E'szreve'tel Burgenland ügye'ben

Day 653, 17:30 Published in Hungary Hungary by Termetes Samu

Háború!

Háború van. Ellenfeleink nagyszabású vállalkozásba kezdtek, igyekezetük célja Szerbia eltörlése. Túl vagyunk az első, de természetesen korántsem az utolsó csörtén. Szövetségünk sikeresen védte ki a szerb főváros elleni támadást, miközben a magyar haderő ellentámadást indított Románia ellen. Reményeink szerint a holnapi napon lezárjuk a szerb-román frontot Olténia megszállásával.

Háború van. Az erepublik világának háborúiban két fontos dolog van, ami eldöntheti a háború menetét – az egyik a pénz, a másik a polgárok hite, jelenléte.

A pénz hatalmát jól láthatjuk, mikor figyelemmel követjük a Romper-ellen vívott külön háborút. Néha már mitológiai magasságokba röppen a horvátok harcosa, miközben egyes felmérések szerint nő a 18 év alatti játékosok körében a tenger iránti érdeklődés.
A pénz helyett a polgárok lelkesedése a mi fegyverünk. A szerbek, talán sokan tudják, nagy válságon mentek keresztül, mára rendezték soraikat, s úgy küzdenek, ahogy megszoktuk tőlük. A magyar hadsereg és a lakosság meghallotta a szerbek hívó szavát, rendeztük mi is sorainkat. Fontos, hogy figyelmünk ne lankadjon.

Úgy kell harcolnunk, hogy tisztában vagyunk vele, e-Magyarország közeli jövője a Szerbia-ellen vívott háborúban dől el. Ha barátaink elveszítik háborújukat, akkor azzal e-Magyarország is veszít. Ez a harc közös harcunk. Harcoljunk úgy, mint ha saját földünket akarnák taposni ellenfeleink.











Érzékelhető feszültségeket keltett az utóbbi napokban Burgenland visszaadásának kérdése. A kormány terveivel szemben több cikk is jelent meg, komoly felmérés (Tankred követte el) mutatta, hogy a lakosság részéről komoly ellenállás mutatkozik az ügyben. A kormány beadványát a kongresszus elutasította. A döntés kényes helyzetbe hozza a külügyminisztériumot, félő, hogy a történtek presztízs veszteséget okozhatnak eMagyarországnak. A kormány feladata, hogy a kialakult helyzetben minden erőfeszítést megtegyen, hogy a presztízs veszteséget elkerüljük, mérsékeljük.

Tudom, hogy utólag könnyű okosnak lenni, és nem szeretnék ebben a jelmezben tetszelegni, de meg kell említeni, hogy a következő időszakban hasonló helyzetek elkerüléséhez szükséges lehet a polgárok döntéshozatalba való tudatosabb bevonása. Tisztában vagyok vele, hogy a döntést a mindenkori kormány hozza, de a következményeket az egész ország viseli. Egyértelmű, hogy a gyors stratégiai döntésekben a szélesebb körű döntéshozatal nem működhet, itt most nem is erről van szó. A Burgenlandhoz hasonló ügyek esetében, azonban lehetőség nyílhat rá, hogy a kormány résztvevővé tegye eMagyarország polgárait, ezáltal már az előkészületektől láthatóvá és idővel érthetővé válhat a terv és a mögötte megbújó érvrendszer. Amennyiben a lakosság hosszútávon elutasítja a kormányzat tervét és érvrendszerét, akkor ennek tudatában el lehet kerülni az olyan döntéseket, melyek következtében a mindenkori kormányzat a mostanihoz hasonló kényes helyzetekbe kerülhet.

Termetes Samu
a Szolidaritás Párt elnökjelöltje