Ambasadorių ataskaitos 01.21 - 02.03

Day 2,268, 11:26 Published in Lithuania North Macedonia by Uzsienio reikalu ministerija


Užsienio reikalų ministerijos (URM) komanda:
iPSiArt – URM
Setzok – viceministras ir ambasadorius UK
Aquilina – ambasadorė Lenkijoje
Boruzele – ambasadorė Slovėnijoje
Menoli – ambasadorė Rusijoje
Adolf.H. – ambasadorius specialiems pavedimams
Sustinet Imperium – Bulgarijoje ir Airijoje
agentas_27 –ambasadorius Vokietijoje





Bendroji užduotis – spaudos analizė, bendravimas su valdžios pareigūnais ir piliečiais





Lenkija

Kaip įprasta, kongreso rinkimus laimėjo didžiausia Lenkijos partija Narodowa Demokracja, surinkusi 33.26 proc. visų balsavusiųjų rinkėjų balsų. Antrąja vieta džiaugiasi Polska Partia Patriotyczna, gavusi 22 proc. balsų. 2 proc. mažiau balsų surinko 5-ta pagal dydį Partia Imperialna. Ketvirta liko Respublikanie partija (15 proc.). Partia Wolnych Liudzi tesurinko 10 proc. balsų (praėjusį mėn. – 16 proc.). Prie to neabejotinai turėjo prisidėti Lenkijos valžios atstovų kreipimasis, prieš pat rinkimus išspausdintas oficialiame Vyriausybės laikraštyje. Jame buvo prašoma šį mėnesį nebalsuoti už minėtą partiją dėl grėsmės valstybės interesams – paaiškėjo, jog partijai priklauso daugybė žaidėjų, kurie iš tiesų nėra lenkai, ir galimai turi tikslų surengti PTO.
http://www.erepublik.com/en/country/politics/Poland
http://www.erepublik.com/en/article/nie-g-osuj-na-partie-wolnych-ludzi--2366626/1/20

Vienu svarbiausių šios savaitės įvykiu tapo MPP pasirašymas su būsima Lenkijos kuriamo aljanso lygiaverte nare Kroatija. Balsavimo metu Lenkijos CP ir vCP shout’uose be nuorodos į balsavimo puslapį rašė: ,,Tai jau vyksta” (lygiai tą patį jie rašė, kai TWO pradėjo skirstytis). Visi balsavę Kroatijos Kongreso nariai balsavo už MPP pasirašymą. Šiek tiek kitaip buvo su lenkais – 4 šalies Kongreso nariai balsavo ,,prieš”, tačiau 35 balsai ,,už” lėmė, jog MPP buvo patvirtintas. Pasirašyti MPP su Estija, Graikija, Čile, Latvija, JAV, Kinija bei Iranu. Vienas Lenkijos Kongreso narys dar ir inicijavo NE Vengrijai, tačiau jį tepalaikė 3 Kongreso nariai, o 32 balsavo ,,prieš”, tad karo paskelbti jam neišdegė.

