Intervija ar spēcīgāko eLatvieti – Janohito

Day 680, 03:11 Published in Latvia Latvia by Trieciennieks

Nesen publicēju savu pētījumu par spēcīgākajiem eLatviešiem, kas guva lielu atzinību. Šobrīd esmu nolēmis savā laikrakstā uzsākt interviju sēriju ar eLatvijas „elites” spēlētājiem un sākšu ar Janohito – militāri spēcīgāko no eLatviešiem.



Iesākumā daži personīgi jautājumi. Cik tev ir gadu un kādā profesijā tu strādā/studē?

Esmu 20 gadus vecs un studēju LU vēstures fakultātē.

Kā tu pats esi skaidrojis, tavs spēles vārds „Janohito” ir veidojies, saliekot kopā tavu īsto vārdu Jānis un Japānas imperatora Hirohito vārdu. Arī tavā profilbildē (pirms Krievijas karoga ielikšanas) bija Tālo austrumu motīvi. Vai tev ir kādas īpašas attiecības ar Japānas vai Tālo austrumu kultūru?

Ne gluži. Mans sākotnējais niks bija Januss, kas nācis gan no mana vārda (Jānis), gan no romiešu divsejainā dieva Janusa. Mans pašreizējais spēles vārds izveidojās, jo esmu visnotaļ liels Paradox spēļu cienītājs, pirms pāris gadiem aizrāvos ar HoI2 (Hearts of iron) online spēlēšanu, kurā viena no manām iecienītākajām valstīm bija Japāna tās daudzpusības dēļ. Tā nu mani iesauca par Janohito, sakombinējot manu niku Januss un Japānas imperatora Hirohito vārdu.

Protams, mani interesē tālo austrumu kultūra, tomēr kā avatāru Zhang Bao (viens no dzelteno turbānu sacelšanās vadītājiem) portretu izvēlējos, jo viena no manām iecienītākajām spēļu sērijām ir „Romance of the three kingdoms” no KOEI, kurā ir ļoti labi izstrādāti tieši dažādu tā laika ģenerāļu, politiķu un citu ievērojamu cilvēku portreti.

Un tagad daži jautājumi par militāro jomu. Tu šobrīd dienē eKrievijas 2. elites leģionā „Fenikss”. Vari atklāt, cik aptuveni kaujinieku ir visās eKrievijas elites vienībās kopā? Un varbūt tu zini, cik šobrīd eKrievijai ir „tanku”?

Tava informācija ir pareiza. Krievijas armijā pašlaik ir 3 elites vienības, katrā pa 10 kareivjiem + komandieris. Vēl pastāv arī regulārā armija (pulkveži un ģenerāļi ar strength ap 10) ar 2 vadiem, katrā no tiem tāpat ir 10 kareivji + komandieris. Tiesa, regulārās armijas 2. vads vēl nav pilnībā nokomplektēts. Papildus pastāv arī dažādas neregulārās formācijas, piemēram, Ārzemju leģions, Maķedoniešu falanga, kurā dien tikai maķedonieši, kā arī partiju privātās vienības.

Čatā lasīju, ka tava algotņa alga (papildus parastajai algai brīvi izvēlētā eKrievijas uzņēmumā) šobrīd ir 300 RUB nedēļā, kas atbilst aptuveni 10,34 gold jeb 1,48 gold dienā. Cik saprotu, tā ir tikai maksa par to, ka tu karo eKrievijas labā un papildus tai tiek izsniegti arī ieroči? Ja tā, tad kādus ieročus tev izsniedz parastās kaujās un kādus nozīmīgās kaujās?

Jā, tik tiešām alga ir 300 rubļi nedēļā. Ieročus parastām, maznozīmīgām kaujām neizsniedz, toties uz nozīmīgākām piešķir Q3, Q5 ieročus vai arī papildus piešķir naudu ieroču iegādei.

Vai tev ir informācija par to, kādas ir algotņu algas citu eRepublikas valstu vai neatkarīgajās algotņu vienībās?

Diemžēl precīzu ziņu man nav, bet zinu, ka liela daļa feldmaršalu un ģenerāļu ir gatavi tāpat karot kādas valsts labā, ja vien viņiem tiek apmaksātas wellness pakas un ieroči.

Ar kādiem ieročiem tu šobrīd parasti karo?

Parasti joprojām pieturos pie Q1 ieročiem.

Vai tev savas militārās karjeras laikā ir nācies izmantot wellness pakas? Ja, jā, tad kas tās apmaksāja?

Pagaidām neesmu vēl tik spēcīgs, lai kādam atmaksātos man pirkt wellness pakas. Taču jāatzīst, ka ir sanācis divas reizes kopumā lietot wellness pakas. Tiesa, ne īstā militārā konfliktā, bet gan spēles sākumā, kad vēl maz ko sapratu – pieļāvu visnotaļ izplatītu iesācēju kļūdu un nokaroju līdz 20 wellnesam. Tad gan tas bija vieglāk izdarāms, jo kaujās pastāvēja trivia modulis, kurā jo nepareizāk tu atbildēji uz uzdotajiem jautājumiem, jo vairāk wellness tev tika noņemts pēc kaujas. Toreiz vēl neko nezināju par dāvanām un saārstēju sevi atpakaļ ar wellness pakām.

