[TigerR] Економіка для новачків і не тільки. Частина 1.

Day 1,180, 10:35 Published in Ukraine Ukraine by KOCTa



Вітаю шановні е-українці і гості нашої країни.

Ця стаття в першу чергу спрямована для новачків, але, сподіваюсь і інші знайдуть для себе щось корисне. Мова піде про те, як оптимально використати у цій грі те, що у вас є. Доки я вас не завантажив проголосуйте будь ласка за статтю і підпишиться. Буде ще продовження.





Економіка у світі eRepublik.

Економіка у цій грі відрізняється від економіки у реальному світі в першу чергу своєю непередбачуваністю. Кожного місяця адміністрація вводить щось новеньке, що суттєво ламає баланс, який тільки-но уклався після попередніх змін. І судячи з усього зупинятись вони не збираються, доки взагалі всі свої ідеї не втілять, чи взагалі не вб'ють економіку.



Як би там не було, але з останніми змінами, щоб якось більш-менш нормально себе почувати у цьому світі всі ми повинні перетворитись на поміщиків.

Далі буде стіна тексту, і для початку ось допоміжна література:

- [MoD] Ідеальний солдат ідеальної армії - для чого все це. І я з цім цілком згоден.

- [TigerR] 8-й день. Зміни економіки. - моя попередня стаття на цю тему.

- [УВА] Стратегія та етапи розвитку воїна |Нова| - теж стаття на цю тему, я її буду практично дублювати. І дякую за малюнки.



Куди оптимально вкласти свій перший голд.

Кожен новачок з'являється у цьому світі з 5 UAH і нескінченним правом наробити власних помилок. Така вже гра. Але я спробую вас наставити на оптимальних шлях вашого розвитку.

Етапи, коли ви влаштувались на роботу, потім по незнанню злили весь все своє здоров'я, я пропускаю. Головне, щоб ви не витратили на його відновлення свій голд, який зараз дається за кожен рівень.

Зараз кожен, хто досяг 12-го рівня, може створити власне підприємство і працювати на ньому менеджером, не заморочуючись найманими робітниками. Для цього вам лише потрібно 10 голду, який на той час у вас вже має бути, навіть 11 буде, якщо не витратите на велнеспаки, чи бустери.

Для чого вам підприємство?

Перш за все, це пришвидшить в 2 рази зростання вашої робочої навички. І щодня додаткові 2 пункти досвіду.

Крім того, ще це буде для вас прибуток, у будь якому разі більший, ніж витрати на відновлення витраченого здоров'я за роботу менеджером ( зараз витрачається на це 10 здоров'я, шкідлива у менеджерів робота ), який ви можете, або збирати на відкриття ще одного підприємства, або витрачати на війну, коли трохи прокачаєте силу.

Ну і головне, пізніше ви витрачений на створення підприємства голд зможете повернути, або повністю, продавши це підприємство за ціну створення ( 10 голду ), або трохи менше, але 100% 5 голду ви зможете повернути, розформувавши його.

У будь якому разі, для новачка, це найкраще вкладання першого голду.



Як створити підприємство.

Взагалі, спочатку краще зайти на ринок підприємств, і подивитись, чи не продається там щось дешевше, ніж за 10 голду. Якщо щось є, тоді не поспішайте створювати нове, і дочитайте до 3-го пункту.



1. Заходимо на сторінку своїх земель:



Якщо заходимо туди вперше, побачимо таке вікно:



Закриваємо його.

2. Обираємо землю, на який буде створено підприємство:



В принципі нема різниці, аби це була одна з перших 3-х вільний ділянок, які вже є у вашій власності. Перші 2 ділянки, це підприємство, на якому ви зараз працюєте і тренувальний табір. Решта ділянок з жовтими табличками - місця, які ви можете придбати за 1000 одиниць валюти країни, у який перебуваєте ( поки що ). Але підприємство буде створено у країні вашого громадянства. Можна і переїхати у якусь іншу країну, де валюта дешевше, але зараз мова не про купівлю ділянок, а про створення нового підприємства, то ж про це, якось іншим разом. 3 ділянки у власності у вас є ( з зеленими табличками ), і цього для початку цілком достатньо.

