Historia ePL - Akt III - Świt

Day 763, 11:55 Published in Poland Poland by Log18os

ePolska na początku stycznia jest już tworem stabilnym.
Wszystkie regiony wracają do macierzy.
Rozpoczyna się długi okres krystalizacji państwa.
W kraju za rządów kolejnych prezydentów – BuzzY’ego, sekretarza oraz Miudyka raczej na pierwszy rzut oka, niewiele się dzieje. A jednak powstają podwaliny struktur państwowych. Rozwijają się ministerstwa Spraw Zagranicznych, Gospodarki i Finansów, Obrony Narodowej, Edukacji.
Powstają struktury Wojska Polskiego – Wg. Propozycji PWL i Prezydenta BuzzY’ego:

Głównodowodzący (marszałek lub Prezydent)
-> 6 Generałów
-> 18 Kapitanów
-> 108 Żołnierzy

Dyrektor medyczny
-> 6 Ordynatorów
-> 18 Medyków

Szczegóły tutaj

Niestety takiego stanu nie udało się nigdy osiągnąć. Powstało zaledwie kilka oddziałów (z tego, co pamiętam trzy lub cztery) zrzeszające najaktywniejszych Polaków.

Zabezpieczono także na przyszłość Zachodnią granicę. Niemcy, tak jak wcześniej Polska, także miały odzyskać niepodległość. Zawarto więc traktat:

1. Poniższy traktat zostaje zawarty pomiędzy BuzzYm (prezydent Polski), a DKN uznawanym za przywódcę narodu niemieckiego.
2. Traktat reguluje relacje pomiędzy Polską, a odroczonymi Niemcami.
3. Obie strony porozumienia uznają niepodległą Polskę składającą się z Great Poland, Mazovii, Mazurii, Silesii, Little Poland oraz Pomeranii.
4. Obie strony porozumienia uznają niepodległe Niemcy składające się z Baden-Wurttemberg, Bavarii, Brandenburg and Berlin, Hesse,
Lower Saxony, North Rhine-Westphalii, Mecklenburg-Western Pomeranii, Rhineland-Palatinate, Saarlandii, Saxonii, Saxony-Anhalt, Schleswig-Holstein and Hamburg*,
Thuringii).
5. Zarówno Niemcy, jak i Polska obowiązują się do wzajemnej, dożywotniej nieagresji. W przypadku ataku (wywołania wojny) strona atakująca traci
wszystkie posiadane regiony na rzecz strony zaatakowanej.
6. Polska jako świadectwo dobrych relacji i nadziei na ich dobrą przyszłość przekazuje wszystkie Marki Niemieckie (DEM) ze swoich kont na konto
Państwa Niemieckiego.
7. Niemcy obowiązują się do wystosowania oficjalnych przeprosin za swoją wcześniejszą, niczym nieuzasadnioną agresję.
8. Wszelkie inne roszczenia za minione konflikty nie będą tolerowane.
* który zawsze będzie niemiecki, natomiast rządzony przez rząd Szwecji na podstawie specjalnych postanowień traktatowych.

To właśnie nastawienie do Niemiec było powodem pierwszego podziału na Polskiej scenie politycznej. PWL przedstawiało bardziej neutralną postawę, podczas gdy PPP było raczej agresywne względem sąsiada. Traktat obowiązywał do momentu, w którym Niemcy, przy pomocy PEACE odbili Schleswig-Holstein and Hamburg, który według traktatu miał należeć do Szwecji.

- - - -
Politykę pierwszego rządu można znaleźć w tym artykule:
http://www.erepublik.com/en/article/pwl-nasza-polityka-701177/1/20
- - - -

Bez wątpienia, priorytetem było członkostwo Polski w sojuszu ATLANTIS.
Dzięki pracy kilku ludzi, oraz przy poparciu członków ATLANTIS,
12 Stycznia ePolska została przyjęta w poczet sojuszu.

Polska nie było silnym państwem, brakowało wytrenowanych żołnierzy, mająca niewielką populację (trochę ponad 1000 mieszkańców, z czego wielu martwych), a jednak jeszcze przed przyjęciem do sojuszu, obywatele na własną rękę, lub rzadziej, z ramienia WP walczyli na wszystkich frontach ATLANTIS.

