Sygxarhthria e-Ellines

Day 1,142, 01:03 Published in Greece Greece by MysticalOne1

Μετά την απόρριψη της ειρήνης με την Τουρκία, ο πρόεδρος πάτησε το κουμπάκι για επίθεση στην Βόρεια Κύπρο, μια πολύ σημαντική περιοχή που έχει high grain.

Η κατάσταση στο πρώτο δίωρο δεν μου άρεσε καθόλου. Οι περισσότεροι μικρο-μεσαίοι παίκτες δεν πολεμούσαν... δεν είχαν όρεξη,ψυχολογία για πόλεμο. Αυτοί που μας κράτησαν 'ζωντανούς" είναι τα τανκς μας !! Μόνο κάποιοι μικροί παίκτες βάρούσαν και τα τανκς. Μας έδειξαν για άλλη μια φορά πόσο μεγάλη ανάγκη τους έχουμε.
Το δίωρο το πήραμε με χίλια ζόρια, λόγω πολλών gold που δώθηκαν απο τους μεγάλους παίκτες μας.

Το δεύτερο δίωρο ήταν σαν... μια εντελώς διαφορετική μάχη !! Μεσαίοι, μικροί, μεγάλοι έδωσαν ότι είχαν και δεν είχαν για την νίκη (όπως και στα επόμενα διωρα).
Ο no1 παίκτης του κόσμου, romper, βοήθησε σημαντικά, όπως και άλλοι παίκτες κυρίως από Ρουμανία.

Το t-5 αυτού του γύρου είναι ίσως το καλύτερο που έχω δει.. Όταν ο χρόνος ήταν στα 5 λεπτά η influence bar ήταν 50-50. Όταν το ρολόι πάτησε τα 3.5 λεπτά τότε έγινε χαμός !! Όλοι οι παίκτες της η-Ελλάδος, βαρούσαν ασταμάτητα. Μέσα σε μισό λεπτό το σκορ πήγε 52-48 για εμάς. Μετά από 1 λεπτό έφτασε 54-46 υπέρ μας...Στα τελευταία 30 δεύτερα το σκορ έφτασε στα 66-44 για εμάς. Θα κάνω πολύ καιρό να ξεχάσω αυτόν τον γύρω !

Τα επόμενα 2ωρα κύλησαν όπως ο δευτερος γύρως. Νικήσαμε 8-0. Τους δείξαμε τι μπορούμε να κάνουμε !

Αξίζουν ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα τανκς που έβαλαν μπροστά την "πολεμική μηχανή" με την νίκη στον πρώτο γύρω.

Αξιζουν ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην ομάδα του nekont, που ακόμα και στο πρώτο δίωρο, είδα πολλους μικρους παίκτες να βαράνε και να φορούν το avatar της ομάδας.

Αξίζουν ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε ξένα τανκς που πρόσφεραν την βοήθεια τους.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΥ ΠΑΙΖΟΥΜΕ.