[RR #8] Jesienna Wiosna Ludów

Day 2,194, 15:00 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu


Serwus!

Serdecznie witam czytelników kolejnego wydania gazetki Rzecznika Rządu. Nastroje w kraju są, mówiąc delikatnie, dość ponure, co łatwo zrozumieć patrząc chociażby na mapę Europy i pobojowisko, które widzimy na terenach w Europie Zachodniej, które jeszcze niedawno były pod naszą stałą okupacją. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko po zmianach Plato, ale faktyczny rozwój wydarzeń wczoraj i tak był zaskakujący. Przypominają mi się dość prorocze słowa z komentarza pod pierwszym artykułem tej kadencji zatytułowanym "Wszystko dobre, co się dobrze zaczyna". Autor sugerował w nim, że tytuł ten brzmi jak "miłe złego początki" i jak widać miał w tym dużo racji.

Nie ma się co więcej filozoficznie tu rozwodzić. Polska musi się odnaleźć w tej nowej sytuacji, a rząd robi wszystko, co możliwe, aby przygotować się do sprawnego odbudowywania naszej pozycji. W artykule powiemy o szeregu rozmów na szczeblu międzynarodowym, które już dały kilka wymiernych efektów. Powiemy też o światowych konsekwencjach zmian w systemie walki w RW (szczegóły techniczne opisane były w poprzednim artykule) oraz przekażemy najświeższe wieści z MENu.

Zapraszamy!




Informacja z ostatniej chwili. Odbyło się dziś spotkanie z rządem niemieckim, którego efektem jest między innym to:
Law proposals
Natural Enemy
Proposed by BadMax, 29 minutes ago
Poland has been proposed as Natural Enemy.


Niemcy wykonują w ten sposób postanowienia traktatu między naszymi krajami otwierając wojnę, której celem jest przekazaniem nam regionu Berlin and Brandenburg, co powiększy zasób naszych surowców o Fruit.

Co więcej, na niedawnym roboczym spotkaniu prezydentów Polski i Litwy porozumiano się w kwestii kilku regionów Półwyspu Skandynawskiego. Litwini zgodzili się na to, żebyśmy do odwołania zajęli 3 regiony szwedzkie (Scania, Bohus, Gotaland) oraz 2 regiony norweskie (Vestlandet, Ostlandet). Warto podkreślić, że dzięki temu ruchowi zyskamy aż 4 dodatkowe surowce: Cattle, Iron, Oil, Aluminium. Polska i Litwa jest w stałym kontakcie i dalsze decyzje dotyczące przyszłości tych terenów będą podejmowane wspólnie.

Zatem w najbliższym czasie możemy się spodziewać bonusów food na poziomie 5/5 oraz weapon na poziomie 4/5. Jest to najwięcej, co teraz możemy osiągnąć, gdyż wyprawa po Rubber jest na tę chwilę nierealna.




Jeszcze dwa dni temu pisaliśmy, że priorytetem miała być obrona bonusów. Wczoraj rano, kiedy zobaczyliśmy komplet otwartych RW i niemal każdym z nich (oprócz potyczek w Belgii i Indonezji) obrażenia zadawane przez powstańców mnożone były przez około 6, szybko stało się jasne, że sukces jest nierealny. Mur od początku każdej mini szybował ponad 90% na naszą niekorzyść. W celu pozbawienia nas bonusów przeciwnikom wystarczyło wczoraj tylko i wyłącznie wygranie dwóch RW, tj. w Saxony i w Northern Bohemia, gdyż dzięki temu zamknięta została droga ze stolicy (Mazurii) do zajmowanych przez nas, bogatych w zasoby naturalne regionów z Europy Zachodniej. Od tej pory bonusy do naszej produkcji wynoszą 3/5 w food i 1/5 w weapon, co jak wskazaliśmy powyżej jest sytuacją wyłącznie tymczasową.


Na tę chwilę możemy liczyć na nieliczne bonusy wyłącznie z naszych rdzennych regionów, ale wkrótce się to zmieni


Stworzenie wielu ułatwień dla powstańców oraz wprowadzenie zachęty do walki w RW poprzez nowy medal spowodowało, że wiele krajów bez problemu wróciło na mapę czy wyzwoliło swoje długo okupowane tereny. Co ciekawe FYROM to jeden z nielicznych krajów, który nie potrafi wykorzystać sytuacji i wciąż walczy o powrót na mapę Świata - większości państw będących w podobnym położeniu już się to powiodło. Jednak z pewnością i FYROMowi się to kiedyś uda. Przy obecnym systemie żaden kraj nie jest w stanie okupować w nieskończoność jakiegokolwiek terenu, gdyż bonus powstańczy na poziomie choćby 3x stanowi nie lada przeszkodę w obronie RW.


Norwegia (kolor żóły) oraz Szwecja (kolor pomarańczowy) wracają spokojnie na Półwysep Skandynawski całkowicie opanowany jeszcze niedawno przez Litwę i Wielką Brytanię




W Azji również niespokojnie. Szczególnie Chiny zostały dotknięte przez nowy system związany z RW. Dobrze to widać obserwując powstania na rdzennych terenach Pakistanu, które co ciekawe okupowane były jeszcze dłużej niż my utrzymywaliśmy zachodnioeuropejskie połacie. Nic zatem dziwnego, że Pakistańczycy bez trudu wyzwolili wszystkie swoje regiony. Podobnie sytuacja ma się na Półwyspie Koreańskim, gdzie już dwa regiony po długiej okupacji wróciły w ręce obywateli Korei Północnej. Najprawdopodobniej tereny te dzięki bonusowi za Determinację zostaną wkrótce w całości wyzwolone.

Ze zmian cieszą się na pewno Hindusi, którzy cieszą się z kolejnych sukcesów swoich powstań. Chorwacja zajmowała ich kraj od ponad roku, więc zadanie przywrócenia Indii na mapę było dość ułatwione. Proces ten będzie na pewno trwał dalej, gdyż każdy indyjski region, który znajduje się w rękach Chorwatów, okupowany jest od co najmniej 200 dni. Oznacza to, że kraj ze stolicą w Zagrzebiu będzie musiał się zadowolić tylko terenami w Europie.


Sytuacja wokół Chin. Strzałka wskazuje wyzwalającą się Koreę Północną. W dolnym lewym rogu kolorem różowym zaznaczono nowe, stare regiony Indii.



Regiony, które jeszcze niedawno należały do nas powoli przechodzą w ręcę państw, dla których są to rdzenne tereny. Ten proces jeszcze trochę potrwa i zanim cokolwiek militarnie będzie można tam działać to trzeba będzie również wyczekać dodatkowe kilka/naście dni, aż bonus związany z determinacją zmniejszy się do sensownych poziomów. Czas ten co prawda będzie się bardzo dłużył dla wszystkich, którzy zarabiali na bonusach do produkcji, ale już wkrótce nadejdzie taki moment, kiedy będziemy musieli przejść do ofensywy, aby odbudować ekonomię i bonusy. Jasno widać, że trzeba będzie zrewidować dotychczasową strategię stałego okupowania konkretnych regionów, zapisywanych np. w traktatach. Prawdopodobnie wszystko będzie się opierało na umiejętnej rotacji regionów, ze szczególnym uwzględnienie wszelkie wąskich gardeł (inaczej zwanych korytarzami, czyli połączeniami ze stolicą). Dodatkowo skupienie tak dużej uwagi w naszej okolicy sprawi, że wyprawy poza Europę będą rzadsze.

Przyszłość pokaże, jaką strategię ostatecznie przyjmiemy, jednak jedno jest pewne - odbudowanie bonusów do produkcji to jeden z priorytetów po tym "twardym resecie".




Zmiany związane z wprowadzeniem medalu FF i przede wszystkim zabójczego (wynoszącego do 500% - influence mnożony przez 6) bonusu związanego z Determinacją sprawiły, że wiele krajów mających ugruntowaną pozycję w danym regionie świata muszą niezwłocznie przystąpić do rozmów dyplomatycznych w celu ustabilizowania swojej sytuacji geopolitycznej. W przypadku Polski jest to szczególnie ważne, gdyż w tym momencie ponosimy jedne z większych strat w regionach wśród wszystkich państw Świata.

Z naszymi wysłannikami spotkali się wczoraj przedstawiciele trzech krajów: Holandii, Litwy i Kanady. z Holendrami rozmawiano o kształcie nowego traktatu pokojowego, natomiast z Litwinami poruszony został temat możliwego porozumienia w sprawie bałtyckich regionów. Kanada jako drugi po USA gracz Ameryki Północnej jest dla nas ważny partnerem, dlatego rozmowy miały na celu utrzymanie dobrych stosunków między naszymi państwami i poszerzenie horyzontów dyplomatycznych poza granice Europy. Z kolei dziś odbyło się podobne spotkanie ze Stanami Zjednoczonymi, czego skutkiem było opracowanie poprawionej wersji traktatu.

Utworzony został dziś międzyrządowy kanał IRC mający na celu zacieśnienie współpracy militarnej z innym pozaeuropejskim krajem, tj. Chinami. Kooperacja z tym silnym państwem (warto zauważyć, że jest to Imperium) pozwoli nam mieć lepszy kontakt z tym, co dzieje się w Azji.




Przypominamy, że do niedzieli zbieramy wypełnione ankiety, w których każdy może wypowiedzieć się na różne zagadnienia związane z niedawno wprowadzonym przez twórców gry Tygodniowym Wyzwaniem (ang. Weekly Challenge). Oprócz samego wyrażenia opinii można również wziąć udział w konkursie na zaplanowanie nagród i odpowiednich progów, które będą albo najbardziej szalone albo najbardziej realistyczne i możliwe do wprowadzenia. Szczegóły w ostatnim artykule MEN.

Zapraszamy na kolejny, niedzielny wieczór z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zaczynamy od Haxballa o godz. 18, następnie na godz. 20 zaplanowane jest tradycyjne spotkanie z rządem, po którym (najprawdopodobniej o godz. 21) zagramy w pasjonującą grę Scrabble. To wszystko już w tę niedzielę 24.11.

Pozdrawiamy!
Rzecznik Rządu: Ghanim (pisał)
Rzecznik Rządu: Marcjanna (gotuje w kuchni)
Rzecznik Rządu: PrismTank (składa rubinowy kredens z IKEI)


Czytaj i subskrybuj: