Rzecznik Rządu #2: Walki we Francji / CTRL / Aukcja MEN

Day 1,764, 15:19 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu



Witam wszystkich!

Po pewnym okresie niedyspozycji Rzecznik Rządu przystępuje do nadrobienia zaległości. Warto, żeby nasze obywatelki i nasi obywatele byli dobrze poinformowani w czasie tak zmiennej sytuacji międzynarodowej. Artykuł zaczynamy od opisania wojny z Francją, o której początku mówiliśmy w poprzednim artykule, a która powoli dobiega końca. Przeniesiemy się też niewiele dalej – w Pireneje, aby zbadać tamtejsze posunięcia Hiszpanii, Macedonii i Francji. Działania militarne to jedno, ale dyplomacja to drugie. I tutaj mamy sporą dawkę informacji z Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczących naszej sytuacji w świecie oraz innych bliskich nam państw. Artykuł kończymy świetnymi wieściami z Aukcji MEN.

Zapraszam!




Po tym jak Francja złamała traktat pokojowy, polski kongres niezwłocznie zaakceptował NE na ten kraj, otwierając tym samym nowy front w Europie Zachodniej. Wojnę rozpoczęliśmy od ataku na Paryż (region Paris Isle of France), w którym napotkaliśmy duży opór i do samego końca nie było wiadomo, kto zwycięży. W tym czasie trwało też RW w Burgundy, którego nie udało się obronić przez co na moment straciliśmy pełny bonus do produkcji. Na szczęście ostateczna wygrana w Paryżu, dzięki silnemu biciu Polaków oraz wsparciu Hiszpanii, Serbii, Węgier i Brazylii, pozwoliła szybko odzyskać brakujący surowiec. Po trudnej bitwie niemalże z odsieczą przybywają Hiszpanie, a oprócz nich także Macedończycy widzący szansę na uzyskanie regionu z gumą. Oba kraje, razem wystawiają NE na Francję i atakują kolejne tereny – odpowiednio Midi-Pyrenees oraz Provence Alpes Azur. Obie kampanie zakończyły się sukcesem. Bałkański kraj wywołując powstanie w tym pierwszym regionie a potem atakując, przejmuje go i zyskuje granicę z USA. Sypią się wzajemne NE ze strony Amerykanów i Macedończyków. Jednak wojna ta nie dochodzi do skutku z powodu wyzwolenia Aquitaine, co sprawia, że znów nie ma granicy między tymi państwami. Ze względu na bug w grze i niemożność kolejnego ataku Macedonii, to my przejęliśmy tymczasowo region z gumą i ustaliliśmy, że oddamy go w odpowiednim momencie na ich prośbę.




Warto tu wspomnieć również o Korsyce, którą Macedonia oddała w RW Francji, przez co NE Francuzów na Wielką Brytanię mogło być kontynuowane (w przeciwnym wypadku ta wojna zamknęła by się, ze względu na to, że w międzyczasie pozbawiliśmy Francuzów wszystkich regionów z kontynentu). Teraz bardzo ważną kwestią jest obrona Anglików. Kraju ze stolicą w Paryżu niestety nie uda się nam wymazać, bo mamy zablokowaną drogę do Korsyki.




Wciąż jest dość gorąco w rejonie państw sojuszu ABC. Estonia co prawda nadal toczy nudną wojnę typu ping-pong z Finlandią, ale już sytuacja wokół pozostałych dwóch państw jest o wiele ciekawsza. Ofensywę Szwedów na Łotwę postanowili wesprzeć Niemcy, którzy rzucili się z kolei na Litwę. Działania te doprowadziły do tego, że państwa te na pewien czas zniknęły z mapy. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. Niepodległość odzyskała pierwsza Litwa, dziś natomiast ta sztuka udała się Łotyszom, których wsparliśmy wysyłając WP i PGB. Wygląda na to, że kraje ABC najgorsze mają już za sobą.




Współpraca w czworokącie - zwanym również CTRL – Polska, Hiszpania, Brazylia, USA nabiera rozpędu i wkrótce należy się spodziewać legalizacji tego układu. Jako sojusz z prawdziwego zdarzenia umocni się nasza pozycja na arenie międzynarodowej i otworzą się nowe możliwości współpracy. Dlatego podjęte zostały działania w kierunku sporządzenia wstępnej wersji statutu nowego sojuszu między tymi państwami, które już teraz na polu bitewnym ściśle współpracują. Niedawne walki Hiszpanów z Portugalczykami mocno wspierała silna brazylijska bojówka, za co nasi przyjaciele z Półwyspu Iberyjskiego byli bardzo wdzięczni (szczegóły tutaj [ESP]). Firmy grup bojowych z USA, która w celu obrony przed pTO pozbyła się pełnych bonusów, trafią do Brazylii a w dalszej kolejności również do Polski. Przetasowania w kwestii sojuszy powodują oczywiście zmiany w zakresie pakietu MPP, które muszą być przeprowadzane bardzo uważnie, aby nie stworzyć zagrożenia bezpieczeństwa krajów. W tej kwestii warto zwrócić uwagę, że Brazylia posiada w tej chwili pakty podpisane z m. in. Polską, USA, Hiszpanią, a pozbyła się tych umów z Holandia, Francją i Niemcami. Stany Zjednoczone za to pozbyły się MPP z całymi Bałkanami.
W najbliższych dniach odbędzie się spotkanie Polski, Hiszpanii, Brazylii i USA na najwyższym szczeblu w celu omówienia i przyjęcia ostatecznej wersji proponowanego statutu (charter).




Zebrana kwota podczas przeprowadzonej w minioną niedzielę Wielkiej Aukcji MENu przeszła najśmielsze oczekiwania. Padł rekord ilości zebranych PLN, który w kontekście obecnej ceny golda robi wrażenie. 49 fantów wylicytowano łącznie za kwotę ok. 900.000 PLN, z czego ok. 500.000 PLN przekazano na projekt Młodzi Aktywni, ok. 250.000 PLN na Fundację Pomocy eDzieciom, ok. 50.000 PLN na Fundację Promieniotwórczą. Reszta pieniędzy zostanie na koncie MEN na pokrycie kosztów innych inicjatyw. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji.
Szczegóły wraz z dokładnymi statystykami znajdziecie w nadchodzącym artykule ministerstwa.


Pozdrawiamy!
Rzecznik Rządu: Ghanim
Rzecznik Rządu: smaark

Czytaj i subskrybuj:













Szatę graficzną wykonał S'til