Harci modul segítség/informáci& oacute;k - lépésről lépésre

Day 967, 00:32 Published in Hungary Hungary by Hungarian Soldier


Mint ahogy azt megígértem a v2 indulásakor, készítettem egy részletes cikket a harci modulról, hiszen pár nap és már éles.

Akárcsak a korábbi v2-es funkciókat ismertető cikkemben, ebben az irásomban is arra törekedtem, hogy minél érthetőbb legyen. Remélem ez sikerült is. Ha nem, jelezzétek 🙂


Engedjetek meg nekem egy rendkívül szubjektív véleményt: nekem az új harci modul rendkívül tetszik. Nem azt mondom, hogy tökéletes, de nagyon tetszik, hogy nem csak arról szól az egyén harca, hogy megnyomja 5x az „attack” gombot. Itt igenis lehet stratégiázni és akár egész nap harcolni, ha van hozzá elég erőforrásod.






Nos. Először nagyvonalakban arról, hogy hogyan is működik az új harci modul:


Akárcsak a v1-ben, az egyes országoknak itt is lehetőségük nyílik más országok megtámadására. A „megtámadom azt a nyavalyást” gombot a mindenkori elnök nyomja meg a karosszékében ringatózva.

Minden csatára alap esetben 24 óra van. Ez idő alatt kell az ellenségnek elfoglalnia a harcmezőn található mezőket, plusz a fővárost (amit a térkép villogó sárga pöttyel jelöl).
Ha ez nem sikerül, akkor a csata időtartama 48 órával megnyúlik, és ha még ennyi idő se elég ahhoz, hogy az egyik fél birtokolja a csatatér 75%-t, akkor az eredmény döntetlen lesz, mindkét ország győztesnek lesz feltüntetve.

Vagyis egy csata 24, vagy akár 72 órán át is húzódhat.


A csata folyamán 2:20 perces körök vannak, vagyis az ellenfél és a védő újra és újra 2 perc 20 mp-et kap arra, hogy mozoghasson a harctéren, stratégiázhasson, új egységet tehessen le, megtámadhasson 1-1 ellenfelet. Ez idő alatt a másik félnek várnia kell, max. annyit csinálhatsz ilyenkor, hogy a „Defend” gombra kattintva kiválasztasz valami extra védekezést, így némileg biztosítod magad arra az esetre, ha az ellenfél megtámadna. Érdemes használni, itt is van ingyenes és goldos megoldás.


Itt találjátok a teljes harcmező képét részletes magyarázatokkal:

(A nagy mérethez kattints IDE.)







Most pedig arról, hogy hogyan kell harcolni:


Miután beléptél egy csatába a gombra kattintva, a gombra kell nyomnod, amivel beküldheted az egységedet a csatatérre (ha épp az ellenfél 2 perc 20 mp-es köre van, akkor nyilván várnod kell addig, amíg ti jöttök). Miután rákattintottál a gombra, a megjelenő ablakban ki kell választanod, hogy milyen fegyverrel akarsz lenni (kattints rá, majd „Use weapon”).





Ezután kattints az egyik mezőre a csatatéren, ahová a katonádat akarod helyezni. (Ne ijedj meg, hogyha az idő alatt, amíg ezt a műveletet elvégzed, hirtelen változni kezd a harcmező, mert ez azt jelenti, hogy közben letelt az országod 2:20 perce és most várnod kell az ellenfélre.)


Na szóval miután elhelyezted a csatatéren a katonád, onnantól kezdve a csata részese vagy, bármikor megtámadhatnak és te is támadhatsz (amikor az országod köre van).
Mozogni úgy tudsz a csatatéren, hogy a kihelyezett egységedre kattintasz, majd a „Move” gombra (piros nyíl mutat rá), ezután a sugaradban 1-1 mező haladhatsz bármilyen irányba.

Ha odaértél egy ellenséghez, akkor aktívvá válik az „Attack” gomb és ha ezt használva kattintasz rá az ellenséges ország katonájára, akkor megtámadhatod őt.

