Ambient on/off

Sign up

 

Continue

Continue By creating an account you agree to the Terms of Service & Privacy Policy

MTO на Пивофест! [Aminta]

Day 2,068, 04:52 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by BucephalusIII


*На молба од Аминта Македонецот ја репостирам оваа негова статија поради тоа што моментално е стациониран во Индонезија, целта е да ја види Македонската јавност во поголем број.

Здраво-живо Македончишта!

Одамна не сум пишал никаква статија, па еве се даде и повод и причина со оваа Покана да ја извадам тастатурава од нафталин. Среќа молци не ја изеле :)



МТО после толку години постоење - од самото додавање на еМакедонија, има организирано повеќе собиранки, забави, журки, пијанки секаде по Македонија на кои сите наши борци заедно со почесните гости “делегати“, пријатели, добронамерници, па и луѓе што воопшто не чуле до тогаш за играва храбро гинеа на кафанските - бојни полиња и тоа до последен бустер-пиво, последна шопска- и внимателно дозирани нуклеарки-ракија. :)
На крај јасно дека само еден е БХ херој со најмногу испиено (најчесто го плаќа цехот ;)) а најчесто тоа се “тенковите - тешкаши“ на МТО - Трале, Бибер, Букефал, Канопи со сите мултиња, Крвник, Ридлер и Венди -у пакет, и од старата клапа кои не се повеќе на играва Апо Неарниот, Кики и Иноут, Киријана, Денис, Баварец,.... (се разбира ако не бидат прцнати од титаните како Аексил Конг) а сите останати се гордо задоволни што се нашле у топ 5 на листата на Плато и не миеле чаши и чинии за направениот цех :D

Но историјата на МТО во друга прилика, да прејдам на главното...



Чин 1:
Патувачкиот циркуз на МТО викендов пристига во Прилеп и тоа со Воз!
Поводот е Прилепски Пиво Фест а причина е поканата од прилепската стара клапа -олдтајмери на МТО кои во својство на домаќини ќе не нагостат со добра забава, дружење, јадење и многу пиво! (музика намерно изоставив пошто прашање е на вкус за репертоарот а јас на пример повеќе би сакал да ги слушам Крвник, Букефал и АцеЖути како пејат на маса отколку “Ѕвездиве“ на Пивофестот)



Значи сите добронамерници се добродојдени и ги каниме да ни се приклучат во Сабота 20.07.2013 (може да испадне и Недела) на дружба, забава и многу пиво.
Журката ќе почне упште на воз бидејќи првичниот план е да нападнеме уште рано наутро додека сите спијат со возот од 06:48 (нели сме појаки во утринските битки)
Сите што ќе одаѓаат од Скопје или Велес со нас на воз или ќе се затекнат во Прилеп за време на Пивофестот во сабота и Недела нека ме контактираат мене или Букефал во ПП за да се договориме за точниот тајминг и регионот во кој ќе дигаме Востание и ќе гориме барови до последен :))

Чин 2:
Во Прилеп ќе ја направиме промоцијата на новите МТО маици и МТО фан клубот.
Кој сака да нарача маица со логото на МТО нека ме контактира во ПП за информации.





Венди ако сакаш ваква овој пат ќе си ја купиш! :))

овој дел од постот че се дотупи покасно со слики :)

Покрај домаќините Ghost, Predrag, Alexander Macedon,Papa Smurf и др. досега, присуство на Пивофест во Сабота потврдија:

BucephalusIII
tzar Samoil
gnoj01
Hogar7
CobeMakedonski
Branko C
CaCa.D
doktor dominator
MarioPHELPS
predragmpd
Kartagin
Makedonec21
ElCheG
AngryGrandma
Alexander Macedon
McFresh


Че ом, че јам, че дом, на чош че ме чекаш....

Се гледаме,
Аминта



П.С. Понеделник Ве чекаме сите трезни и освестени да ја ослободиме Македонија!

Дружба си е дружба,
служба си е служба! :)
 

Comments

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,068, 04:53

MTO на Пивофест! [Aminta]

http://tinyurl.com/oamzr47

B a z e
B a z e Day 2,068, 05:01

o7

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,068, 05:07

дополнение: поаѓање од Скопје со возот во 6:50 (наутро) Сабота - 20.07.2013
Собирно место на Железничка станица Скопје во 06:30

Пристигнување во 10:00, кафе и лаф муабет, дружба/прошетка низ Прилеп (може Маркукуле или Трескавец да шетнеме ако има заинтересирани), ручек и напаѓаме на Пивофест попладне.

Ако некој сака да останува на псиење да ме контактира да видам дали можамд а му помогнамз а сместување... има опција и шатор за спиење да понесе кој сака.

Другите за враќање во Скопје имаме воз во 1:18 и во 3:10 од Прилеп.

Повратна карта чини 398 денари.

кој ќе иде од Скопје со воз може да се пријави и кај мене во ПП.

marjansp Day 2,068, 05:16

Comment deleted

marjansp
marjansp Day 2,068, 05:16

Убаво да си поминете !

MKD DragoN MKD
MKD DragoN MKD Day 2,068, 05:26

Ubav pomin decki

GhostMKD
GhostMKD Day 2,068, 06:07

Повелете сите кои можете да стигнете на оваа дружба. Јас сум малку пребукиран со роденден на едното ми мое мулти, но че ве посетам обавезно
и едно да е јасно.... на кој не му е до сега
МТО Е БРЕНД БЕ БРАТ !!!!!

