rząd Ci bardziej kumaci zorientują się kto tak naprawde będzie rządził

Kherehabath
Kherehabath Día 1,900, 13:28

Popisy WP pod artem mówią jednoznacznie na kogo nalęzy zagłosować.

Marvin o/

Madame Whiplash
Madame Whiplash Día 1,900, 13:32

@CaveoPoland - no widzisz, a Marmocik na pewno sobie przypomina. Zdaję sobie sprawę z tego, że sama idea Wam się nie podoba i jestem w stanie to zrozumieć, ale coś trzeba wreszcie zrobić z tą sytuacją. Na Twój trololozarzut nawet nie widzę sensu odpowiadać, więc po prostu przemilczę.

Pitejro82
Pitejro82 Día 1,900, 13:36

@Caveo
idąc twoim tokiem myślenia łatwo można sobie dopowiedzieć kto rządzi hipokrytą coe, który jeszcze parę miesięcy temu był jednym z większych 'bojowników antyWP' i to co odpier***niczał na kanale dowodców nie pozostawia złudzeń. Twoja kadencja w MONie te pokazuje kogo faworyzowałeś przez caaały miesiąc

bakerinho
bakerinho Día 1,900, 13:43

Marvin mój prezydent o/

CaveoPoland
CaveoPoland Día 1,900, 13:44

@Sir Marvin
Widzę że masz pewne problemy w rozróżnieniu dowództwa od 1 osoby z dowództwa Szkode że chcesz się pokazać od tej strony,złej strony. Zrobić owszem ale myślę że najpierw wypadłoby się porozumieć z całym dowództwem WP i kongresem.
@Pitejro82
Troche dziwny zarzut, szczególnie że MONem nie byłem a zbiórki były rozdzielane dość uczciwie, w MONie jestem natomiast od 3 miesięcy nigdy MON na mnie nie narzekał.

Marmocik
Marmocik Día 1,900, 14:15

Marvin, owszem, pamietam. I co z tego? Zagadales do mnie na irc (chociaz nie wiem czemu skoro nie mam w WP wladzy sprawczej), wiec jedynie kultura osobista nakazala mi odpowiedziec. Jasno dalem Ci do zrozumienia, ze likwidacja czy wcielenie nas do PGB nie wchodzi w gre - ale z MOJEJ perspektywy.

staruszek
staruszek Día 1,900, 14:23

co wy wiecie ... khere wroci do koryta wraz z calym gromem ... a WP .. to dla nich wrzod na dupie ..

Mizeroi
Mizeroi Día 1,900, 14:57

Marmocik i Marvin:
Jedno was łączy: niechęć do kanału dowództwa. Może zamiast dzielić skórę na niedźwiedziu, pokminimy trochę do przodu? Może zamiast rozwiązania WP, zaproponujecie rozwiązanie PGB? Jestem pewien, że wielu byłoby ZA.
Czemu wasza linia obrony to zawsze obrona status quo?

PGB to twór bez dowództwa, służy głównie flejmieniu, jego decyzjność jest żadna, MON bywa paraliżowany. Ja jestem ZA, nie "degradujmy" świętego WP, rozwiążmy PGB i wypracujmy nowy styl współpracy z MONem: sprawiedliwy, efektywny i dochodowy dla wszystkich.

Bardzo łatwo jest wrzucić wszystkich do wora z PGB i kazać im się taplać, a samemu stąpać suchą narodową stopą, dolewając błota od czasu do czasu. Nikomu nie jest przyjemnie w takiej sytuacji.

Sarrena
Sarrena Día 1,900, 15:03

@Mizeroi
"Może zamiast rozwiązania WP, zaproponujecie rozwiązanie PGB?"
Co za bzdura. Co ma CP do PGB? Tylko tyle, że płacą im za bicie na zbiórkach. Nic im do tego jakie PGB istnieją i czy może je zlikwidować. Bo uwaga - są to PRYWATNE grupy.

