[2/5]Szubjektív e-történelem

Day 1,483, 13:29 Published in Hungary Hungary by 655321
[102]/[1483] – [Királykodó]

az előző részből
Indexes gombnyomásra létrejön az e-magyar történelem, melybe Quicksilver vonul be először a magányos katona hátán. Később kiderül, hogy túl jó ő ennek az országnak, ezért egy idő után csak moderátorkodni jár vissza, és észt meg FP-t osztani.


8. A Quicksilver után megüresedett vezérürüi posztra többen is pályáztak, de a két legjelentősebb figura Shaok volt és

Feherlofia Koppany

Feherlofia a KARD nevű politikai formáció alapító tagja volt Sanya18 és Quicksilver mellett, a párté, mely köré az IRL-rezisztens, bónusz-mániás, kontroll-komplexusosok szerveződtek, így a párt vezetői mindig meghatározó szerepet játszottak az e-magyar történelem formálásában (az e-magyar politikai csoportokról később bővebben is szólok). Ezen túlmenően Feherlofia Koppany kétségkívül a legtehetségesebb e-magyar manipulátor-vezető volt, annak minden jó és rossz tulajdonságával együtt.

9. 2009 április-májusában ő volt e-Magyarország egyeduralkodója; második ciklusának közepén a Nyugat-szibériai és podóliai csaták elvesztése után megszűnt az e-román világbirodalom (melyet olyan fokú hiszti követett, amit csak a törökök két évvel későbbi cirkusza közelített meg). Politikai érzékét jól mutatja, hogy elnöki indulásához megszerezte az MHP valamint az IRL-szindrómások támogatását is, melyet Szlovákia kamu egzecíroztatásával biztosított be. Az MHP támogatását ekkoriban kulcsfontosságúnak tartották, a legnagyobb létszámú pártként ugyanis olyan tömegű sötét szavazatot tömörített, amely valamilyen rejtélyes módon ugyanúgy meghatározta az e-magyar politika hatalmi viszonyait, mint ahogy a sötét anyag alakítja galaxisaink szerkezetét. Széleskörű támogatottságát ugyanakkor kétségkívül kiérdemelte: ő volt e-Magyarország legsikeresebb és legnagyobb hatású elnöke. Legyőzte az e-Román Birodalmat, ő dirigált a cseten ülésező kongresszus ülésein, újságja az e-indonéz magyarok hadügyi közlönyeként szolgált, az e-magyar TO-gépezettel megválasztatta GLaDOS-t orosz elnöknek sat. Teljes kontroll alatt tartotta belső és külső viszonyokat.

10. Feherlofia Koppanyt, akinek a nevéhez a felsoroltak mellett még e-Horvátország megtámadásának ötlete is köthető, ami egészen a hexagonális csatarendszer bevezetéséig erőteljes fixációt okozott a mindenkori hadügyi vezetésben,

Shaok

követte az elnöki székben. Shaoknak sok rajongója volt akkoriban (csak a cégeiben több száz embert foglalkoztatott világszerte, amíg nem zárolták néhány orgját a hamis szerb dinárok idején). Quicksilver egyenesen annyira odavolt érte, hogy megnyilvánulásait már-már gyűlöletnek vélhette a felületes szemlélő. A szeretlek-gyűlöllek kettőség Shaok és e-Magyarország viszonyáról is elmondható.



11. Shaok politikai karrierjének első fele akarata ellenére is összefonódott az e-magyar TO-k történetével (TO = idegen közegben való politikai hatalomátvétel). Úgy volt, Quicksilver után ő lesz az elnök, de az MHP dobta őt az e-román TO ürügyén (melyet 600-900 arányban elveszített Smile64, az e-magyar jelölt); ez a csapás örökre Shaokon hagyta bélyegét. Két héttel később Shaok bosszúból kanadai TO-t szervezett, ezzel véve el szavazatokat az akkori állami célpontoktól (elsősorban Norvégiától). Időközben az e-magyar TO-szervezet világszerte rettegett gépezetté fejlődött Falban, majd rlazol irányítása alatt: az ellenséges országok soha nem érezhették magukat kényelemben a választások idején, és a szövetségesek mindig az e-magyarok szavazataira pályáztak, leszámítva azokat a nem ritka eseteket, amikor a helyi politikai erőviszonyokat tudatosan manipulálta e-Magyarország a szövetséges e-Iránban, e-Törökországban vagy e-Oroszországban. A legnagyobb e-magyar TO siker történetesen szintén Shaok elnöksége alatt született, amikor az e-horvát választások után e-magyar–e-szerb többségű kongresszus alakult.

12. Shaok elnöksége alatt bőven akadtak érdekességek. Bevezették a heti rendszerességű költségvetési elszámolásokat, megalapították a Nemzeti Aranytartalék orgot, állami garancia mellett működhetett az Eleven Endre által vezetett eMagyar Fejlesztési Bank, megszületett az e-magyar történelem legnagyobb és legértelmetlenebb csatagyőzelme a Vajdaságban, az ország seregei pedig e-Németországon és e-Dánián keresztül egészen Skóciáig jutottak. De mindezek eltörpülnek a csodálatosan felépített politikai hecckampány mellett, ami oda vezetett, hogy e-Magyarország egyik legsikeresebb elnöke elveszítette a következő választásokat Kampeccel szemben.



Politikai kártyavár

13. A kampány Kampec hadügyminiszter-elitführer lemondásával kezdődött, amit aztán napi rendszerességgel követtek a Shaokot ostorozó kampánycikkek Zoli, Kovacskoko, Sanya18 és Quicksilver, az időszak legnagyobb hatású propagandistáinak tollából. 2009 júniusa a politikai propaganda csúcspontja volt e-Magyarországon, amit sem előtte, és pláne utána nem közelített meg soha az ország sajtója. Kampec szintén jó elnök volt egyébként, az ő idején indult a híres-neves Észak-amerikai hadjárat, és ekkor került e-magyar kontroll alá Heilongjiang, amit aztán tíz hónapon át őrzött dédelgetve az ország.

folyt. köv.