Ambient on/off

Среќен празник на нашите јужни троседи :)

17 Day 2,266, 02:45 Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Денес е 02.02 празник и најголем ден на нашите јужни соседи Грците. Нека им е ВЕЧЕН и вековит и дај Боже секој ден да им е ваков празник и да им се множет фамилиите кои го слават овој празник. Во духот на подобрување на меѓу соседските односи, а посе

read more »

Последна статија !

6 Day 2,247, 04:28 Republic of Macedonia (FYROM) Financial business Financial business

Здраво Македонци и Македонки,

Од овај акаунт ова ми е последна статија.

Прво планирав да ги срушам сите теретани и компаниите за жито и железо и кога ке

земам голд да го стопам во МКД.

Потоа сакав сите пари да ги пратам на Voters club и

read more »

Среќни празници и ПОДЕЛБА [Jovan Makedonecot]

59 Day 2,230, 03:31 Republic of Macedonia (FYROM) Financial business Financial business

На сите играчи од Македонија и на нашите сојузницни им пожелувам среќни

новогодишни и божиќни празници.На сите луѓе кои ќе ја гласаат статијава и ќе гласат за Јован Наумос

read more »

Во статијава сте сите Македонци !!!

2 Day 2,209, 03:33 Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

http://www.youtube.com/watch?v=FsBh8vZ1N_4

Во ова видео можете да си го видите својот живот како македонци низ песна

Текст на песната има подолу на you tube

И ќе ве замолам на сите за воте, суб и шаут :)

За шаут:

Јас сум Македонец - … read more »

Налутениот се врати со нов акаунт

8 Day 2,195, 08:03 Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Епа да не пишам многу на кратко ќе ви кажам Налутениот се врати со ник : Naluteniot is bacK.Сите аднете го ево линк:

http://www.erepublik.com/mk/citizen/profile/

read more »