Ambient on/off

Podelba na 300 energija za igracite od D1 e zavrsena :)

160 Day 2,319, 05:52 Republic of Macedonia (FYROM) First steps in eRepublik First steps in eRepublik

Dobar den Makedonci po uspesniot kongres i vrakanjeto doma bi sakal da napravam edna podelba na energija.Sekoj makedonec od divizija 1 sto ke komentira ke dobie po 300 energija,pa narode navalete :) o/[img]http://img.rtvslo.si/upload/zabava/[/img]

read more »

Снежна чоколада !

19 Day 2,212, 01:52 Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Добар ден Македонци и Македонки
Плато денеска ни претстави нешто ново тоа е чоколадо наречено "winter treat".
за да го добиете чоколадото "winter treat" првин треба да направите 25 убиства а потоа да го убиете снешкото.Чоколадото "winter treat" дав

read more »

Паднатите борци во еРепублик во битката за честа !

63 Day 2,023, 10:38 Republic of Macedonia (FYROM) Political debates and analysis Political debates and analysis

Здраво еМакедонци денеска на ден 2023 од новиот свет плато и неговите другари админи банираа многу играчи,јужните не навредуваа но никој од нив не беше баниран.
А ние МАКЕДОНЦИТЕ кои се боревме за честа,за тој скапан банер кој плато мислеше да не из

read more »

Поделба на 50 здравје ! / Giveaway of 50 health ! OVER !

211 Day 1,990, 01:58 Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

МК Верзија
Добар ден македонци како што гледате ми фалат уште 300 претплати до вториот ММ медал затоа ќе направам поделба на 50 здравје.Поделбата ќе трае додека не ги соберам тие 300 претплати.Се што треба да направите е :

1.Претплата
2.Глас

read more »

Поделба на 5 љ1 пиштоли ! / Division of 5 q1 weapons/ Завршена !/ Done !

257 Day 1,971, 07:27 Chile Financial business Financial business

Мк верзија: Добар ден денеска правам поделба на 5 љ1 пиштоли.Првите 100 претплатници ќе добијат по 5 љ1 пиштоли затоа побрзајте :)
Се што треба да направите е :

1.Глас
2.Претплата
3.извик

Напомена оваа поделба важи за новите претплатинци :

read more »