Kolejne miesiące to dalsze wzmacnianie gospodarki, stabilny przypływ nowych graczy, oraz trening przyszłych wojowników.
Już pod koniec stycznia powstała pierwsza prywatna grupa bojowa – GROM.
Po niej zaczęły pojawiać się kolejne – POG, PMTF.
Jednocześnie był to koniec pierwszej wersji WP.
Okazało się, że członkowie oddziałów (jak wspomniałem, aktywniejsi wówczas gracze), zaczęli przechodzić do prywatnych grup, bądź byli kongresmanami – co w praktyce oznaczało uziemienie w kraju.

Wojsko Polskie zaczęło przechodzić przez kolejne reorganizacje – na krótko nowe oddziały, następnie pospolite ruszenie.
Do niedawna strukturą WP był oddział PASU – Polish Army Supply Unit – wzorowany na organizacji prywatnych oddziałów.

W końcu zaczęto postrzegać brak w Polsce jakiegokolwiek regionu High surowców, a zwłaszcza jedynego surowca będącego w naszym zasięgu – Grain.
Rozwiązaniem okazała się Rumunia – ówczesny hegemon i najsilniejszy członek naszego sojuszu.
Dzięki naszym przyjacielskim stosunkom, oraz w uznaniu pomocy, jaką Rumunia otrzymywała od Polskich żołnierzy, podczas prezydenckiej kadencji Miudyka w prezencie przekazano pod Polski zarząd rdzennie Ukraiński region z High Grain – Wołyń. Był Maj 2009.

Wojna z Węgrami
Niestety, to, co dobre nie trwa długo.
Wkrótce rząd Rumunii, będący w środku ofensywy na kraje PEACE, zwrócił się do rządu Miudyka o tymczasowe przejęcie kontroli nad dwoma regionami – Słowacką Wschodnią Słowację oraz rdzennie Węgierskie Północne Węgry.
Niestety posunięcie to rozwścieczyło kwitnąca wówczas po Baby Boomie południowych sąsiadów Polski.
Wybuchła trwająca do tej pory wojna.
Pierwszy atak Węgier został powstrzymany przy pomocy Rumunii (ponowna zamiana właściciela regionu). Kolejne walki okazały się jednak porażką dla Polski.

- - - -

Mapa Polski z okresu konfliktu
- - - -

Stracono na rzecz Węgier kolejno Northern Hungary, Eastern Slovakia, Galicia and Lodomeria (kolejny region otrzymany chwilowo od Rumunii), oraz na końcu po ciężkiej walce – Wołyń. Niestety Rumunia tocząca wówczas największą bitwę tamtych czasów w Western Siberia, nie była nam w stanie udzielić pomocy, mimo wszystko bitwa została przegrana o włos.
Polskie kontrataki nie na wiele się zdały, choć udało się na krótki okres czasu podbić Subcarpathie, niemniej i ten region ostatecznie upadł.
Polska okazała się za słaba na próbę rozszerzenia granic.

Wojna z Niemcami
Kolejna okazja pojawiła się już w Czerwcu. Konflikt Szwedzko-Niemiecki rozszerzył się także na Polskę. Razem ze Szwecją, Polska za prezydentury Lewego oraz Fartmana/crc dokonała rozbioru Niemiec. Wojna ta doprowadziła do rozbicia Atlantis na Państwa popierające Polskę i Szwecję oraz państwa popierające Niemcy (Popularnie zwane Wschodnim i Zachodnim ATLANTIS).

- - - -

Mapa z okresu konfliktu
- - - -

Ówczesny prezydent Polski crc podjął kwestionowaną przez niektórych decyzje o wybudowaniu Szpitala o jakości Q5 w Brandenburgii.
Niestety, wkrótce po zakończeniu walk Węgry i Włochy wraz z Francją (Państwa PEACE) postanowiły pomóc Niemcom wysyłając swoje oddziały na tereny tak zwanej Nowej Polski. Węgry w dość krótkim czasie wyzwoliły większość Niemiec, wygrywając bitwę za bitwą, aż w końcu nadszedł czas na Brandenburgie.
Brandenburgia jako region z wysokimi zasobami zboża była dla Polski najcenniejszym zdobytym regionem. Mimo zaciekłych walk, jednostki Węgierskie ostatecznie wyparły Polskę oraz Szwecję z terenów Niemiec.
Jak miały pokazać najbliższe tygodnie, było to tylko preludium olbrzymiej operacji PEACE mającej wyeliminować potencjalnie najsilniejszego przeciwnika …


Link do Aktu I
Link do Aktu II

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Całą historię można również przeczytać na odpowiedniej stronie wikipedii

W najbliższym czasie ukaże się także na nie publikowany dotąd Akt IV, będący kontynuacją historii od okresu ostatniej wojny z Niemcami.
Zapraszam