Madame Whiplash
Madame Whiplash Día 1,900, 15:05

Wiesz Mizeroi, trzeba przyznać, że mówisz z sensem. Dobrze by było jakoś to zorganizować na zasadzie "mamy parę bojówek i każdej osobno rozdajemy rozkazy". Niestety są tutaj problemy. Ciągle byłyby fochy "a bo MON faworyzuje tę grupę", "a bo my zasługujemy na więcej kasy", itd. Poza tym grup nie jest kilka. Jest ich zbyt dużo.

Marmocik
Marmocik Día 1,900, 15:11

@Mizeroi

Nikt nie ma prawa ingerowac w PGB, w to czy istnieja czy nie - sa prywatne. Wlasciwie bicie za pieniazki z wytycznymi MON czy wziecie supli to prawie to samo (z naciskiem na to, ze to pierwsze jest pozyteczniejsze dla kraju). Natomiast gdy wpada kandydat na CP i mowi: Hm, WP...nie no narka, rozwiazmy - to mamy prawo bronic naszej tradycji.

@Marvin

Nie bylo Cie w naszych warunkach jakis czas, emigrowales. Wpadasz po przerwie do ePL myslac sobie 'co to nie ja' i kandydujesz na CP bo poczules, ze musisz. Sorry ziom, nie jestes Cerber - chyba tylko jemu sie taki manewr udal.

staruszek
staruszek Día 1,900, 15:44

Dlaczego nie mowicie o wlaciwym problemie? Wyloty sa coraz drozsze... a dochody coraz mniejsze, Nie da rady operowac przy nich procentami, tam sa BEZWZGLEDNE kwoty. Swego czasu panstwo "dorobilo" (od samego WP) 15 orgow, 5 jest wynajmowanych, zalozmy ze MGiF "bawi sie" 5 no moze 6, wiec jaki klopot jest, luzna propozycja, oferowac orgi w zamian za grupy wylotowe? Dodac jakis warunek o minimalnym dmg czy jakos inaczej to uwarunkowac. Sporo orgow lezy odlogiem ...Podobno macie tegie glowy....

Mizeroi
Mizeroi Día 1,900, 16:02

Marmocik,
z tego co wiem nikt wam nie chce zabrać waszej tradycji, chodzi o ujednolicenie zasad funkcjonowania, bo te są w mniemaniu większości grup bojowych niesprawiedliwe.
Nawet gdyby ta większość miała się mylić, to nie może być tak, że 1,51% obywateli ePL (tak, to wy) z bliżej nieokreślonego powodu cieszy się specjalnym traktowaniem, a na próbę zmian reaguje: NIE BO NIE.

PGB to nie bojówka. PGB to nieistniejący twór, skrótowiec bez wizerunku i tożsamości. Bojówka to Grom, Husaria, Gwardia i inne. W każdej z nich ludzie ciężko pracują różnymi metodami na swój sukces i swoje tradycje, nie ma żadnych podstaw do tego, by jedna z nich wskutek niewjaśnionych zdarzeń historycznych zyskała miano "narodowej" i zarabiała w inny sposób, oferując tę samą usługę. Nie chcę pisać więcej, czy mniej, bo znowu zejdziemy do poziomu kanału.

dezynteria
dezynteria Día 1,900, 17:13

nawet gdyby art był o chowie nutrii, to i tak rozgorzeje dyskusja o wp : ) w sumie pomysł jest dobry - będzie spokój. oczywiście trochę szkoda, bo zlikwiduje się to, co nas w zasadniczej mierze spaja. będziemy wprawdzie więcej zarabiać, ale niewielu z nas na tym jakoś specjalnie zależy.

natomiast co do militariów i polityki zagranicznej - "wolę nie ryzykować kontaktów z Bułgarią", "czuję pewien dystans do CoT" - o nie... prosta droga do kolejnego skłócenia... "razem z zaprzyjaźnionymi krajami, np. USA" - już kiedyś był taki smrodek... NIE DLA POWTÓRKI CTRL.

Nie Ogarniam Tej Gry
Nie Ogarniam Tej Gry Día 1,900, 22:02

GROM na prezydenta o/

Pitejro82
Pitejro82 Día 1,901, 23:00

widać, że nie ogarniasz tej gry. rozumiem, że teraz urząd prezydenta pełniła koalicja husarii i wp? Ja rozumiem, że bule dópy są w różny sposób pokazywane, ale bez przesady.

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.