KarateMK
KarateMK Day 2,068, 06:51

i ti si prilepcanec?? haahhh

smekerot
smekerot Day 2,068, 06:13

Dokolku nekoj moze da mi pomogne za smestuvanje (hostel, privaten smestaj, hotel ...) na 4-5 luge vo Prilep ili Krusevo ke mu bidam blagodaren (sabota vecer i nedela vecer).

Nema da bide loso da ima i parking za kolata.

o7

MKConqueror
MKConqueror Day 2,068, 06:44

кај најдовте бе на најгрдиот пивофест да идите

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,068, 06:49

па за да го разубавиме

KarateMK
KarateMK Day 2,068, 06:50

CE TE TEPAM EBAGO KAKO NAJGRD!

MKConqueror
MKConqueror Day 2,068, 06:56

Шо бе, од нафталин ги извадија половина од овие шо настапуваат. Еден рок бенд немаше ЕБАГО

KarateMK
KarateMK Day 2,068, 06:58

eee to so nema rok bend e druga a 2chellos od naftalin se?
INNA naftalin? dani? vlado? goran? halid ? ne zaebavaj

KarateMK
KarateMK Day 2,068, 06:59

ja so macio ce pram muabet red hot chilli pepers da gi donesi vgodin hahhahahahhahah

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 2,068, 08:09

Да е до Мацио цел фестивал че биди со Рок бендови, али јбг

Туку потсоберете се и ве чекаме на собиранкава, ваљда во Даб ќе ги сместам : )))))))

KarateMK
KarateMK Day 2,069, 04:30

15 god sum

Marko Tutunski
Marko Tutunski Day 2,068, 08:09

Aminta Makedonecot Трескавец не ти е лоша идеја ама многу ќе се изморат гостите, моментално достапна е планинарската патека, а со патот за возила несум баш сигурен колку е достапен...

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 2,068, 08:11

Далеку е Трескавец, ќе ни паднат на пола пат и нема да видат ништо од Пиво фест ))
Туку до Варош и Маркукуле и таман ќе биди

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,068, 08:45

ako ne pa markukule

KarateMK
KarateMK Day 2,069, 08:05

NA sveti dimitrija odete
Po prilepski selce

DeLaCroa
DeLaCroa Day 2,068, 08:18

Штом грандма ќе иде , тогаш ќе има можност да се сретнеме кускулиња )) А и онака лесно препознатливи че сте ... па да видиме кој е гневен на мене или имал нешто да каже , че има прилика фејс ту фејс за то ...
P.S. да не забораам да ве окарам , да пуштите репорт , за побрзо да ме банираат Пичкави мајчиња

Invisible DuSt
Invisible DuSt Day 2,068, 08:21

Jas NE idam, Aminta odamna znaese samo ne znam zosto sum vo spisokot

DeLaCroa
DeLaCroa Day 2,068, 08:23

Ако бе , не не лиши од можноста да се запознаеме со кускулињава

Invisible DuSt
Invisible DuSt Day 2,068, 08:25

Jas ne odam poradi toa sto nema za kogo da odam. Tie odat poradi toa sto se druzat povekjeto vo RL.
Ako sakas da gi zapoznaes i onaa ke gi zapoznaes..gledas maicki spremaat

DeLaCroa
DeLaCroa Day 2,068, 08:27

Ако ако , само да не се сретнеме кога ќе сум земја направен ... они 20тина , ние малку повеќе ... не е зезање ... че прајме мејџународен конфликт

Invisible DuSt
Invisible DuSt Day 2,068, 08:29

I koj ke mavne report, decata na Boki 13ka da mu licat....A ako doznaam site odat na mojata crna lista!

DeLaCroa
DeLaCroa Day 2,068, 08:31

OOOO Што така ти текна ? Ајде некој за рчкање , пичурлиња ??? Некни многу јаки бевте племе ли ви се сотрило )

DeLaCroa
DeLaCroa Day 2,068, 08:37

Овие стварно сите лижикуриња биле , баш како што ми кажа грандма , немаат муда за ништо , откако пишав нити еден не се осуди да пише

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,068, 09:26

ммм?

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,068, 12:35

мирен..

Krvnikot
Krvnikot Day 2,068, 11:21

Haha, dusicka, :*

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,068, 12:36

мирен..

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,068, 12:38

бато, слободно дојди! од мене имаш пијачка!

и те молам земи воздух длабоко и испушти го...не вреди да се брукаме на овој начин..и ако имам 185цм за многумина не сум кускуле )

живели о/

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 2,069, 01:35

pozdrav jas sum okolu 178-180 a vaka da se plasat gosti hmmmm

Ashkolsun
Ashkolsun Day 2,068, 09:29

Jako

Apo Nenormalnio Day 2,068, 13:14

Comment deleted

Apo Nenormalnio
Apo Nenormalnio Day 2,068, 13:18

Ja sum toj u belata maica so MTO logo na slikata, koj saka da mi gi lize tabanite u PM.

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,068, 14:23

nearna rabota

thedragon
thedragon Day 2,068, 19:06

Кој ви е онја шпиунот на последната слика ???

Apo Nenormalnio
Apo Nenormalnio Day 2,070, 11:32

змајче едно од тетово, плачеше цела вечер сакаше дел од МТО да биде али не му дадовме

thedragon
thedragon Day 2,070, 17:37

Ама мислим беше еднаш па сакаше пак

kokan p
kokan p Day 2,069, 00:26

сакам маица ве чекам во прилеп
p.s Тигар сум иначе ПРЦ

Tvrdokorniot
Tvrdokorniot Day 2,069, 09:06

PA JAVI SE AKO SI PRILEP.

McFresh
McFresh Day 2,069, 11:59

slikava od 2001 ili ...

vojislavp
vojislavp Day 2,069, 12:29

ubav provod botovi /.... ili zavrshi?

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.