MoFA lenkų ir graikų kalbomis išleido straipsnį, kuriame Lenkija bei Graikija deklaruoja savo draugystę bei pasižada ją ir toliau tęsti, o FYROM vadinama bendra prieše.
http://www.erepublik.com/en/article/-msz-3-wolno-albo-mier-czyli-jak-znale-li-my-wsp-oacute-lny-j-zyk-pl-gr--2365815/1/20
Interviu su Lenkijos MoFA MisziPL prasitarė, jog kalbant apie kuriamą naująjį aljansą, situacija išlieka gana dinamiška. Kiekviena šalis siekia kartu kuo didžiausios naudos sau bei žalos potencialiems oponentams. Vyriausybė šiuo metu stengiasi sutelkti reikiamas valstybes bei įkalbėti neapsisprendusias pasirinkti Lenkijos pusę. Paklaustas, kaip vertina santykius su šalimis iš kitos barikadų pusės bei su dvejojančiomis, ministras išreiškė nuomonę, jog santykiai yra arba geri, arba labai geri, išskyrus galbūt tik FYROM. Graikiją jis įvardijo kaip vieną iš pagrindinių partnerių, o dėl būsimo aljanso pavadinimo – nurodė, jog svarstomi keli variantai, tačiau šiuo metu tai nėra esminis klausimas. Tiesa, aljansas tikrai nesivadins THREE ar panašiai.
http://www.erepublik.com/en/article/-msz-4-newsy-ze-wiata-wywiad-z-miszipl-pl-en-nowy-vmsz-2366957/1/20
Lenkijos MoFA savo straipsnyje kalba apie Spoland’o derybas su Turkijos Vyriausybe dėl MPP pasirašymo bei džiugiai pažymima, jog turkai teikia didesnę pirmenybę sąjungai su lenkais nei su serbais. MPP jau pasirašė Kroatija bei Ispanija. Tokie MPP pasirašymai, kaip teigiama straipsnyje, padeda sutelkti sąjungininkus, kol dar nėra įsteigtas aljansas. http://www.erepublik.com/en/article/-rr-7-nowo-ci-i-ci-g-e-oczekiwanie--2367530/1/20
Nors viešai Lenkijos valdžia mažai ką teatskleidžia apie būsimus savo sąjungininkus, tačiau iš paprastų piliečių susitikimo su Vyriausybės atstovais pokalbių išklotinės matyti, jog bent kol kas žinomos 5 naujo aljanso steigėjos – Lenkija, Ispanija, UK, Kroatija bei Turkija. Galima ir 6-ta steigėja – Graikija, tačiau ji vis dar dvejoja, kurią pusę – lenkų ar serbų – pasirinkti. Jos sprendimą žadama sužinoti jau labai greitai. Lenkijos vCP teigimu, tikimybė, kad graikai pasirinks Lenkijos aljansą – 50 proc.
Tikimasi, jog Lenkijos pusę (bent jau pasirašinėdamos MPP) palaikys dar ir JAV, Čilė bei Kinija. Naująjį aljansą planuojama oficialiai įsteigti vasario mėnesį. Savo paskutiniame atsisveikinimo straipsnyje MoFA apžvelgė įvykius pasaulyje bei trumpai aprašė sausio mėn. kadenciją. Straipsnyje pažymėta, jog italai džiūgauja, tikėdamiesi šį mėnesį rinkti Kongresą ir turėdami MPP su tokiomis šalimis kaip Bulgarija, JAV, Ispanija, Kroatija, Čilė, Meksika bei Kinija. Be to, Italija pradėjo siekti ir lenkų palankumo. UK ir JAV pasirašė MPP (tai dar vienas žingsnis, siekiant artimesnių santykių su kitomis šalimis po TWO griūties), o štai apie Airiją rašoma, jog šiai galiausiai reikės rinktis tarp Portugalijos ir JAV .
Kalbėdamas apie šią kadenciją, MoFA nurodė, jog palyginus su praėjusiais mėnesiais, šioji kadencija buvo gana audringa. Visą laiką buvo daug dirbama diplomatiniais keliais, siekiant pritraukti į savo pusę kuo daugiau sąjungininkų. Vyriausybei pavyko sutelkti į savo pusę valstybes, kurios turės daugiau nei 50 proc. visų erepublik šalių įtakos. Deja, ne visos valstybės, su kuriomis Lenkija norėtų bendradarbiauti, pasirinko ją, tačiau nepaisant to, MoFA šią kadenciją laiko sėkminga.
http://www.erepublik.com/en/article/-msz-5-newsy-ze-wiata-koniec-kadencji-2369515/1/20



Slovėnija

Piliečiams pateikta susipažinimui Argentinos atlikta apklausa, su kuom iš buvusių TWO jie norėtų draugauti:
Serbija : 36.65%
Vengrija : 13,55 %
Ispanija : 1.20 %
Lenkija: 4.38 %
Slovėnija : 31.08%
Jungtinė Karalystė: 13.15%
Slovėnai džiaugiasi šia apklausa, ir patys parengė panašią https://docs.google.com/forms/d/1r5Er5n2BmYAaWN7C5S5x6MduD1UUD2n4yO_FF-Wp-xk/viewform
Slovėnijoje buvo atlikta apklausa, su kkokiomis šalimis piliečiai įsivaizduoja savo ateitį. http://www.erepublik.com/en/article/-mzz-ers-rezultati-ankete-2366327/1/20
Iš šios apklausos, kuroje sudalyvavo 170 slovėnų , matyti, kad jie geriausiai kaip sąjungininkus vertina buvusias TWo šalis, tokias kaip Serbija, Vengrija, Lenkija, Ispanija, Graikija, Jungtinė Karalystė, Argentina.
Atsakymo, kokią šalį laiko didžiausia prieše, nutarta neskelbti, atsižvelgiant į šiuo metu esančią sudėtingą situaciją.
Slovėnai aiškiai nubalsavo, kad jie nori stoti aljansą, o ne likti neutraliais.
Buvo užduotas klausimas, kokias šalis norėtų matyti aljanse. Į apklausą įtrauktos ir buvusios priešiškos šalys. Apklausoj pirmauja Serbija, Argentina, Vengrija, Graikija (91-166 balsai)
Po to sektų UK, Portugalija, Rumunija, Austrija, N.Zelandija, Kinija, Iranas (35-58 balsai).
Lietuva, Latvija, Estija, įvardytos kartu kaip ABC, Kroatija, Turkija, Lenkija, Tailandas, Rusija, Prancūzija ir kt. (17-29 balsai). Už Lietuva, kartu su Latvija, Estija – 29 balsai.
Kroatijai paskelbtas trade embarg http://www.erepublik.com/en/main/law/Slovenia/137851, o dabar jau skelbiama NE http://www.erepublik.com/en/main/law/Slovenia/138188
Slovėnija paskutinę savaitę pasirašė MPP su Kolumbija, Rumunija, Portugalija, Venesuela, šiandien pasirašoma su Lietuva.
Kelia work tax nuo 2 proc. iki 3 proc. http://www.erepublik.com/en/main/law/Slovenia/138202
Kovoja su Austrija ir padeda Serbijai.