No, miután megtámadtad az ellenséget, a felbukkanó ablakban ki kell választanod, hogy melyik ellenféllel is akarsz küzdeni (mert ugye egy mezőn több ellenséges katona is tartózkodhat, de egyszerre csak eggyel érdemes kikezdeni), majd ún. „boostert” kell választanod; itt több féle van, van ingyenes és van olyan, amiért goldot kell fizetni (ezeket a „boostereket” használva nyilván nagyobbat tudsz ütni az ellenfeleden).





Miután kijelölted az ellenfeled, láthatod a kis képen, hogy milyen fegyvere van, milyen szintű és milyen az erőssége (a „Damage” sorban írja). Így össze tudod hasonlítani a te felszereltségeddel, és ha úgy ítéled meg, hogy az ellenfél erősebb, akkor inkább ne támadd meg.

Most, hogy beállítottad a támadást, nincs más dolgod, mint kivárni a fordulót (a kör végén láthatod a küzdelmetek mozzanatait és végül a győztes képe lesz kivilágítva).


Minden támadás alkalmával életerőt veszítesz, ezt jó eséllyel pótolni tudod a harcmezőn, ha a piros ponttal jelölt kórház körzetébe mozgatod a katonádat. Itt szépen felgyógyulsz, a kórház kapacitásához mérten. Ha rákattintasz a kórházra, láthatod a "hatósugarát".

A fekete ponttal jelölt helyen erőd áll. Ha beállsz a körzetébe, akkor az + 20-40 pont védelmet (defense) biztosít arra az esetre, ha megtámadnának.



Nagyvonalakban ennyit, most már tudod használni a harci modult.



Most pedig csak azok olvassanak tovább, akik már kiismerik magukat a harci modulon és szeretnék fejleszteni a stratégiájukat:



A harcmezőn különféle típusú mezők (hexák) vannak., ezek a következők:
Síkság, város, hegyvidék, víz, domb.

A gyalogos (Rifle) nem léphet vízre, de minden más mezőre (hexára) léphet. Körönként 1 mezőt haladhat.
A légvédelem (Artillery) vízre és hegyvidékre nem léphet. Körönként 1 mezőt haladhat.
A tank nem léphet hegyre és vízre. Körönként 2 mezőt haladhat.
A helikopter (Air unit) bármilyen típusú mezőre léphet. Körönként 3 mezőt haladhat.


Akárcsak a való életben, az egyes egységek itt is képesek kihasználni a terep adottságait. Bizonyos tényezők megléte mellett az egységed a támadás során „attack” és „defense” bónuszt kap. Ez lényegében a megvásárolt fegyvernemed attack (támadó)” és defense (védekező) képességét javítja a megadott értékekkel.

Ezek az értékek a következők:

Gyalogos:

-Ha a gyalogos légvédelmi egység ellen harcol 20 támadási bónuszpontot kap (attack bonus)
-Ha tank támad gyalogost 20 támadási bónuszpontot kap (tank előnye 20pont)
-Ha a harc erdőben zajlik a gyalogos 20 védelmi bónuszpontot kap (defense bonus)

Légvédelem:

-Ha a légvédelem helikopter ellen harcol 20 támadási bónuszpont kap.
-Ha a gyalogság támadja a légvédelmet 20 támadási bónuszpontot kap.
-Ha a harc városban zajlik a légvédelem 20 védelmi bónuszpontot kap.

Tank:

-Ha a tank gyalogság ellen harcol 20 támadási bónuszpontot kap
-Ha a tankot helikopter támadja, a helikopter 20 támadási bónuszpontot kap.
-Ha a harc dombon zajlik a tank 20 védelmi bónuszpontot kap.

Helikopter:

-Ha Helikopter támad tankot 20 támadási bónuszpontot kap
-Ha légelhárító egység támad helikoptert 20 támadási bónuszpontot kap.
-Ha a harc sík terpen zajlik a helikopter 20 védelmi bónuszpontot kap.




