Közülük valaki holnap beleül a bársonyszékbe - a két esélyes elnökjelölt

Day 715, 08:10 Published in Hungary Hungary by Ludrew


Ötödikén ismét elnököt választ eMagyarország, a versengés valószínűleg még izgalmasabb, a végeredmény pedig még szorosabb lesz, mint egy hónappal ezelőtt. Akárki is lesz az ország első embere, komoly feladatok várnak rá: meg kell állítania a társadalom elöregedését, a mára drasztikussá vált népességfogyást; közös célokat kell állítania a magyarok elé, amelyekért újra lelkesedni tudunk, racionalizálnia kell az állami kiadásokat; és nem utolsósorban fel kell ébresztenie a PEACE-t félig-meddig tetszhalott állapotából. Jóllehet, cikkünk megjelentetésének pillanatában – vagyis a szavazás kezdete előtt 16 órával – három elnökjelölt van, a poszt megszerzésére a választási koalíciók pártjainak taglétszáma, és a jelöltekre várhatóan leadott szavazatok száma alapján csak két jelöltnek, rasztának és Termetes Samunak van esélye. A Csanád Vidéke átfogó, részletes összefoglalót készített kettőjük eddigi tevékenységéről, programjáról és terveiről; lássuk tehát a két államférfit, aki közül az egyik holnap eMagyarország elnöke lesz!

raszta (MHP – CNRP)

A CNRP – most már nem is annyira - ifjú titánja, április óta játszik, a második Index cikk elolvasása után döntött a regisztrálás mellett. Az akkori Koponya Légió Pártjához csatlakozott (a párt a 2008-ban alakított, Boris the Blade, Djozike és Gyadi neve által fémjelzett MKKP-ként indult, majd Tomor András számos fake karakter segítségével megTo-zta, került románok, kommunisták , és az MHP-alapítvány kifosztójaként elhíresült Panzermeyer kezébe is – később ebből lett az NRP, majd az egyesülés után a Corvinosokat is ebbe a pártba terelték be, létrehozván a CNRP-t), és a KL irregulárisaival is harcolt; az NRP létrehozása után annak alelnöke lett.

A nevét először, mint eMagyarország szóvivője ismerhettük meg: Falban egyik felfedezettjeként beemelte kormányába; és jóllehet újsággal még nem rendelkezett, a kormányzati kommunikációba igen nagy elánnal vetette be magát. Falban elnöksége ugyan csúfos véget ért – az elszaporodó hűtlen kezelések és az állami vagyon sorozatos elsikkasztása után Stadler City impeach segítségével távolította el az MHP és az NRP közös jelöltjét az elnöki székből -, de raszta szolgálataira rlazol (KARD), Imre Norbert (MHP-NRP-Corvin), és Kolozs (MHP-KARD-CNRP) is igényt tartott. Az eMagyar Közlöny állandó szerkesztőjeként viszonylagos ismertséget szerzett, és az akkor még TOP5-től meglehetősen messze álló pártja kongresszusi képviselő-jelöltként indította; két ciklust húzott le, egyet Észak-Dakotában, egyet pedig Alaszkában, mindkettőt 100%-os aktivitással. A legutóbbi választáson Győrben indult, ahonnan viszont már nem sikerült bejutnia a törvényhozásba. ’Nem azzal tűnt ki, hogy ellenzékből kritizált, hanem odaállt és csinálta’ – mondta róla Charlie50, a CNRP elnöke.

Közben rákapott az újságírás ízére, és elindította saját újságját, ami az ’Egy raszta szavai’ címet viseli. Cikkei szerkezete, témája és hangneme gyakorlatilag teljesen különböző; viszont meglehetősen sűrűn publikál, és ez valamivel több mint félezer előfizetőt hozott neki. Neve megjelent már az IRL médiában is, hiszen a Borsod Online leközölt egy ismertető-toborzó cikket, amelyben nem csak az eRepublikot, hanem szóvivői munkásságát is részletezték.

A felgyorsított ütemben, magasabb bérezéssel elkészült állami Defence System-építés egyik koordinátora volt –modern korunk terminológiáját használva tehét humánerőforrás managerként tevékenykedett a mibbiten. A jobboldali kötődéséről is ismert Horthy Miklós reguláris század tagjaként harcol – századparancsnoka, Jr. Laslow szerint egyszerre hangember és aktív tag – utóbbi tulajdonságát az szphelyettes, Mohinho is elismeri, ugyanakkor fontosnak tartotta kihangsúlyozni raszta határozottságát, precízségét, és pontosságát is.

Hadügyi programjában a kiadások karcsúsítása, az állomány aktív tagokkal való feltöltése, és egy Nagy-Magyarország felé mutató politika elkezdése szerepel; hadügyminiszter jelöltje Stadler City, az államtitkári struktúrán gyakorlatilag nem változtatna. Ami a gazdaságot illeti, az eMagyar Fejlesztési Bankból kivonná a magántőkét, és célként deklarálta a forint stabilitásának megőrzése – kérdés mennyire tekinthető a magyar valuta stabilnak, mikor a mögöttünk álló hét napban folyamatosan romlott az értéke.

