Gerilla harc előnyeiről és hátrányairól [pályázat]

Day 2,781, 03:46 Published in Hungary Switzerland by arany0s
Gerilla harc előnyeiről és hátrányairól[Pályázat]


Pályázati leírás

Miért éri meg/miért nem éri meg 'gerillázni'?
Milyen előnyei, illetve hátrányai vannak ennek a harcmodornak?

Terminológia

„Guerrilla warfare is a form of irregular warfare in which a small group of combatants such as armed civilians or irregulars use military tactics including ambushes, sabotage, raids, petty warfare, hit-and-run tactics, and mobility to fight a larger and less-mobile traditional military.”(1)

Összefoglalva, a szokásostól eltérő taktika, általában reguláris fegyverzettel és taktikával rendelkező létszámfölényben lévő ellenféllel szemben.

Gerillaharc az erep-en

Nyomokban sem hasonlít az „IRL” megfelelőjére, gondolom a fejlesztők „damage controll” eszközként akarták használni, hogy a gyengébb oldal harcosának megadják az esélyt, hogy a harc során elért sebzés többlet előnyt érhessen el. Igazából az „IRL” definíció és a játékbeli folyamat éles ellentétben áll egymással, mivel a definíció feltételez egy erősebb oldalt, de igazából „ingame” a játékosoknak esélye van hasonló fegyverzettel és taktikával játszani, és a meglepetés ereje is kiesik a számításból. Igazából „IRL” két hasonló folyamat létezik, az egyik a „gang war” a másik a törzsi háború, szóval már a dolog már most megtévesztő.



Gerillaharc pozitívumok

Döntően a sebzésmaximalizálás, és a ”wellnes-ed” jobban tudod átváltani sebzésre és a kalandot kevesebb „EXP” begyűjtésével tudod megúszni. Itt arra gondolok, hogy 5 ütés után van lehetőséged egy gerillaharcra, ami 100 életerő egységbe kerül a harc közbeni eredményedtől függően legrosszabb esetben 10, legjobb esetben 20 q7 fegyverrel végrehajtott ütésnyi sebzést kapsz. Javítva.

Pro tipp

Üss ötöt „bazzoka-val” majd jöhet a gerillaharc, a begyűjtött „EXP-t” minimalizáltad. Aztán majd a teljesítményedtől vagy szerencsédtől esetleg a fegyverzetedtől függ , hogy mennyi ráadássebzést kapsz.

"Elméleti pozitívum" elmélet

Ezen régen gondolkoztam. Sok buktató és feltérképezetlen dolog van ebben az elméletben. De tegyük fel, hogy egy adott időszakban egy jól körülhatárolható tapasztalt csoport játszik akkor az ellenfél nagyobb valószínűséggel fog veszteni, ez azzal jár, hogy kevesebb „wellnes-e” marad, ergo kevesebbet tud harcolni. A probléma mibenléte három dologban nyilvánul meg. Az első az, hogy ugyebár nem tisztázott, hogy a modul az ellenfél játékosait milyen „pool-ból” húzza. Az biztos, hogy olyan országból, amivel az adott országnak nincs „MPP-je”. Második a szerencse faktor, bizony, ha nem áldoztál kecskét a „randomnumber generátornak”, akkor az megmutatkozik. A harmadik probléma már szervezés kérdése különbözünk abból a szempontból, hogy mikor és mennyit játszunk.


Gerillaharc negatívumok

Szóval elértünk ide is, ha eddig nem tudtam sok pozitívumot mondani és nem is tudtalak meggyőzni, akkor ezt felesleges végigolvasni.

A harc eredményét döntően befolyásolja, hogy kit kapsz ellenfélként, ugyebár a modulban van egy „feature”, ha bizonyos arányban nyersz, kapsz bónuszsebzést a harcközben. Tehát a játékosokat háromféle kategóriába soroljuk. +2,+1 és 0 bónuszsebzés. Döntően +2 és +1 sebzésű ellenfelet fogsz kapni, aki tapasztalt, szóval már az első körben meglehet becsülni az eredményt. Ilyenkor már nem a győzelem a cél, hanem, hogy minél nagyobb sebzést vigyél be, hogy maximalizáld a sebzésbónuszt, amit a harc végén kapni fogsz. Szóval az arány az isten, ha elcsúszik, vért fogsz izzadni, hogy visszahozd, ha egyáltalán vissza tudod hozni.

Financiális aspektus. Ha nagyobb eséllyel akarsz győzni vagy nagyobb sebzést akarsz, illetve védeni akarod az életed, arany tárgyakat fogsz használni. A arany golyóálló mellényt és sisakot „power spin” közben nyerheted meg véletlenszerűen. Közvetlenül nem tudod megvásárolni. Fegyvereket viszont vehetsz közvetlenül is.

Na és a legnagyobb negatívum. Random number generator. Az életben azt gondolnád, hogy azonos fegyverrel azonos távolságról azonos „skill-el”, ugyanolyan eséllyel értek el találatot az ellenféllel. Nos, itt ez nem így működik. Tehát ha nem optimális lőtávolságból lövöldözöl, akkor szépen lehet borítékolni, hogy dönt a random number generator.


Idő kérdése. Na és ugyebár gerillázni nem feltétlenül akkor gerillázol, amikor te akarsz. Mivel a „pool” sokszor üres. Szóval leütöd az 5 ellenfeled, aztán vársz és vársz és vársz. Valamint a mini csatában 1400 pontig lehet indítani gerillaharcot.


Aztán most beszélnünk kell a gonosz gombról. Én amikor a gombra klikkeltem és nem vártam meg azt, hogy valaki benn legyen általában kaptam egy T-800-as Terminátort. Ha összehoztam egy „tilt-et”, akkor pedig nem egy t-800 jelent meg.


Összegzés

Ha a financiális aspektus nem gond és elérted a +2 sebzést valamint van egy puffernyi győzelmed pluszban és tengernyi az időd akkor tudom neked ajánlani a gerillaharcot. Ha bármelyik megemlített tényező nem teljesül akkor bizony azt mondom, hogy kár vele foglalkozni. Mert a dolog tényleg olyan, hogy néha legszívesebben keresztülütnéd a monitort, vagy az erepublic-ot fejlesztő cég irodáját legszívesebben felgyújtanád, aztán természetesen felszántanád és sóval hintenéd be. Csak azért, hogy bizonyítsd, hogy te tudod, hogy az ókorban mi volt egy közösségre kivethető legnagyobb büntetés! De a mongolok eléggé értettek ahhoz, hogy egy személyt hogyan lehet megbüntetni.



Végszó

Ha végigolvastad ezt a cikked, és elpazaroltál az idődből egy jelentősebb mennyiséget, megérdemeled a kompenzációt. Amit mellékelek. Természetesen a cikk a személyes álláspontom képviseli, bár nem hiszem, hogy a "hurráoptimizmus" még fellelhető erepen.






Ha esetleg „shoutolnád” a cikket, azt megköszönném.