A végére még pár hasznos információ:


1. Ha már úgy érzed, hogy legyőzhetetlen vagy a csatatéren és te vagy Swarzenegger unokája, akkor egyszerre több ellenséget is támadhatsz (egy adott mezőn elhelyezkedő ellenségeket automatikusan egymás után, Bud Spencer és Terence Hill módjára). Ehhez csak annyit kell tenni, hogy támadó ablakban, ahol kijelölöd az ellenfelet és a „boostert”, ott a „Go berserk”-re kattintasz alul. Ez tényleg csak azoknak ajánlott, akik szuperszonikus erővel és sok-sok arannyal rendelkeznek.


2. Ha csatázni mész, akkor mindig ajánlott, hogy legyen nálad egy akármilyen helikopter. Hogy miért? Azért, mert a folyón csak és kizárólag helikopterrel tudsz áthaladni. Szóval ha akadályba ütközöl, akkor megteheted azt, hogy átváltasz helikopterre, átrepülsz rajta, majd pedig visszaváltasz az eredeti fegyveredre. Hogy egy hozzászólót idézzek: "tiszta Transformers"
Persze ennek az a buktatója, hogy visszaváltani az eredeti fegyveredre csak a következő körben tudsz, így ha nincs szerencséd, akkor az ellenség addig is megtámadhatja a gyengébb képességgel rendelkező helikopteredet.


3. A fegyvereknek van egy olyan értékük, hogy "durability". Ha mondjuk egy fegyver durability-je 25, akkor az azt jelenti, hogy 25x használhatod, utána "elfogy" 🙂
1 használati pont megy le minden egyes alkalommal, amikor valakivel éles küzdelembe keveredsz a harcmezőn (szóval akkor is 1 durability megy le a fegyveredből, ha te támadsz valakit és akkor is, ha téged támadnak).
Vagyis új és használt fegyver vásárlásnál egyaránt érdemes arra is figyelni, hogy lehetőleg ne 2-3 durability-vel rendelkezzen a fegyver, mert azt alig tudnád már használni.


4. Akárcsak a v1-ben, a v2-ben is bárki kirobbanthat felkelést egy olyan területen, ahol az ellenség megszállta az otthonát. Ehhez 50 + az adott területen élő lakosok 10%-a kell goldban. Vagyis, ha a területen, amit fel akarsz szabadítani 4000-en laknak, akkor 450 aranyra lesz szükséged ahhoz, hogy felkelést robbants ki. Na de nem is ez a lényeges, hiszen keveseknek van ennyi pénzük. A lényeg az, hogy vannak olyan csaták is, melyek valójában felkelések. Ilyenkor, amikor belépsz a csatatérre, akkor ki kell választanod, hogy a felkelők, vagy a védők oldalán harcolsz. Itt érdemes odafigyelni, nehogy azoknak segíts, akiknek nem akarsz:




5. Hogyha valakit megtámad eMagyarország, vagy minket támadnak, akkor arról a „Hadügyi közlöny”-ben olvashattok. Itt le lesz írva, hogy milyen az adott harc prioritása (pl. mindenképp szükséges, hogy a lakosság nagy része harcoljon, vagy, hogy nem feltétlenül van szükség mindenkire), illetve, hogy mi a stratégiánk (pl. ha az a parancs, hogy mindenki menjen a főváros köré, így védelmi gyűrűt alkotva, akkor érdemes e szerint beállni a csatatérre és visszaverni az ellenséges egységeket).

Ilyen alakzatok lesznek:








Remélem mindenkinek tetszett ez az igencsak hosszúra nyúló cikk 🙂
Ha bármilyen hasznos információval kiegészítenétek, vagy hibát találtok benne, azt jelezzétek! Köszönöm.
Kérlek iratkozzatok fel az újságra, hisz minél több a feliratkozó, az embernek annál inkább van kedve a cikk íráshoz 🙂

Az AirSoft Hungarian Chronicles jótékonysági szervezet továbbra is rendelkezésre áll a rászoruló polgárok részére; ha kaja vagy fegyver kell, írjatok neki PM-et.

Továbbra is keresünk jó cikk írókat, akár fizetség fejében is.