[Statistika] Ką rodo skaičiai rinkimuose?

Day 1,785, 17:13 Published in Lithuania Serbia by Mindziuss

Sveiki, tautiečiai!

Kadangi labai mėgstu straipsnius su įvairia statistika (deja, mano rašomi Pasaulio Pasidalinimo straipsniai pasibaigė ties 5 leidimu – tačiau pažadu – artimiausiu metu atnaujinsiu ir tuos straipsnius!), šį kartą nusprendžiau žvilgtelėti, ką rodo piliečių balsų skaičius rinkimų metu. Pabandysiu apžvelgti šių metų Seimo ir Prezidento rinkimų balsavimo tendencijas bei Partijų Prezidento Rugsėjo rinkimų tendencijas. Tiesiog parodysiu, kaip aktyviai piliečiai balsuoja ir kiek partijos bei Prezidentai surenka balsų. Važiuojam!

Pradėkime nuo elementarių skaičių apie partijas (1785 diena 15:00 eRepublik laiku):
1. Solidarumas (SOL) – 253 nariai.
2. Lietuvos Laisvės Sąjunga (LLS) – 190 narių.
3. Lietuvių Nacionalistų Partija (LNP) – 137 nariai.
4. Lietuvos Tėvynės Sąjunga (LTS) – 105 nariai.
5. Lietuvos Moderatų Sąjunga (LMS) – 81 narys.
6. Lietuvos Žolininkai – 17 narių.
7. Rimta Partija – 16 narių.
8. TS – LKD – 15 narių.
9. Žvėries diktatūra – 9 narių.
10. Legal Aliens – 5 nariai.

Partijose yra narių: 828.

Deja, kadangi tik neseniai pradėti rinkti duomenys, palyginti kaip pakito partijų dydžiai nuo metų pradžios negaliu - turiu tik partijų narių skaičių prieš Rugpjūčio ir Rugsėjo Seimo rinkimus. Todėl pradėkime bandydami žvilgtelėti, kiek procentaliai partija gauna balsų per Seimo rinkimus palyginus su partijoje esančių narių skaičiumi.



Iš šios lentelės matome, kad didžiausią pokytį pasiekė Solidarumo partija – jei neklystu kaip ir žadėjo Partijos Prezidentas Migasss – pakėlė seimūnų skaičių bent dvigubai. Labai pastoviai balsus renka Lietuvos Moderatų Sąjunga, tačiau bendras vidurkis vienas prastesnių. Tuo tarpu Lietuvos Tėvynės Sąjunga vienintelė surinko daugiau balsų, nei tuo metu turėjo narių partijoje. Tolimesnes išvadas galite padaryti patys.

Toliau žvilgelkime, kaip kito skirtų balsų skaičius kiekvienai partijai Seimo rinkimuose nuo 2012 Sausio.
(Minimaliai skiriasi, tačiau iš esmės analogiška būtų ir procentaliai surinktų balsų skaičius nuo bendro kiekio).



Lietuvos Tėvynės Sąjunga į TOP5 pateko tik Kovo mėnesį ir tada pirmą kartą kandidatavo į Seimą – todėl duomenų apie pirmuosius du mėnesius ir nepateikta.

Tęsiant diagramos apibendrinimą – surinktų balsų skaičiumi lyderiu buvo Lietuvos Nacionalistų Partija (iš 9 mėnesių – 4 surinko daugiausiai balsų), po jų sekė Lietuvos Laisvės Sąjunga (3 mėnesius surinko daugiausiai balsų) ir galiausiai Solidarumas (2 mėnesius surinko daugiausiai balsų).

Žvilgtelkime į tendencijas:
1. Solidarumas – mažiausiai prognozuojama partija, kiek surinks balsų. Rugsėjį surinko 10.81% daugiau balsų negu metų pradžioje, Sausio mėnesį. Tačiau matome kelis didelius svyravimus.
2. Lietuvių Nacionalistų Partija metų eigoje surenka vis mažiau balsų. Rugsėjį surinko 41,74% mažiau balsų negu Sausio mėnesį.
3. Lietuvos Laisvės Sąjunga taip pat gana stipriai svyruojanti – nuo 149 iki 200 balsų. Rugsėjo mėnesį surinko 6,84% mažiau balsų nei Sausį.
4. Lietuvos Moderatų Sąjunga nuo Vasario mėnesio vis smunka žemyn. Visgi Rugsėjį surinko net 18.18% daugiau nei Sausio mėnesį.
5. Lietuvos Tėvynės Sąjunga, lyginant su pirmuoju patekimu į Seimą, Rugsėjo mėnesį surinko 8.05% daugiau balsų.