Kāds ir bijis maksimālais tavs nodarītais damage vienā kaujā, skaitot kopā visus sitienus?

Diemžēl neesmu tā īsti piefiksējis, tomēr lielākais damage vienā dienā (11 sitieni) ir bijis 1731 punkts.

Nobeigumā daži politiski jautājumi. Tu eRepublikā „piedzimi” vēl krietni pirms eLatvijas izveidošanas. Kura bija tava pirmā valsts un kāpēc tu izvēlējies tieši to? Vai pirms eLatvijas izveidošanas tu iesaistījies arī citu valstu politikā vai armijas virsnieku korpusā (vairāk kā vienkāršs kaujinieks)?

Mana pirmā valsts bija Norvēģija. Tad tā nebija maza, izmirstoša valstele Skandināvijā, ko Krievija tūlīt noslaucīs no kartes, bet gan milzīga impērija, kas bija okupējusi visu Krieviju un stiepās no Ziemeļjūras līdz Čukču jūrai.

Tā kā Latvijas uz kartes nebija, domāju piereģistrēties kādā Latvijai tuvā reģionā un izvēle krita uz Sanktpēterburgu, kas, kā vēlāk atklājās, bija zem norvēģu okupācijas. Pēc tā sāku izjust simpātijas pret krieviem, kas tieši tad sāka savu smago cīņu par neatkarības atgūšanu no Norvēģijas un pret komunistiem, kas bija padarījuši Krieviju par savu mājvietu un nebūt nevēlējās dalīties varā ar vietējiem krieviem.

Tā nu es iestājos FRP (Free Russia party), kas tieši cīnījās par Krievijas atgūšanu un vēlāk arī pret rumāņu okupantiem, kas pēc nodevīgas Norvēģijas rīcības, ar TO palīdzību iznīcināja Krieviju. Sanāca arī vēlāk palīdzēt krieviem TO veikšanā Norvēģijā. Pat biju pieteicies par kandidātu uz norvēģu kongresu, tomēr kandidātu skaits jau bija savākts un kandidēšana nebija nepieciešama.

Tu biji aizsardzības ministrs pirmajā eLatvijas valdībā. Kāda tobrīd bija eLatvijas drošības situācija un ko izdevās paveikt, atrodoties šajā amatā?

Kad kļuvu par aizsardzības ministru, situācija militārā jomā šķita droša. eLatvija bija izlaupīta pēc indonēziešu TO, tomēr militārā ziņā mēs robežojāmies ar Lietuvu, Igauniju un Somiju (Somija bija okupējusi Maskavas un Sanktpēterburgas reģionus pēc kārtējās Krievijas dalīšanas). Visām šīm valstīm jau bija high grain reģioni, tādēļ militāri draudi netika uztverti sevišķi nopietni.

Kā aizsardzības ministrs es centos izveidot pirmo eLatvijas armiju. Uz papīra tas pat tika paveikts. Armijā ietilpa ap 40 cīnītāju, ieskaitot gan arī vairākus spēcīgākos Latvijas politiķu botus. Tomēr praksē izrādījās, ka armija nefunkcionē pilnvērtīgi, trūkst koordinācijas, kā arī finansējums faktiski netika izsniegts. Tiesa tajā laikā mēs krājām slimnīcai, tā ka to var saprast.

Kādus vēl politiskus amatus tu esi ieņēmis eLatvijā?

Esmu bijis Aizsardzības ministrs, Informācijas un propagandas ministrs, partijas „Par Dzimteni” prezidents, vairākas reizes esmu bijis kongresā, viens no pirmā (arī vienīgā) Latvijas diktatora Visvalža Bargā palīgiem, kā arī uz pavisam neilgu brīdi esmu ieņēmis Ārlietu ministra posteni.

Tu esi „Rāceņu partijas” neoficiālajā valdē? Vai „Rāceņu” plānos ir kļūt par masu partiju vai arī tā saglabās savu līdzšinējo elitāro raksturu?

Jā, es atbalstu rāceņu kustību. Nedaudz ir jau apnikušas visas absurdās politiskās cīņas, raksti, savstarpēji apvainojumi, kas regulāri notiek starp lielāko partiju pārstāvjiem, kaut gan faktiski visi taču grib tikai vienu – labāku Latviju, lai nu kā katrs to saprastu. Tādēļ arī atbalstu rāceņus, jo viņi tajā visā faktiski nav iejaukti un var nodarboties arī ar ko derīgu, piemēram, jaunās treniņvienības izveidi.

Vispār jau Rāceņu partija ir atvērta ikvienam – jebkurš ir laipni gaidīts rāceņu pulkā.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Paldies Janohito par patiesi interesanto interviju. Līdz eLatvijas prezidenta vēlēšanām esmu iecerējis šeit publicēt intervijas ar visiem trim nopietnākajiem prezidenta amata kandidātiem – Nameisi, Kurzemes Karali Kristapu un Jezupu von der Vucinu, bet pēc vēlēšanām šeit būs lasāma ekskluzīva intervija ar nu jau no eRepublikas aizgājušo politiķi un uzņēmēju Zemessargu. Tā ka abonē manu avīzi un tu noteikti nepalaidīsi garām intervijas ar šiem cilvēkiem.

P.S. Ja tev šis raksts šķita interesants, nepažēlo un nospied Vote.