Příručka pro pokročilejší

Day 1,156, 23:49 Published in Slovakia Slovakia by Novosti


Rád bych tímto článkem pomohl několika praktickými radami hráčům co se už umí ve hře orientovat, ale nedokáží maximalizovat možnosti ve svůj nebo státní prospěch. I mnozí hráči na vysokých úrovních dělají menší chybky, které vedou ke ztrátě jejich nebo jejich národa. Zvláště v době válek či ekonomické krize se objevují chyby nejčastěji. Každá část by si jistě zasloužila více podrobností, ale to možná rozebereme v nějakém samostatném článku.

Jak se chovat ve válce:
První a základní rada vždy když propuknou bitvy na více frontách je juknout jaké jsou pokyny od národní armády. V Československu tyto informace vydává Ministerstvo obrany. Podle důležitosti boje si poté následně vyberte zda budete bojovat a zda použijete nějaké zbraně. V důležitých bitvách není pouze důležité s čím bojujete, ale také kdy bojujete. Právě ke konci bitvy jsou hity nejdůležitější. Na druhou stranu i když tři minuty vypadaj na mačkání dvou tlačítek hodně, nenechte se mýlit. To se týká zejména těch co tankují q1 jídlem či maj pomalejší připojení. Bylo by škoda kdyby vám BH medaile unikla na trhu s jídlem. Pokud se bitva zdá rozhodnutá a jednoznačná, radši si počkejte na další kolo. Pokud už máte nějakých 1000 síly, pomalu se asi začnete poohlížet po medaili Battle hero. Není to vůbec jednoduché, jelikož zkušení bojoníci se živí jejich sbíráním po celém světě. Největší šance máte v noci, kdy většina lidí v Evropě spí, v nějaké nedůležité resistance war v malé zemi.

Jak se chovat v politické straně:
Pokud už jste v nějaké straně, nekandidujte do parlamentu jen tak. Zvažte jestli máte dostatek času na celý termín. To platí mnohonásobně pro kandidaturu na prezidenta státu, kde je navíc potřeba nejen elán, ale i zkušenosti a dovednosti. V parlamentu si vždy návrh zákona pečlivě ověřte, koukněte se na diskuzi k zákonu, pokud není a nejedná se zrovna o dotaci peněz NBS (pečlivě ověřte jestli to opravdu je NBS), měli by jste sami víc informací vyžadovat.

Jak se chovat na trhu:
V případě nákupu jídla se podívejte i na kvalitnější jídlo, často je v poměru k tomu kolik vám obnoví levnější. Na druhou stranu počítejte také kolik obnovení zdraví opravdu potřebujete. V jiných produktech se také nedívejte pouze na cenu, ale vždy pečlivě važte a porovnávejte jednotlivé atributy. Pokud chcete kupovat nějaký drahý produkt, například domek, lze ho často na černém trhu sehnat mnohem levněji než na trhu. Nezapomeňte že pořadí konzumace produktu se vyvíjí podle pořadí v inventáři, který můžete měnit. Pokud chcete bojovat beze zbraně či zrovna v ten den nevyužijete domek, vyplatí se mít organizaci kam by jste produkt uschovali. Též na trhu se nedívej jen ka kvalitu firmy, ale i na počet a produktivitu zaměstnanců, typ produktu a hlavně na zásoby surovin či skladu.

Jak se chovat na pracovním trhu:
Objevuje se vám pouze nabídka pro váš skill. To ovšem neznamená, že by jste nemohli nalézt lepší nabídku pro nabídky nižších skillů, zvlášť když je nabídka podezřele nízká zkuste se na nižší nabídky podívat. Vyplatí se hledat práci přes domluvu a je také dobré když znáte svoji cenu, tedy za kolik toho vyprodukujete a jestli vám tedy zaměstnavatel nabízí spravedlivý plat a jaký prostor máte pro dojednání jeho zvýšení.

Jak se chovat na měnovém trhu (MM)
Obecná zákonitost je, že pokud potřebujete rychle peníze, nezbývá vám než koupit. Ovšem pokud chcete zhodnotit, nabízejte (nebudu zde mluvit o případných praktikách spekulantů či o útocích na MM). Je dobré se podívat jak je trh stabilizovaný, jaký kurz garantují státní instituce či známí spekulanti. Velmi důležité je identifikovat umělou bublinu vytvořenou státem či útok na MM spekulanty, dívejte se na počet nabídek a jestli nepochází od stejných subjektů. Většinou platí že čím větší vidina zisku, tím větší riziko a čím větší trh, tím větší tok peněz a tedy vyšší stabilita. Na MM se dá velmi dobře vydělat, ovšem i dost prodělat. Proto je dobré dokud nezískáte víc zkušeností o daném trhu radši rozložit riziko do několika trhů v menších částkách. V současné době krize je riziko a vidina zisku největší – je velmi možné že i státy co udržovali stabilní kurz po měsíce teď kurz ze dne na den sníží a konzervativnější spekulanti z trhu raději mizí.

Jak se chovat ve firmě:
Jako zaměstnanec:
Jako zaměstnanec máte hlavní úkol si udržovat zdraví na stovce nebo 99. Tím vyprodukujete nejvíc a při stálém dosahování výkonu se vás rozhodně zaměstnavatel nebude chtít jen tak zbavit a rád vám vylepší plat. Je dobré znát svou cenu a případně i situaci na trhu, aby jste věděli kdy zaměstnavatele popostrčit ke zvýšení platu či naopak pochopit snížení platu. Pokud nepracujete tři dny, tak vás zaměstnavatel snad nevyhodí ale je vždy dobré oznámit dlouhodobější absenci předem. Nestřídejte své zaměstnavatele jak ponožky, uvidíte že mnozí si loajality cení.
Jako zaměstnavatel:
Jako zaměstnavatel by jste měli pravidelně počítat za kolik vám který zaměstnanec vyrábí a podle toho mu upravovat plat. Časté chyby začátečníků jsou, že počítaj špatně produkci (například zaměňují produktivitu s počtem vyrobeného obilí/železa), nepočítají s potřebným množstvím surovin, nebo očekávají výrazně vyšší poptávku po svém produktu než je reálné. Je velmi důležité se o firmu se zaměstnanci pravidelně starat, aktualizovat své nabídky na trhu a platy, přizpůsobivost může být jednou z výhod nováčků oproti znuděným matadorům. Při exportu zemí počítejte nejen s kurzem, ale i s importními daněmi. Také je dobré trh na kterém chcete prodávat lépe znát, současná výhodná situace nemusí fungovat dlouhodobě.

Jak se chovat při odchodu:
Pokud vás hra přestane bavit a rozhodnete se skončit, je škoda aby to čeho jste dosáhli propadlo vniveč. Přátelé či národní banky jistě ocení když jim odkážete svůj majetek.

Pokud si nejste s něčím jisti, vždy se zeptejte někoho zkušenějšího, zároveň si buďte vědomi že díky neustálým změnám se může i starší hráč mýlit (:


Vaše ministerstvo vzděláni ČSFR (Red Duck a Martin123456789)


Další články ministerstva:
Správa pre nováčikov v ČSFR