Ambient on/off

About my newspaper

Open Wiki page

Koga vise si go otvoril .... zakaci eden sub ne se praj francuz

МАКЕДОНИЈА ДОНИРА -mac3donia-

48 Day 2,371, 09:17 Chile Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Денеска на многу пунктови во нашата држава се одвиваат добротворни акции за помош на настраданите во поплавите што ја зафатија Србија и Босна и Херцеговина ...

Еве дел од нив:

ТЕТОВО

[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-[/img]

read more »

ВојводИ - РЕГРУТАЦИЈА !!!!

33 Day 2,269, 13:31 Serbia Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Добра Ви вечер Македонци и Македонки !!!!Решив да напишам статија по пауза од околу година дена.Огромна чест и задоволство ми е да ви соопштам дека единицата Војводи (DukeS) враќа повторно на сцена .


Распишуваме РЕГРУТАЦИЈА т.е. бараме ак

read more »

Поделба на храна и оружје !!!! *mac3donia*

247 Day 1,908, 14:54 USA Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Гледам повторно се актуелизираа поделбиве на храна и оружја па ајде си викам да поделам и јас нешто од мојот мед ...


Не е којзнае што али мислам дека ќе им се најде на многу луѓе тоа што ќе им го пратам.Еве како стојам со складот

[

read more »

2 Години еРепублик -mac3donia-

89 Day 1,795, 02:08 Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Здраво другари , другарки , пријатели , непријатели итн. итн. Денеска пред точно 2 години започнав со играње на оваа (не толку) заразна игра . Поминаа 2 незаборавни години исполнети со дружење , зеабанции , кавги , дремење по канали , тролање , тепањ

read more »

Огромна акција !!!!!-ПОДЕЛБА НА ТЕНКОВИ И ХРАНА !!!!

158 Day 1,667, 04:18 Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Насловот кажува се !!!! Ке поделам 2000 љ6 лепчиња и 1000 љ6 тенка.Не е заебанција , по повод РЛ роденденот (ми беше вчера) но поради технички причини неможев да се закачам на еРеп акцијава ке ја извршам денеска и утре.

[img]http://i.imgur.com/[/img]

read more »