Vokietija
Vokiečių CP nuo kadencijos pradžios išleido tik vieną straipsnį, ko gero dėl to, kad nieko nevyksta. Vienintelis rimtesnis straipsnis vokiečių spaudoje- apie LPP pažiūras, jų apibendrinimas skambėtų taip:
1. Partija kritikuoja sutartį su lenkais. Pavyzdžiui, lenkam nereikia Norvegijos naftos regionų, tačiau jie vis tiek nori turėti priėjimą prie jų.
2. onrop (LPP PP) mano, kad naftos regioną galima gauti diplomatinių būdu.
3. Sumažinti mokesčius (konkrečiai Work Tax ir VAT).
4. Daugiau informacijos apie finansus.
5. O čia labai įdomu: siūloma pagerinti santykius su senais/naujais draugais, tam gali padėti TWO griūtis. Pirmu numeriu minima eLietuva, kuri, nors ir niekada neturėjo su vokiečiais MPP, tačiau yra gan draugiška šalis.
6. Sumažinti paramą privatiems MU ir daugiau finansuoti oficialujį būrį, vadinama Bundeswehr.
Per šią kadenciją visą laik leidžiami MoD nurodymai verti aukščiausio balo. Tačiau bendras vokiečių ministerijų aktyvumas labai prastas. exCP BadMax nuomonė, eVokietijoje aktyvių žmonių politikoje likę tik apie dešimt, o pamainos seniams neatsiranda.
Vokiečių spauda labai tyli, tačiau, negalima nepaminėti šio puikaus Vokietijos ambasadoriaus Čilėje straipsnio. Jame pasakojama apie Čilės ir Argentinos MPP, apie galimą suartėjimą tarp šių šalių. Per visą savo ambasadoriavimo laiką, pastebėjau, kad Yosemite Sam01 labai aktyviai dirba savo darbą, jam jau siūloma padirbėti Čilės labui. Taip pat, pasikeitė vokiečių MoFA. Anksčiau šias pareigas ėjęs The Docfather pasitraukė dėl asmeninių priežasčių ir šią vietą užleido Luis Nordmann, anksčiau buvusiam vMoFA.
Vokietijoje baigėsi kongreso rinkimai. Rezultatai niekuo nestebina:
1. OMG, 12 narių
2. BP, 11 seimūnų
3. LPP, 7 žmonės
4. KPeD, 6 nariai
5. Steinmeitze, 4 nariai.
Vokietijos CP išleido puikų straipsnį apie aljansų politiką. Šiuo metu jau labiau linkstama prie Spolando, bet kaip viskas baigsis- pamatysime.

FBI išleido straipsnį apie šios programos veiklą. Ši maisto dalinimo programa gana aktyvi, dalyvauja apie 15-18 naujokų.

Dėmesio verti straipsniai:
Labai rimtas Herr Lehman straipsnis: http://www.erepublik.com/en/article/-1-2367605/1/20
CP straipsnis: http://www.erepublik.com/en/article/-cp-alliance-formation-de-en--2367832/1/20
FBI analizė: http://www.erepublik.com/en/article/-fbi-spendenaufruf-amp-statistiken-fundraiser-amp-statistics--2369122/1/20

Įprezidento postą kandidatuoja šie žaidėjai:
• EternalWalk (BP) (dabartinis prezidentas)
• Chuck Pagano (LPP)
• Winston Snowball (KPeD)
• Dr. Dr. Alex (DV)
Realiausi pretendentai- EternalWalk ir Winston Snowball.



Užsienio reikalų ministras dėkoja ambasadoriams už sunkų ir nedėkingą darbą, atstovaujant Lietuvą kitose šalyse, renkant ir analizuojant Lietuvai svarbią informaciją. Nors didelė dalis jūsų veiklos lieka nematoma, ši veikla yra labai svarbi Prezidentui, vyriausybei ir ministrui, organizuojant derybas su kitomis šalimis, priimant sprendimus čia, Lietuvoje su kokiomis šalimis verta plėtoti ryšius ir bendradarbiauti. Dėkoju Jums už darbą ir linkiu visokeriopos sėkmės žaidime.

o7