A toborzási feladatokat kiszervezné egy külön honlapra, a meghívottakat pedig a mindenkori elnök referrer linkjével csábítaná játékba, aki az így befolyt összeget az eMNB-nek utalná át. A külügyminisztérium az eddigi feladatok – helyi elittel való jó kapcsolat kialakítása, jelentéstétel, chaten/fórumon való részvétel – mellett felelős lenne a propagandáért, segélyakciókat kellene koordinálnia a szövetséges országokban, valamint létrehozna minden nagykövetségnek egy orgot is, és beindítaná a diplomata képzést is.

Termetes Samu (Szolidaritás – HHH – PPL – HMSz – FKgP – MaGoP - eMKKP)

Ha nyer, akkor Magyarország nem lesz kicsi se a külpolitikában, se a gazdaságban, se sehogy- nyilatkozta Weisz Manfréd Huba, a Szolidaritás Párt alapítója Termetes Samuról, a párt novemberi elnökjelöltjéről. Arról a Termetes Samuról, aki egyébként az első Index generáció tagja, és nem először jelölik eMagyarország legmagasabb tisztségére: szeptemberben (SZP – DNNP) és októberben (SZP-HHH-SZEM) is elnökjelölt volt; utóbbit kis híján meg is nyerte, vezetve az állást egészen kora délutánig.

Három – négy hónappal ezelőtt gyakorlatilag az ismeretlenből bukkant elő, majd fokozatosan vált széles körben ismert közéleti szereplővé. Pártja megmondóembereivel ellentétben Samu a kompromisszumokat és a higgadtságot képviselte – és bár ezzel kevésbé karakteres kép alakult ki róla, személye nem osztja meg a közvéleményt. ’Nem vagyok harsány ember, nem vagyok a politikai show porondmestere’ – írta magáról két hónappal ezelőtt, az elnökválasztás előestéjén.

Újságját, az Arany Trombitát viszonylag kevés ideje szerkeszti, és az előfizetők száma nagyjából megegyezik a rasztára subscribeot nyomók számának felével; sikerrel alkalmazza ugyanakkor a kulcsmondatok egyértelmű kiemelésének technikáját. A djozikeista államférfit a Szolidaritás Párt elnökévé szeptemberben választották meg nagy többséggel; komolyabb kihívója nem akadt sem akkor, sem a rá következő hónapban.

Az október 25-i kongresszusi választáson második mandátumát szerezte meg; mindkettőt Budapesten szerezte, jóllehet az elsőhöz szabadkártya kellett. Pártelnökként ő hozta meg anno azt a döntést, hogy a szavazás előtti napváltáskor elveszett régiók miatt átalakuló választási rendszerben nem utaztatnak párttagokat, és megpróbálnak a kongresszusba a Szolidaritás ismertebb tagjai révén bejutni. A kockázatos vállalkozás végül sikert hozott, és a párt megnégyszerezte képviselőinek számát a törvényhozásban, a tíz nappal ezelőtti választáson pedig ezt az eredményt is képesek voltak megduplázni. Személyiségében szerencsésen egyesül mindaz, amit a Szolidaritás Párt képvisel – ezek már delibab, a Szolidaritás hadügyminiszter-jelöltjének szavai Termetes Samuról.

Apropo hadügy. Komoly reformokra készül a hétpárti koalíció: teljesítmény- és aktivitásalapú zsoldrendszer felállítása, a Peacekeeperek újraszervezése, egy új poszt, a vezérkari főnök bevezetése – ezek mind szerepelnek a leendő Termetes-kormány programjában. Gazdaság terén megteremtené az ideális feltételeit a kül- (másnéven kihelyezett) gazdaságnak, vagyis a hiányzó nyersanyagokban gazdag külföldi területeken magyarokat foglalkoztató magyar cégeket hoznának létre; a NAT-ot a kongresszus irányítása alá vonná, és létrehozna egy, a külföldi országokba szürkegazdaság révén exportáló cégeket támogató, kapcsolattartó jellegű orgot és apparátust.

Külföldi nyelveket ismerő játékosok segítségével beüzemelnék az elméletben most is létező – a gyakorlatban azonban nem csinál semmit – propagandacsoportot, próbálnák a PEACE fele terelni a semleges, és az ingadozó országokat, valamint fake közlönyök is bevetésre kerülnének – minden jel szerint ezúttal nem sajátmagunk, hanem az EDEN tagjai ellen. Differenciálnák az oktatás szintjeit, megpályáztatnák az eMagyar Egyetem rektori székét, és egy új oktatási adatbázist is kifejlesztenének.