Ambient on/off
Join eRepublik

ZA SVE PODUZETNIKE

17 Day 799, 12:54 Croatia
Dragi sunarodnjaci i poštovani kolege poduzetnici. Cijene proizvoda u eLijepoj Našoj su neprihvatljive za proizvođače, odnosno i više nego povoljne za kupce. Jednostavnom računicom možemo doći do zaključka da se danas ne može zaraditi otvaranjem firme, već čete na taj način završiti u minusu ili u krajnjem slučaju biti u pozitivnoj nuli. Nije mi jasno kako vaše firme mogu "preživjeti" prodajuči proizvode tako niskim cijenama, a nadnice rastu sve više i više.

Pretpostavio bih da je osnovni problem taj što je na našem tržištu prevelika konkurencija i svatko se bori da proda svoj proizvod, pa makar to bila cijena ispod razine isplativosti. Osobno i uz financijsku pomoč dvaju partnera, vodim organizaciju koja posjeduje 3 firme, q2 food, q1 wep i q1 iron u grčkoj, i svaka od njih posluje s gubitkom osim one u grčkoj.

Na ovoj stranici možete pronaći kalkulator produktivnosti/isplativosti za firme, ako ste u mogučnosti donirati 3 golda na account Big Brothera, s lakoćom čete moći ustvrditi poslovni rezultat svoje firme, a unutar 24 sata nakon donacije dobivate pristup kalkulatoru koji će izračunati svaki izdatak/prihod u vašoj firmi koji biste inače računali nekoliko minuta i sa malo manjom preciznošću.

Preporučujem Vam da prihvatite moj savijet i odlučite se za ovakav podhvat, pa čete biti u stanju ustvrditi koliko vam se zapravo isplati prodaja po tako niskim cijenama.

Nadam se da sam bio od pomoči i da čete uvidjeti postojeći problem i nastojati ga riješiti

 
Report comments
 
Nikos007
24
Nikos007 Day 799, 13:05

znači, plaće su jako male u usporedbi sa ostalim zemljama, cijene premale da se posluje sa dobiti, raw nije preskup koliko vidim... amo nešto napraviti

 
U-32
Or
U-32 Day 799, 13:11

Poduzetnici, molio bih vas da poduzmete nesto poduzetno, u protivnom ce nam poduzeca postat nepoduzetna sve dok vlada nesto ne poduzme.

Moguce je da se dogodi da neko nesto preduzme, pa cemo svi radit u preduzecima koja napokon nesto preduzimaju skupa sa preduzetnicima.

Predozirano vote

 
LS inc
Or
LS inc Day 799, 13:12

jedino što treba napraviti je podignuti cijene proizvoda na razinu onih od prije 2 mj. recimo da je q1 food oko 0.98-1 kn, wep oko 5.30 itd

 
Zeba
44
Zeba Day 799, 13:13

"Nije mi jasno kako vaše firme mogu "preživjeti" prodajuči proizvode tako niskim cijenama, a nadnice rastu sve više i više."

- Ne znam tko je tebi rekao da dnevnice rastu, al onaj tko jeste nije u pravu.

 
BiB Investment
Or
BiB Investment Day 799, 13:14

Pa prvo da se ne borite svi za radnike i ne dizete place do nebesa se nebi to dogadjalo, samnji radniku placu nek radi na 100 wellnessa i imas nesto, ulozi u firmu vise novaca, a ne ko svi po 3 golda, ulozi 10 il vise, pa kad su cijene male, ti ostavi visoku cijenu, kak su kuce porasle sa 165kn na 200, a napravio sam ih kad su bile po 165, a prodo po 200, ulozio sam 10 golda u firmu, a sad imam 20, a prodo sam par kuca

 
LS inc
Or
LS inc Day 799, 13:14

ne znam, kod mene rastu...skill 4 u mojoj wep firmi zarađuje 13 hrk dnevno, naravno ako je wellness iznad 94

 
LS inc
Or
LS inc Day 799, 13:16

"Pa prvo da se ne borite svi za radnike i ne dizete place do nebesa se nebi to dogadjalo, samnji radniku placu nek radi na 100 wellnessa i imas nesto, ulozi u firmu vise novaca, a ne ko svi po 3 golda, ulozi 10 il vise, pa kad su cijene male, ti ostavi visoku cijenu, kak su kuce porasle sa 165kn na 200, a napravio sam ih kad su bile po 165, a prodo po 200, ulozio sam 10 golda u firmu, a sad imam 20, a prodo sam par kuca" ima nešto i u tome, naravno ako imaš mogučnosti, odnosno kapitala, a kada nemaš, onda je to već problem...