Taigi trumpai tariant, aiškios tendencijos tik su LNP, kuri vis mažiau palaikoma piliečių. Tuo tarpu Solidarumas Rugsėjo mėnesį padarė didelį šuolį aukštyn – bus įdomu pažiūrėti kaip seksis išlaikyti lyderio poziciją kituose rinkimuose.

Trečioji diagrama – Seimo rinkimuose balsavusių piliečių skaičius.



Kaip matome – metų pradžioje rinkėjų aktyvumas buvo didžiausias, o nuo Kovo mėnesio iki paskutiniųjų rinkimų vis mažėjo. Tačiau pasikeitus rinkimų sistemai ir, žinoma, pasibaigus vasarai piliečių aktyvumas greitai išaugo.

Ketvirta diagrama – Seimo ir Prezidento rinkimuose dalyvavusių piliečių skaičius.



Šioje diagramoje matome, kad egzistuoja paprasta tendencija – tik du mėnesius iš devynių Prezidento rinkimuose aktyvumas buvo didesnis (per devynis šių metų mėnesius vidutiniškai Seimo rinkimuose balsavo 663 piliečiai, o Prezidento rinkimuose – 616). Tai žinoma yra labai natūralus dalykas, kadangi kandidatuojant į Seimą dažniausiai vyksta aršesnės kovos. Taip pat įdomus faktas: didžiausias rinkėjų aktyvumas užfiksuotas Kovo mėnesį! Kodėl taip įvyko, galima tik paspėlioti..

Keliaujame toliau prie mūsų išrinktų Prezidentų.. Argi neįdomu, kuris Prezidentas sulaukė didžiausio palaikymo?



Kaip matome, daugiausiai balsų Prezidento rinkimuose surinko Dariukas (nuo šiol Monkey. D. Luffy) – 431 balsą (tuomet buvo aktyviausi Prezidento rinkimai)! Tuo tarpu Nukainotui prireikė mažiausiai balsų, kad taptų valstybės galva – 293. Vidutiniškai, šiais metais, kad taptum Prezidentu reikėjo 357 balų – deja, per didelis skaičius, kad užtektų vien draugų balsų...

O toliau - kuris Prezidentas, laimėjo surinkęs didžiausią dalį balsų?



Nustebote? Taip, mūsų lyderis, tai - Pararam! Žinoma, su juo nekandidatavo daugiau jokių stiprių konkurentų, todėl surinko net 77.05% visų balsų! Kaip tikriausiai pastebėjote - įtempčiausi ir sunkiausi rinkimai buvo paskutinieji, Tautis_LT laimėjo surinkęs 48.4% balsų!

Na, tikriausiai jau prisižiūrėjote pakankamai tos statistinės informacijos? Tačiau pabaigai, žvilgtelkim į mažą lentelę – į paskutinius Partijos Prezidento rinkimus.. Ir kaipgi aktyviai partijos nariai rinkosi juos?



Šį kartą aktyviausia buvo Lietuvos Laisvės Sąjunga, mažiausiai aktyvūs Solidarumas. Rugsėjo mėnesį šiuose rinkimuose balsavo tik 362 piliečiai – tai kur kas mažiau nei Seimo arba Prezidento rinkimuose. Labai įdomu kokius skaičiuos išvysime artėjančiuose Partijų Prezidentų rinkimuose?

Tačiau, su Partijos Prezidento rinkimų statistika dabar nebesiplėsiu - ją išvysite neužilgo – kitame straipsnyje, iškart po PP rinkimų.

Na šiam kartui, skaitytojai, manau, pakaks. Laukite kitų mano informacinių-statistinių straipsnių!

Iki kito susitikimo!

DĖMESIO! Lietuvos Tėvynės Sąjunga ieško žmonių norinčių kurti, rašyti, organizuoti ir už tai gauti paskatinimą! Jei esi toks, rašyk Partijos Prezidentui Mindziuss!


Gal kažkam matytas, o gal ir ne,