Magyarország, kik a szövetségeseid?

Day 744, 01:51 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban

A Termetes kormány végett vetett Magyarország számára egy időszaknak. A PEACE katonai szövetsége az indonézek kilépésével alapos fejberúgást kapott. Magyarország számára eljött az idő hogy a szövetséget amely céljait elérte de nem tudott megújulni, elhagyja. Az események mintha megbeszélték volna előre a PEACE országok, felgyorsultak. Sorra hagyták el a PEACE-t, a búcsúszövegek tekintetében sok közös vonás volt. Mindegyik szépen kívánt elbúcsúzni a volt szövetségesektől és azt kívánta hogy a jövőben is jók maradjanak a kapcsolatuk.

A hollandok kilépése nem nevezhető váratlannak hiszen a PEACE nem nyújtott nekik megfelelő segítséget a belgák megvédésében. Szerbia, Magyarország és Oroszország szövetségesi viszonya annyira egymásba kapcsolódott hogy nem volt kérdés, ők egy katonai szövetség részét fogják képezni, bármi is történjen. Mindhárom nemzetről elmondható hogy a francia politika, különösképpen Lyne Faynel döntései kihozták a vezetőikből a frászt. Lyne Faynel a PEACE-t kizárólag defenzív szövetségként kívánta folytatni, és az amerikaiakkal kötött békekötés és tárgyalások sem tettek jót megítélésének. Ami leginkább kicsapta a biztosítékot hogy az indonézek támadásánál nyíltan a malájok mellett foglalt állást akik az Edent erősítették az ott vívott trénincgharcaikkal, ráadásul az indonézek IRL se kedvelik a malájokat, ezt az érzésüket se tisztelte. Törökország és Irán kapcsolatai az indonézekkel barátinak mondható, ebben a helyzetben nem tehettek mást mint hogy az indonézek döntése után ők is kiszálltak ebből a célját vesztett szövetségből. A PEACE kilépő országok mindegyike potenciális szövetségesnek nevezhető Magyarország számára.

De van-e lehetőségünk a PEACE romjain túl? A nemzetközi helyzet generált néhány konfliktust az Eden körül is amik szintén azt jelzik hogy vannak más országok is akikkel együttműködés, esetleg szövetség is elképzelhető. A lengyelek és a spanyolok jutnak eszembe rögtön.

A lengyelek bár nem vallják be és magánakciónak mutatják be a nemzetköz közvélemény számára, azonban könnyen megállapítható hogy Perut TO-val megszerezték. A Peruiaknak van magas vasuk, a lengyeleknek pedig semmilyen értékes nyersanyaguk nincsen. Így aztán Peru révén tudták megoldani saját vasigényüket. Ebbe a levesbe köpött bele Argentína akit az Eden is támogatott. Ott voltak a spanyolok is és harcoltak Peru ellen és Argentína teljesen megszállta Perut. A lengyelekben rendesen ki is verte a biztosítékot. A lengyelekben felmerült hogy kell-e olyan szövetség nekik ahol nem kapnak erejükhöz mérten lévő megbecsülést elveszi tőle legfontosabb TO-zott területét. Peru felszabadítása megtörtént és a lengyelek is kaptak az Edenen belül egy fontos tisztséget, ráadásul azzal hogy Magyarország megtámadta a legfontosabb szövetségesüket, a horvátokat, a lengyelek törölték az elképzelésüket hogy kiakarjanak lépni az Eden-ből. Jelenleg a lengyelekkel a szövetségesi viszony elérhetetlenné vált, azonban ez még könnyen megváltozhat.

Ha a lengyelekre nem számíthatunk, ott vannak az ukránok. Bár a jelenlegi vezető ukrán politikai erők Eden barátoknak nevezhetőek, a lengyel-ukrán, és a román-ukrán konfliktusok esetleges megerősödése révén átkerülhetnek a mi oldalunkra. Ha a románokat sikeresen megakarjuk támadni, akkor az ukránok mint szövetségesek nagyon sokat tehetnek a siker eléréséhez. Ezért úgy gondolom, az ukrán nagykövet személye igen csak fontos és meghatározó lehet.

Az igazi lehetőség a spanyolokban rejlik. A spanyolok legnagyobb ellensége a franciák és nagyon sok PEACE ország egyaránt haragszik a franciákra. A franciák a saját boomjukat kinyírták és a sorvadás útjára léptek, ebből a többi PEACE ország nem kért. A spanyolok viszont őrzik a nagyhatalmi státuszukat és szép, fényes jövő látszik a spanyolok számára. A franciák azzal hogy sorra veszítették el mpp-iket és lehetséges szövetségeseiket, a spanyolok számára egy támadási lehetőséget nyitottak meg. Ha Magyarország és a PEACE közös erővel mellé áll a spanyolok mellett, azzal a jövőben megnyílhat a lehetőség arra hogy Spanyolország ne ellenséges módon közelítsen az új katonai szövetség felé, hiszen eddig is a franciák csípték leginkább a szemüket.
Spanyolország játékosai is élvezni akarják a játékot, és ebben bennünk partnert találhatnak.

Az első lépés ahhoz Magyarország a szövetségeseivel együtt eltudjon indulni az úton az új katonai szövetség meghirdetése lenne. Izgatottan várom az új katonai szövetség megalakulásának a hírét és hogy milyen célokat kíván elérni ez a szövetség, és a szövetség nemzetei milyen saját egyéni célokat tűznek ki maguk elé. Hiszen ahhoz hogy egy szövetség működjön, a benne részt vevő feleknek áldozatokat kell hozniuk hogy ezek a szépek sorban haladva megvalósulhassanak.
Ez a játék a mostani helyzetben nem olyan izgalmas már mint amikor a harmadik világháború idején Amerikában harcoltunk. Azonban azért érdemes még a játékban maradni hogy megtudjam, Magyarországnak kik lesznek a szövetségesei.

Bosko Balaban