Véget ért a szezon (Jelentkezés!)

Day 1,004, 11:03 Published in Hungary Hungary by wazzup2000

2010. augusztus 17. Az eNemzeti Bajnokság utolsó napja. Voltak izgalmak bőven, bajnoki cím, feljutók, kiesők. Ezekről lesz most szó egy rövid összefoglalóban.

eNB 1

Nem avatott új bajnokot az első csoport, ismét a Tatabánya örülhetett a bajnokság végén. Ez volt a Tatabánya 4. bajnoki címe. Innen is gratulálunk ! Lássuk Pogacsa mesterrel készített interjúnkat.

Riporter - Először is gratulálok a bajnokság megnyeréséhez. Mivel te nyerted az eNB1 küzdelmeit, 4 kérdést tennék fel, amire válaszolni kéne és megjelenne az eNemzeti Sportban 🙂

Pogacsa - Szia, köszi! 🙂 Te vagy még erepen? (😃)

R. - 1.Mit érzel most a bajnokság megnyerése után?

P. - Azt, hogy mekkora király vagyok, muhaha 😉 Jó érzés, de tényleg.
Ennyi.

R. - 2.Immár 4x bajnokként, szinte minden all-time rekordot tartva, mi ad motivációt ?

P. - Az az igazság, hogy már párszor abba akartam hagyni, de mindig van valami, ami miatt még egy szezont végignyomok. Most például arra vagyok kíváncsi, hogy az új, fiatalabb játékosaimmal mit tudok kezdeni, milyen taktikát lehet hozzájuk passzítani, hogy fejlodnek, ilyesmi....

R. - 3. Nyári igazolások/visszavonuló játékosok, milyen változtatásokat tervezel a holtszezonban?

P. - A változtatások nagy része már lezajlott szezon közben. Elöregedett a keret, ezért az idosebb (30+) játékosaim nagy részét eladtam, vagy nyugdíjaztam, és fiatalokat vettem/hoztam fel az ifibol helyettük, és próbáltam oket sokat játszatni.
Most a skill update-et várom, utána valószínuleg még egy játékostól meg fogok válni, más változtatás egyelore nem lesz.

R. - 4. Mi a célod jövore az eNB1-ben ?

P. - Ami a helyezést illeti, nincs konkrét célom, max. a bentmaradás. Lehet, hogy újra az elso helyért tudunk menni, lehet, hogy a kiesés elkerüléséért kell majd kapaszkodni. Eros a mezony, az eNB menedzserei közül már jópáran voltak bent a magyar x11-esek TOP5-jében, szóval sok minden lehetséges.

R. - Köszönöm az interjút.

Ismét a kékek nyerték a bajnokságot.

Ne feledkezzünk meg a dobogós csapatokról sem, a Bocskairól és a Luzer Fc-ről, akik között az utolsó fordulóig ádáz csata dúlt a 2. helyért, a bajnoki cím elúszása végett. Ebből a Bocskai jött ki győztesen, mivel idegenben jobb gólarányuk volt, ezzel 500 000 econt zsebelhettek be a szezon végén.
A bentmaradók a következő sorrendben alakultak:DinaMoe SC,Lions Indomptables,MKB Veszprém FC,Newcastle United. Ők biztos résztvevői a következő szezonnak, nézzük kikről nem mondhatjuk ezt el.
Jövőre tehát az eNB2-ben folytatja a Tisza Cipo SE,Salgótarjáni TC és a Cimbalar Warriors. Nem kételkedem benne, hogy jövőre közülük legalább 1 feljutó lesz. Sok sikert a második csoportban!

Egyéni díjak is kiosztásra kerülnek az Xpert Eleven oldalán, lássuk őket.

A legtöbb pontot(gól+gólpassz) szerző játékos: Jarvis Bigglesworth(Dinamoe SC)
Gólkirály: Sylvester Sääf(MKB Veszprém FC)
Gólpasszkirály: Barry Scott(Lions Indomptables)
Legtöbb Xpert Eleven tagság: Tommy Darup(Luzer Fc)

eNB 2

A második vonal, az eNB 1 előszobája. A bajnoki cím már fordulókkal a bajnokság befejezése előtt eldőlt. Az Anonym Sc 88%-os(!) győzelmi mutatóval rendelkezett, ami számszerűen 18ból 16 győzelmet jelentett. Mindössze a Bajai LSE és a Sporting Libacomb FC tudta megállítani az Anonym menetelését. Sajnos Peeeete edző nem kívánt még nyilatkozni újságunknak, amint megérkezik nyaralásáról remélem lesz szíves megadni a kért interjút.

Jövőre az eNB 1-ben folytathatja még a Nautilion és a Bajai LSE. Valószínűleg elsődleges céljuk a bentmaradás lesz, de nem kizárt a kiugró teljesítmény(lásd Salgótarján, első idényükben 2. hely).

Az eNB 2 küzdelmeit folytatják a következő szezonban is a sokáig feljutó helyen álló Vénusz Dombi TK futballistái,az Anonymot verő Sporting Libacomb FC és a két hullámzó teljesítményt nyújtó csapat, az FC Crabmansion és a Senta Corporation FC.

Sajnos nem folytathatják az eNB 2-ben az Alkoholtak(jelmondatuk: Buzi, aki nem iszik, talán ez is okozta kiesésüket), akik mindössze 1 pontra voltak a bentmaradástól.Kiesett a két erős, de edző nélkül nem sokat érő Game United és a múlt szezonban az eNB 3-at megnyerő Videoton. Ezekre a helyekre tehát elkellenének a tehetséges, bizonyítani vágyó edzők.

A legtöbb pontot(gól+gólpassz) szerző játékos: Felami Boukar(Nautilion)
Gólkirály: Felami Boukar(Nautilion)
Gólpasszkirály: Baneh Romadi(Sporting Libacomb FC)
Legtöbb Xpert Eleven tagság: Nándor Kocsis(Vénusz Dombi TK)