3. Створюємо нове підприємство:

Після обрання землі, у вас з'явиться меню, де ви можете обрати що це буде за підприємство:



Тут хочу дати для вас пріоритетні галузі, в яких варто створювати підприємство, далі поясню чому так:

- краще за все створити зернову;
- можна створити і шахту;
- можна і пекарню створити, але це не для новачків-початківців;
- зброярню точно створювати не варто.



Яке підприємство створити.

Підприємства, які виготовляють сировину, потребують зі свого богу найменш уваги. На пекарні, чи зброярні треба слідкувати за кількістю сировини, інакше, якщо її не вистачить, попрацюєте "в холосту", товару буде виготовлено стільки, на скільки її вистачить. А на купівлю сировини потрібні гроші, яких може і не бути, якщо ціна на зброю, чи хліб впаде і ви їх не продасте.

З сировини, краще за все зерно, бо товарообіг хлібу набагато більше, ніж зброї, а зерно потрібне для хлібу. На одного робітника пекарні, потрібно 2 робітника на зерновий, бо, приблизно, саме така пропорція виробництва. Відповідно і на одну пекарню потрібно приблизно 2 зернові. В майбутньому оптимально саме і мати 2 власні зернові і пекарню, і працювати на самозабезпечення хлібом - купувати зерно на власних зернових, а потім купувати у себе свій хліб. Хоча для зайвого прибутку, можна і на ринок його виставити.

Але можливо і таке, що пропозиція на зерно буде значно перебільшувати на нього попит. Це відобразиться на ціні зерна. Але тут те не треба поспішати створювати пекарню. Варто спочатку подивитись на ціну на залізо. Якщо вона більша на пару копійок, то можна створити шахту. У разі чого, пізніше можна буде її продати і створити, чи придбати зернову.

Пекарню, як я вже написав, варто створювати 3-м власним підприємством, якщо вже буде 2 зернові. Крім того, що з товарними підприємствами більше мороки, на них і виробництво трохи менш, відповідно і повільніше прокачка. Не значно, але... Щоб вже прорахувати економічну привабливість того, чи іншого підприємства ( зернова-пекарня ) можна застосувати ось такий розрахунок:

Виробництво на зерновий ( шахті ):

БП - базова продуктивність
ПВ - пункт виробництва

БП*(100% + 10% ( безкоштовний бустер ) + 25% ( бонус за громадянство ) + 25% ( бонус регіону, якщо у країни є зерно, для шахти залізо ) ) / 100% = БП*1,60 ПВ.

Я не враховую 10% бонусів за друзів, що б не завантажувати формулу ще більше.

Зерна ( заліза ) буде БП*1,60/2.

Вартість продажу ПВ = ціна на ринку на зерно ( залізо ) / 2.

Для 6-го рівня навички при повному здоров'ї БП буде 288, з бонусами виробництво буде 288*1,6=460, зерна буде 460/2=230. Якщо ціна на зерно буде 0,06 UAH , то заробите 230*0,06=13,8 UAH. Якщо ж ціна на зерно буде 0,07 UAH , то заробите 230*0,07=16,1 UAH.

Виробництво на пекарні ( зброярні ):

БП*(100% + 10% ( безкоштовний бустер ) + 25% ( бонус за громадянство ) + 5% ( бонус регіону, якщо у країни є зерно, для зброярні залізо ) + 5 % ( бонус регіону, якщо у країни є риба, для зброярні селітра ) ) /100% = БП*1,45 ПВ, це максімум який нам у найближчий час світить. На пекарнях вже є, а от на зброярнях буде після визволення Тавриди, а зараз БП*1,40 ПВ

На 1 хліб 1-го рівня ( к1 ) потрібно 6 ПВ і 6 зерна.

Хліба буде виготовлено БП*1,45/6

Вартість продажу ПВ = (БП*1,45/6)*ціна на ринку на хліб/1,05/6 - ціна на ринку на зерно.

