Ambient on/off

ВИСТИНСКИОТ МАКЕДОНСКИ ДУХ

62 Day 1,854, 06:04 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Денеска навистина се израдував бидејќи видов дека сеуште постои вистинсиот МАКЕДОНСКИ дух некаде меѓу нас.

Еве на што мислам:

http://prntscr.com/mfkem ТУКА СИТЕ БЕВМЕ ХЕРОИ :D.


Македонската способност да ги цениш вистинските вредности и до

read more »

Тато ,тато, ми се жени!!!

4 Day 1,806, 12:22 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Синот
Тато ми се жени!
Таткото сине малечок си уште, позивеј си малку па тогаш.
Не тато ми се жени сега веднаш и точка.
Му нашле невеста го ожениле и доага после еден месец кај таткото и вика.
Тато, абе ми се е*ело, не ми се женело ! :D:D :

read more »

МАКЕДОНЦИ ВО КРВ ПАТРИОТИ ВО ДУХ

25 Day 1,760, 19:17 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Battle orders Battle orders

Песна за најголема мотивација обавезно да ја ислушате до крај ЗЕМЈО МАКЕДОНСКА http://www.youtube.com/watch?v=UMxP5Fbl6MM&feature=related


Ја пишувам оваа статија како мала мотивација околу нашиот 10 ресурс. Сите знаеме дека ќе биде тешко затоа н

read more »

MAKEDONIJA KONECNO DO 10/10 RESURSI

4 Day 1,755, 19:37 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Warfare analysis Warfare analysis

Kako sto napisav vo mojot vesnik pred edno dve nedeli vredi da se proba samo da se napravi dogovor so amerikancite http://www.erepublik.com/en/article/makedonija-konecno-do-10-10-resursi--2108299/1/20

ZAKONOT E IZGLASAN VREDI DA SE PROBA

read more »

Vic na denot :D

7 Day 1,751, 12:42 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Се враќа малиот Трпе од училиште со добиени 3 кеца. Е добро бе сине како доби 3 кеца – го прашал татко му,

Трпе: Па по македонски пишувавме реченици и Никола напиша: Ана го сака Перо, Марко напиша: Ана го сака Митре и Стефан напиша: Ана го сака Тр

read more »