Poslednja trdnjava - Kitajska

Day 1,330, 14:03 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Vse od padca velesil dvojnega zavezništva, torej EDENa ter Terre, je Kitajska na obzorju zavezništva ONE postala glavna tarča. To potrjuje tudi dejstvo, da je v danih trenutkih ta država spodvržena napadom s strani Srbije ter južneje preko Japonske s strani Madžarske. Glavna težnja Srbov in morebiti tudi Madžarov naj bi bila ponovna "kolonizacija" nekoč najvrednejših regij v igri, torej Lianoning in madžarska regija Hello Kitty. Obe ozemlji sta bili najbolj cenjeni regiji igre in sta nato v času neslavnih sprememb tudi padli pod neusmiljenimi napadi EDENa ter Terre.


Neusmiljen prodor Srbije proti Kitajski, sodeč po celotni moči ofenzive, ne bo videl zaključka še nekaj časa. To sicer ne zaradi nezmožnosti Srbije pri osvajanju Kitajske, temveč zaradi same številčnosti kitajskih regij, ki padajo kot domine. Srbi so svoj napad na Kitajsko pričeli po dokončni osvojitvi Rusije in tako uspešno sklenili za zdaj najdaljšo neprekinjeno verigo ozemelj oz. regij na svetu v modernejši zgodovini igre, ki sega vse od Italije ter do vzhodnega dela Rusije.

Srbski prodor preko Rusije je bil več kot očitno le začetek celotne akcije, ki se zdaj stopnjuje z napadom na Kitajske, katerega glavni cilj je po verjetnosti celovita osvojitev te azijske velesile. Upi držav nasprotnic ONE-a so ležali v uporniških vojnah po celotni Srbiji in kljub začetnemu vodstvu upornikov, so se Srbi z neverjetno borbenostjo obranili praktično v vseh ključnih bitkah. Nikdar ni bila videna tolikšna dominanca v svetu eRepublika, kot je to možnost videti v zdajšnjem trenutku. Največje zavezništvo na svetu skoraj neovirano prodirano preko vseh držav, melje vse nasprotnike ter zavzema regije kot da so le-te brez pomena. Načeloma je to tisto, kar uničuje igralnost, bitke so brez pomena in pomembno je le, kdo natolče več škode. Kje so časi, ko so bitke s strani Srbije imele nek pomen in ko so v času napadov čakali tisoči na vrsto, da so udarili. Časi velikih nacij, imperijev, ki se na našo žalost ne bodo vrnili. Če samo mislimo na preteklost, potem se vidi, da je s sedanjostjo nekaj narobe.

Srbija bo imela s pohodom možnost nadzora regij po vsem svetu in tako razširiti svoj globalni vpliv v eRepubliku. Po zgodovinskih porazih, kjer so ostali ujeti v lastnem kotlu, se je našim zaveznikom zopet odprla pot proti nekdanjim zlatim dnevom oz. nekdanji slavi. Države ONE-a bodo uspešno mlele svoje nasprotnike tudi v nadaljnje, vse dokler ne bodo padle vse države, ki so na karti označene kot nasprotnice največjih. Razvrednotenje zavezništev je le tisto, kar je tako vplivalo na stabilnost te igre. Vsi, ampak praktično vsi lahko kadarkoli in kjerkoli na svetu udarjajo za lastne zaveznike, zavezništva so od nekdanjih 100g do današnjega plačila v valuti postala dobesedno zastonj in vse, kar je potrebno, je pritisk na gumb, predlagaj zavezništvo. Ni več vprašanjev, ali ima kdo denar ali ne, vprašanje je le, ali ga hoče ali ne.

Iz strateškega vidika celotne operacije v Aziji je skoraj očitno, da sta se velesili pod imenoma Srbija in Madžarska dogovorili za delitev Kitajske na polovico - Srbija severni del, medtem ko južnejši pripada Madžarski. Ekonomski vzroki nedvomno niso botrovali k invaziji na kitajske regije, saj je praktično nemogoče držati celotno pot odprto do azijskega tigra. Glavni namen iz logičnega vidika predstavlja uničenje upov Kitajske po uspešnemu zoperstavljenju srbski in madžarski nadmoči, torej iz tega vidika celotnemu ONE-u. Rešijo se nasportnika na račun tega, da pridobijo nemalo ozemelj na azijskem kontinentu, ki so poleg tega še strateško ključnega pomena, saj zagotvaljajo nenehno možnost kontroliranja dogodkov v okolici. Pomnimo Ameriko in njihovo neverjetno taktično moč, kako so Srbijo spravili iz Malezije in to prav zaradi možnost, ki so jo pridobili v Kitajski, ki jim je nato omogočala prodor v Indijo. Neverjetno pametne poteze lahko privedejo do padcev tudi največjih oz. najpomembnejših regij v igri.