1,05 - це нарахування ПДВ на ринкову ціну. Зараз ПДВ у нас 5%: ( 100% ціна без ПДВ + 5% ПДВ )/100%, якщо буде 10%, то ділимо на 1,1.

На 1 зброю 1-го рівня ( к1 ) потрібно 60 ПВ і 60 заліза. Буде те ж саме, тільки замість 6, буде 60 і відповідне ПДВ, але зараз на зброю воно теж 5%.

Для 6-го рівня навички при повному здоров'ї продуктивність з бонусами буде 288*1,45=417,6, буде виготовлено 417,6/6=69,6 хліба і витрачено 417,6 зерна. Якщо ціна хліба на ринку 0,63 UAH, то до пекарні від продажу за кожну хлібину надійде 0,60 UAH. Якщо зерно на ринку буде 0,06 UAH, ви заробите 69,6*0,60-417,6*0,06=41,76-25,056=16,704 UAH. Але, якщо ціна зерна буде 0,07 UAH, то заробите 41,76-417,6*0,07=12,528 UAH.

Продуктивність Зернова/Пекарня = БП*1,60/БП*1,45=1,103. На зерновий на 10,3% буде швидше зростати навичка. Це означає, що того рівня навички, якого ви досягнете на зерновий за 10 днів, на пекарні вам знадобиться 11.



Що далі.

Після того, як ви створили нове власне підприємство вам зовсім не обов'язково звільнятись з місця роботи і влаштовуватись працювати до себе. Навпаки. Після влаштування на власне підприємстві не зможете там працювати як менеджер. Можна працювати або робітником, або звільнитись і менеджером. Одночасно ( у один і той самий день ) попрацювати і так і так ви не зможете. Тому ви втратите на прокачці і на прибутку. Крім того, якщо хтось вже працював на підприємстві менеджером у цей день, іншій менеджер вже на ньому не зможе працювати. Лише наступного дня. Тому, якщо ви будете купувати підприємство на ринку, якщо попередній власник там вже відпрацював, ви у цей день на ньому менеджером вже не попрацюєте.

Краще за все, домовитись з кимось, з таким самим рівнем навички, як у вас, і працювати один у одного на підприємствах за мінімальну ЗП, таким чином компенсуючи один одному її бартером. Можна і трохи доплачувати, якщо у партнера навичка більше.

А можна і залишатись на старому підприємстві.

Якщо ви працюєте на пекарні, можна домовитись з власником і він буде купувати зерно з вашої зернової.

І ще один варіант, знайти 2-х партнерів і разом утворити замкнутий цикл: 2 зернові і пекарня. Але тут вже потрібна певна координація і можуть бути певні накладки.

Як працювати менеджером.

Після того, як ви створили підприємство, воно з'явиться на вільній до до цього ділянці, і потрапити до нього можна через вкладку "Мої землі":



Працювати взагалі, і тим більш на себе, краще за все з здоров'ям 100. Тому, якщо у вас на початок доби воно не парне, варто спочатку потренуватись і відновитись до 100.

На відновлення 10 здоров'я після роботи менеджером ви витратите трохи грошей. Але на 5 хліба к1 загалом йде 5*(6+12)=90 ПВ, на ринку ви його купите трохи дорожче, але у будь якому випадку, вироблене вами у якості менеджера ви зможете продати дорожче.

Як продати.

Щоб отримати гроші за те, що ви виготовили, для початку треба продати продукт виробництва. Для цього необхідно зайти на своє підприємство, навівши під ним курсор і клацнувши кнопкою мишки по назві:



Далі на ринку перевірте ціни і, як вказано на малюнку, виставте свій товар на продаж:


Пам'ятайте! Дрібну частину ціни товару слід вказувати через крапку, а не через кому! (Наприклад, 0.1 - а не 0,1)

Крім вас на ринку є ще багато інших дрібних продавців, тому може бути багато пропозицій з однаковою ціною. Якщо ви хочете отримати максимальний прибуток, не варто намагатись збити ціну і виставляти свій товар дешевше. Особливо це стосується сировини, де різниця у 0,01 UAH, коли продаєш обсяг у 300, обернеться у 3,00 UAH. Але, якщо у вас пекарня, чи зброярня, і у вас малий обсяг валюти на рахунку, варто трохи скинути ціну, бо, якщо ви не продасте, наступного дня може не вистачити грошей, щоб купити сировину.