 
Goonie GooGoo
42
Goonie GooGoo Day 799, 13:19

plaće su pale danas za 25% u Hr,pola firmi koje nude proizvode više ne posluju,a bit će još gore i gore jer nikom se ne kupuje niš osim par sati s Lanom i tu ti je cijela mudrost i nema pomoći dok se u ekonomiju ne ukucaju pare koja Lana isisa svaki dan van;)

 
Zeba
44
Zeba Day 799, 13:20



...a uzadnih 7 dana za manufacturing skill 4 npr je pala dnevna naknada s 11.5 na 8.5 - 9.00 HRK.

 
MJMJ25
20
MJMJ25 Day 799, 13:21

jeste više dosadni šta bi vi možda komunizam imate dvije opcije
1 zatvori
2 punite lager
sta izmišljate treču

 
Zeba
44
Zeba Day 799, 13:24

@GoonieGooGoo ne slažem se. Tržište će se normalizirat kad "odumre" višak firmi (onih s manjkom zdravog kapitala za ulaganje) te se raščisti ova hiperprodukcija.

IMAMO SUFICIT FIRMI I PROIZVODA!

Danas svaki drugi eHrvatski građanin skucka nekih 20-40 golda i otvori firmu što je apsurdna situacija.
Mislim da će Lana spriječiti akumulaciju tih 20-40 golda što će rezultirat manjom tendencijom za otvaranje/kupovanje firmi.

 
JEAN LUCE PICARD
35
JEAN LUCE PICARD Day 799, 13:57

svakako treba propasti jedan dio firmi

 
LS inc
Or
LS inc Day 799, 14:02

ili to, ili trebamo novi i veeeeeliki baby boom..

 
Spartian
24
Spartian Day 799, 14:03

vidim da vecina razmislja kao jedna prosjecna ebeba. Firme na vecim q(q4,q5) ima profita. Danas se u eHrvatskoj svatko sa 20 golda sjeti otvoriti firmu i onda je nezna voditi snizava cijene, na sto ostale neznalice isto spustaju cijene, a kupci u tome uzivaju. Opci pad cijena inace se zove deflacija i lose je ako se zemlja nalazi u deflaciji. Cilj makroekonomske politike svake zemlje i povecanje proizvodnje i kvalitete proizvodnje, mala nezaposlenost(sto je u erepubliku nemoguce) te blago rastuca ili stagnirajuća INFLACIJA, znaci blagi trend RASTA CIJENA. ETO to je jedna zakonitost, ako je tko ne slaze, trebao bi.

 
JEAN LUCE PICARD
35
JEAN LUCE PICARD Day 799, 14:11

Upozoravao sam na ovo clanove vlade, vjerojatno ce propast oni koji imaju manje golda ali steta. cinjenica je da svi koji skupe 40golda odmah idu otvarat firme i onda propadaju ali tu bi vlada trebala upozoravat igrace, takodjer bi vlada trebala pisati kakvih firmi treba hrvatskoj. osobno da nemam 2 licence za izvoz i ja bi propao!
Cijene su pale i van nase drzave, djelom sto je raw pojeftinio i dijelom sto nema nekih ozbiljnih ratova pa se ne trosi.
Ali zamislite uz svu tu muku odrzavanje firme ja na kraju zaradim ovih dana 5-10kn i to zbog izvoza pa svakom kome padne napamet da otvori firmu neka dobro razmisli. najbolje bi bilo da do 20levela ne mozes otvarati firme

 
LS inc
Or
LS inc Day 799, 14:19

"vidim da vecina razmislja kao jedna prosjecna ebeba. Firme na vecim q(q4,q5) ima profita. Danas se u eHrvatskoj svatko sa 20 golda sjeti otvoriti firmu i onda je nezna voditi snizava cijene, na sto ostale neznalice isto spustaju cijene, a kupci u tome uzivaju. Opci pad cijena inace se zove deflacija i lose je ako se zemlja nalazi u deflaciji. Cilj makroekonomske politike svake zemlje i povecanje proizvodnje i kvalitete proizvodnje, mala nezaposlenost(sto je u erepubliku nemoguce) te blago rastuca ili stagnirajuća INFLACIJA, znaci blagi trend RASTA CIJENA. ETO to je jedna zakonitost, ako je tko ne slaze, trebao bi."

točno to, to sam i opisao u jednom od svojih predhodnih članaka "deflacija-novi problem eHrvatske" samo što sada možemo vidjeti da je inflacija od 9.08%

 
Spartian
24
Spartian Day 799, 14:29

govorim malo jednostavnije, ovaj trend spustanja cijena kvazi poduzetnika, svako spustanje cijena za sobom povlaci novo, rijetko koji ce napraviti stock i cuvati pa prodati kada cijena naraste