Madžari ter Srbi so bodo najverjetneje Kitajsko razdelili po zonah vpliva, torej domače povedano na polovico, kjer bo Srbija nadzarovala severnejši del, medtem ko bo južnejši pripadel Madžarom. To je seveda vse pogojevano s tem, ali bodo te države zmožne obdržati te okupirane province. Madžari so svojo pot proti Aziji začeli na ameriškem kontinentu ter uspešno prodrli do Japonske preko Havajev. Srbi na drugem koncu, kot že omenjeno, preko Rusije.

Poslednja trdnava v igri ali drugače povedano Kitajska v nedavni zgodovini ni bila še zavzeta, zato je tudi pridobila na vrednosti sodeč proti ostalim državam. Ima nek priokus neizpolnjenega izziva, ki ga ostale države za zdaj še niso presegle oz. dosegle.

Borba v Kitajski sicer ni edina velika ofenziva, ampak je omembe vreden tudi napad Pakistana na Indijo, ki se po prvih vtisih zdi precej uspešen in naj bi še dodatno približal Pakistance k svoji nekdanji veličini, ki so jo imeli v prvih korakih nastanka eRepublika, a te svoje mogočnosti nikoli niso več povrnili in je verjetno tudi ne bodo.

Pakistan ponavlja svojo zgodbo, saj je že nekoč uspešno nadziral celoten indijski ščit, nakar je to pravljico prekinila Kitajska oz. azijski tiger.

Srbija je v teh prvih bojih s Kitajci doživele precejšnje uspehe in je uspešno zavzela svojo "sveto" regijo Liaoning, vendar ima precejšnje težave z nenehnimi uporniškimi vojnami v Rusiji in Romuniji, kar bi lahko posledično ogrozilo njihovo možnost izkoriščanja pridobljenih resursov in bonusov, ki pridejo z njimi. Pri Madžarski je pa le več kot poznano, da niso in nikoli ne bodo zmožni samostojno se obraniti pred resnimi poskusimi uporniških vojn v njihovih okupiranih regijah, za to so tudi dokaz Romuni, ki so kljub zavzetju lastnih regij s strani Madžarov uspešno osvobajali lastna ozemlja precej časa. Edina izmed težav "dvojnega" zavezništva ostaja nezasedenost nekaterih izmed velesil v največjem zavezništvu ta hip v tej igri, kar precej oteži delo oz. njihov cilj pri osvobajanju ključnih regij.

V preostalih delih sveta Španija nadaljuje svoj boj proti Brazilcem, medtem ko se ZDA nenehno in delno tudi uspešno otresajo svojih okupatorjev, ista zgodba je pri Kanadčanih.

Španci uspešno nadaljujejo svoj pohod po španskih regijah, a kljub temu Brazilci predstavljajo trd oreh za zavezništvo ONE. Dokončna odločitev o zmagovalcu še vedno ni padla.


Američani so po začetnem šoku, kjer so skoraj izgubili svojo neodvisnost, precej uspešno za sedaj osvobodili del svojih regij. Ista zgodba je z njihovimi severnimi sosedi Kanadčani, ki pa imajo precej težjo delo, saj večino njihovih regij okupira Poljska. Ta je v primerjavi s Španijo zaradi njene okupiranosti z Brazilijo precej težji nasprotnik.

Več kot jasno je, da se svet eRepublika počasi, a vztrajno spreminja in za to je dokaz tudi Slovenija in naše težnje po pridružitvi kateremu izmed zavezništev. Vse se je do sedaj izkazalo za neuspešno in le čas bo povedal, kaj nam prinaša prihodnost. Tvorjenje nove alianse, ali pa pridružitev že obstoječi.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly