Kongresszusi bevezető - kezdőknek

Day 1,608, 12:34 Published in Hungary Hungary by eMagyar Kongresszus
Kedves olvasók,

Régebben felmerült, hogy kellene egy cikk a kezdő kongresszusi képviselőknek, hogy ha becsöppennek a politikába, tudják mi hogyan zajlik. Így vállalkoztam a feladatra, hogy megírok egy bevezető cikket a friss kongatagoknak.


Alapok:

Kongresszus felépítése:

Az eMagyar Kongresszus eMagyarország törvényhozó testülete. Tagjai az ingame szavazáson megválasztott eMagyar képviselők.

Az alakuló ülésen a frakciók megnevezik a frankcióvezetőiket, melyek elfogadása után a kongresszus fórumán az elnök- és az alelnökjelöltekről szavaznak a képviselők. (A fórumra regisztrálva az előző ciklus elnöke és alelnöke regisztrálja a képviselőket.)

Az eMagyar kongresszus a rizonon #kongresszus szobában ülésezik keddenként 20.00 CET. Ez egy nyilt szoba be lehet jönni. A törvényjavaslatokra való szavazásról is ezen szoba topikjában van információ, illetve több hasznos link is található mindezek mellett.


A kongresszusnak van egy fóruma, ahol megtekinthetőek a szavazások és a napirendi pontok is. Képviselőként van lehetőség hozzászólni avagy napirendi pontokra javaslatot beadni.

A képviselőknek van lehetőségük javaslatot beadni ingame itt illetve ezekről szavazni.

eMagyar Törvénytár

Az eMagyar kongresszusnak van egy törvénytára, mely alapján lehet kongresszusi döntéseket és határozatokat hozni.

Javaslatokról

A kongresszus forumán is van lehetőség javaslatokról szavazni. Ezeket hívjuk outgame szavazásnak. Többnyire azokat a javaslatokat szavaztatjuk meg itt, melyeket ingame nem lehet megszavazni, illetve az Elnöki bizalmatlansági indítványt is előbb outgame, a forumon kell megszavazni, 2/3os többség kell a javaslat outgame elfogadásához, mely elfogadása után ingame is benyújtható a javaslat.


Javaslatformák:


New citizen fee – az új játékosok induló összegéről szóló javaslat

Donate – kiutalás (eMagyar Nemzeti Bank - ba)

Issue Money – pénz nyomtatás, korábban volt ennek jelentősége, manapság nem használjuk,

VAT & Import Tax – ÁFA és az import adó változtatására irányuló törvényjavaslat,

Income Tax – Jövedelemadóra vonatkozó javaslat,

Minimum wage – minimálbér meghatározására szolgáló törvényjavaslat,

President Impeachment – Elnök elleni bizalmatlansági indítvány. Az eMagyar törvények -Törvénytár 5.C.1§ -szerint először outgame, vagyis a kongresszus forumán adható be az Impechment és ha ott megszavazásra kerül adható be ingame is. Ezen törvény elfogadása után az elnök helyét a választáson második helyezett lesz eMagyarország új elnöke. Ez a törvény 2/3os többséget követel ingame.
A Törvénytárba betett kiegészítés megengedi az ingame impechment javaslat beadását, rendkívüli esetben, ha az elnök lemond, vagy RL okokra hivatkozva nem tudja tovább vállalni az elnökséget ezt a kongresszussal egyeztetve be is jelenti. Ez esetben a második helyezettel kell egyeztetni, hogy vállalja-e az elnökséget, ha igen, a javaslat beadható outgame szavazáson kívül.

Provide citizenship – állampolgárság megadása, a link az állampolgárságot kérelmezők listájához ugrat. A szabály az, hogy ellenséges ország állampolgára ne kapjon állampolgárságot, ha a kérelmező a kérelmét magyarul írta, sok magyar illetve szövetséges országbéli barátja van, vagy magyar / szövetséges nyelvén cikkeket reklámoznak a shoutjai akkor adható neki ÁP. Jobb felső sarokban látható mennyi állampolgársági kérelmet tudsz elfogadni - ez a fül nem törvényjavaslat beadása.

Natural Enemy – az ország természetes ellenségét meghatározó javaslat.

Az elnök további javaslatokat tud beadni:

Épületek vásárlására ( kórház, defend system)
Béke kötésre
MPP javaslat egy országgal
Hadüzenet

Az elnök által beadott ezen javaslatokról is a kongresszus szavaz.

Fontos, hogy szavazás előtt cseten kérdezzenek rá a képviselők, hogy nincs –e szavazattartás, illetve hogy milyen szavazatot kell leadni.
Az aktuális kormány a kongresszus együttműködésével kormányoz, ezért fontos, hogy megfelelő legyen a kommunikáció a kongresszus és képviselők és az elnök illetve a kormány között.

Amikre többnyire Igent lehet nyomni:

- a szövetségesekkel kötendő MPPk meghosszabbítása. Ezekkel az országokkal régóta van MPPnk, tehát ha még nem járt le meg lehet nézni ezen a linken (alul látható), hogy korábban volt –e.
A szövetségi országokat pedig a Wikin is meg lehet nézni.
Ha egy új ország szerepel az MPP javaslatban és azt nem az eMagyar elnök adta be, akkor jobb cseten rákérdezni, ha előtte nem kaptatok tájékoztatást levélben. Sok esetben ott van a #kongresszus szoba topicjában a segítség.

- kiutalásokra is, ha megfelelő az összeg és a javaslatban a megfelelő – eMagyar Nemzeti Bank szerepel.

- azokra a javaslatokra is, amikről esetlegesen a kongresszusi ülésen volt már szó, meg lett beszélve, vagy outgame szavazáson el lett fogadva vagyis tudható, hogy ez megfelelő javaslat és a kongresszus támogatja, tehát nem egy meglepetésszerű új javaslat.

Szavazattartásról körlevél

Mint említettem, előfordulhat, főképp NE javaslatok esetében, hogy az elnök szavazattartást kér a kongresszusi képviselőktől, mivel lehet, hogy az NE épp egy stratégiai elem, amit a végén leszavaztat. Tehát ha NE javaslat van, inkább kérdezzetek rá, ha nincs külön utasítás.

Szavazattartás azonban előfordulhat MPP esetében is, főképp új szövetség kötése esetén.

Szavazattartás esetén többnyire a kongresszus elnöke / alelnöke küld PMet a képviselőknek, hogy szavazattartási kérés érkezett, és további utasításig ne szavazzon senki.

Lényeg a lényeg, fontos hogyan szavaztok, mindig nézzétek meg mire nyomtok, ne vaktában szavazzatok.

Javaslatok beadása:

A képviselőknek két javaslatot tudnak beadni, többnyire koordinálva szoktak lenni melyik képviselő mikor adjon be törvényjavaslatot. Amióta a kiutalás összege megváltozott, nincs konkrétan szabályozva.
Kérés szokott lenni a kormány részéről, hogy a képviselők ne adjanak be NE javaslatot, csak akkor ha erre a kongresszus utasítást kap.
Figyeljetek milyen javaslatot adtok be, a Törvénytárat mindig vegyétek alapul, nem e kell előtte forumon vagy rendes ülésen megvitatni.


Nagyjából ennyit gondoltam bevezetőnek az új képviselők számára, remélem nem ijesztettem el őket 🙂 Bízom benne, hogy nem maradt ki semmi és remélem hasznosnak találtátok!

Köszönöm, hogy olvastátok,

az eMagyar Kongresszus alelnöke

Hercegno



A cikk létrejöttében sokan segítettek, ezúton is köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólást és javaslatokat, melyeket továbbra is fogadok!