Munka és összefogás- a Szolidaritás Párt gazdassági programja I.

Day 397, 18:57 Published in Hungary Hungary by Weisz Manfred Huba

Mi a baj a magyar gazdasággal tehetjük fel a kérdést?
A problémákat 4 nagyobb csoportba lehetne sorolni:
- kaja válság (és egyben gabona ez a világ minden részére kiterjed)
- gyémánt hiány (de a többi nyersanyagból is hiány van)
- munkaerőhiány
- rossz tőkekoncentráció

Persze mindegyik összefügg a többivel.

Ezek a dolgok, semmiségek a magyar gazdaság egy honnappal ezelőtti állapotához képest. Amikor nem volt kezdő állás, nem voltak cégek és termelés.
Ez az elmúlt kormányciklus alatt nagyrészt megoldódott, sőt bizonyos esetekben, a jólét át csapot a ló túlsó oldalára.
Tehát a Szolidaritás Párt gazdasági javaslatainak első csokra:

Kaja válság

A fő probléma az, hogy azt hitük Magyarországon, a búza ellátást meg tudjuk oldani hazai termékekből.
Ez mára tudjuk nem igaz, tudjuk, hogy külföldi búza ellátásból kell fedeznünk, a kaja cégek nyersanyagtermelését. Azt is tudjuk, hogy senki más nem fog importálni csak mi.
Ezért a Szolidaritás Párt egy állami irányítású részvénytársaságot fog kezdeményezni.
Ez a részvénytársaság külföldi nyersanyagtermelő cégeket fog létrehozni, amiket a részvényesek pénzéből épít egyre nagyobbra. De hogy is?
A lényeg az, hogy kétfajta befizetés lesz, egyrészt a kaja cégek fizethetnek be, bizonyos százalékig, ők cserébe ezért állandó búza ellátást kapnak, vagyis hónapokra előre megvásárolhatják a búza készletüket.
A másik rész olyan kispénzű magánemberektől jön, akik még nem tudnak saját céget létrehozni, mert nincs rá pénzük, de be akarják fektetni azt.
Ők a heti nyereségből kapnának osztalékot. Mivel a lényeg, hogy hosszú távon nekik is megérje, ezért nem az egész termelés megy a magyar piacra, hanem egy részét máshol adjuk el.
Mivel nem akarjuk a már működő grain cégeket tönkre tenni, ezért Magyar cég nem kaphatna annyi búzát amennyi a teljes termelése bizonyos részt a magyar piacról kéne kielégítenie.

A Szolidaritás Párt másik javaslata a kaja válság megoldására, az, hogy több kaját termelünk, Egyszerű ezt mondani.
De mi hitesek vagyunk eddig is megcsináltuk, amit ígértünk ezért, ha ránk szavaznak december 25-én ezt is megfogjuk:
A q2-q3-as cégek egy részét, állami támogatás mellett (nem teljes rész), leépítenénk q1-re így növekedne a piacon lévő kaják száma, és a wellness vesztés mértéke is csökkenne.
De a q3 helyet q1 kaja miatt wellness is esik ki, ezt a gift iparból pótolnánk, jelenleg a magyar gift ipar megfelelő gyémánt ellátás alatt, képes napi 400 körüli gift előállítására. A megfelelő gyémánt előállításra lásd fenti példát csak gyémánttal. Emellett itt már szoba jöhet nagyobb probléma a külföldön lévő magyar cégekkel, mert ebből sokkal több van, mint búzából. Itt megbeszélés kell és egyeztetés a cégekkel, mi az amennyit ők termelnek, mi kell nekik.

Ennek az egyeztetésnek lenne a terepe, a svéd mintára kialakított gazdasági ellenőrző hivatal, ami teljes mértékben a társadalmi szolidaritásra épít, az egymásért dolgozásra. A hivatal célja a nyersanyagtermelő cégek napi termelését összehasonlítani a napi fogyasztással. A termelő cégek nyersanyag fogyasztását, és az előállítót termékek számát stb. stb.
Tehát monitoringózni a piacot, és ezután tanácsokat ad.

Erről részletesebben, holnapi cikkünkben írunk, ami a maradék két problémával, a munkaerőhiánnyal és a rossz tőkekoncentrációval foglakozik.

Miért hisszük azt, hogy meg tudjuk csinálni?
Mert hiszünk a munkában, és amit eddig ígértünk megcsináltuk, hitelesek vagyunk, és hiszünk a társadalmi szolidaritás felélesztésében, az összefogásban.

Weisz Manfred Huba belügyminiszter, a Szolidaritás Párt tagja