Ambient on/off

=Последен политички претседателски збор еВмро-Дпмне=

20 Day 1,876, 16:20 Republic of Macedonia (FYROM) Political debates and analysis Political debates and analysis

Здраво МАКЕДОНИЈО.

Пред се да ве поздравам,нека ви е среќна новата година и многу успеси на животен план.

Да преминеме на главното.
Како сегашен претседател на еВмро Дпмне сакам да кажам збор,два.

Мило ми беше за досегашната з

read more »

=1 година eRepublik-МаcedonianKvoda=

34 Day 1,860, 01:38 Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Здраво еРепубликанци,денес 23 ДЕКЕМВРИ денот кога беше креиран профилот MacedoniaKvoda.
Се започна случајно,другарче претходно ми имаше кажано за самата игра а и на неколку пати го гледав како се вклучува и прашувајќи за што ста

read more »

=Собиранка The Sharks= 20.12.2012

55 Day 1,857, 15:36 Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Здраво МАКЕДОНЦИ,денес единицата The Sharks решија да направат една мала собиранка каде јас (MacedonianKvoda) од Baby Squad бев повикан како гостин по барање на Macedonian Bomberman :D
Освен мене кој не е од нивна

read more »

=Поделби еВмро-Дпмне * Поинаков почеток=

30 Day 1,826, 05:27 Republic of Macedonia (FYROM) Political debates and analysis Political debates and analysisЗдраво на сите членови на еВмро Дпмне,останати неутрални и играчи во останатите партии.


Пред се сакам да се заблагодарам на оние кој со мене вложуваат максимален придонес … read more »

=Кој од каде дозна за еРепублик=

192 Day 1,781, 09:36 Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Здраво момци реков да напишам статија каде сите во коментар ке напишете од каде дознавте и кој е ''виновен'' со што почнавте да ја играте еРепублик.


Хаха,не барав одоб

read more »