А взагалі, краще тримати на підприємстві певну кількість товару для можливості отримати найбільший прибуток у той час, коли на нього різко зросте попит. Але то вже прийде з досвідом. В усякому разі не це тема цієї статті.

Як забрати гроші.

1-й спосіб.

Це звичайний спосіб, який передбачений грою, але ним мало хто з досвідчених підприємців користується, бо під час зняття грошей знімається і податок на прибуток, так само як і з заробітної плати. Але він простіше і не потребує багато зусиль. Доки інший шлях зняття грошей з підприємства ніяк не обмежили, то нема і ніяких підстав звинувачувати когось у обході сплати податків. До того ж, гроші на підприємстві це не завжди прибуток. На приклад, щоб товарне виробництво нормально запрацювало, туди треба внести ще й гроші на можливість купити сировину і виплату ЗП робітникам. Але, до справи.

Тисніть кнопку:



Далі вказуєте, скільки грошей збираєтесь зняти і тисніть кнопку "Collect".



Після цього з 100 UAH ви отримаєте 90, а 10 піде у держскарбницю.

Кнопка "Invest" відповідно для того, щоб вкласти гроші у підприємство.

2-й спосіб.

Виставляєте громадянином на валютному ринку копійку якоїсь валюти за ціною, щоб цю копійку можна було купити за суму на 1 копійку менше, ніж є на рахунку підприємства. Змінюєте на валютному ринку, під ким ви там знаходитесь, з громадянина на підприємство ( під аватаркою зверху ринку тисніть ), десь хвилину чекаєте, доки ця пропозиція з'явиться на ринку, і купуєте її.





Або виставляєте більшу суму, щоб потім кожного разу не повторювати цю процедуру, за такою ціною 1 копійки, скільки ви будете за раз знімати грошей з підприємства. На приклад 1 RUB за 5000 UAH і будете потім, як назбирається достатньо, купувати по 0,01 RUB за 50 UAH.

Друге підприємство.

Якщо ви знайдете партнера і будете працювати один у одного на зернових, то другим підприємством можна буде придбати/створювати і пекарню, тоді зерна з одної зернової з двома робітниками, якраз вистачить на роботу одного менеджера на ній. Якщо ж у вас з таким варіантом не склалось, але на зерновій є досить великий запас зерна, то теж можна придбати/створити пекарню. Якщо ж зерно у вас нормально продається, з пекарнею мати клопотів бажання нема, то ще одну зернову.

Третє підприємство.

Якщо ви вже маєте 2 зернові, то третім підприємством варто зробити вже пекарню, щоб менеджером повністю працювати на замкнутий цикл. Якщо ж маєте зернову і пекарню, то ще одну зернову. З 2-х зернових продаєте зерно на пекарню, і цього якраз вистачить на її роботу. Далі виготовлений хліб можете або кожного дня витрачати на себе, або виставляти на ринок і продавати, або зберігати на складі до майбутніх епічних битв...

Щоб не шукати свій хліб на ринку, можна так зробити пропозицію вашої пекарні, щоб вона була для вас лише одна, натиснувши цю кнопку:





У сучасних ігрових умовах важлива і координація дій всіх гравців. Тому пропоную вам приєднуватись до скап-чату партії Ukrainian Consolidation. Тут ви знайдете багато цікавих людей, нових друзів, можливість живого спілкування, допомогу порадами і, можливо, ділових партнерів, спільно з якими, згодом станете олігархами у світі eRepublik, а може і не тільки тут.

Якщо ви розділяєте наші погляди по об'єднанню, заради зміцнення нашої країни, вступайте до лав партії.





На цьому на сьогодні у мене все, підписуйтесь на газету, у одному з наступних випусків я планую більш докладно зупинитись на ціноутворенні і заробітних платах різних рівнів скілів.

З повагою,

КОСТа.