[Külügyi közlöny]Helyzetjelentés -updated

Day 1,064, 15:50 Published in Hungary Hungary by eKulugyminiszterium

Kedves olvasók!

A magyar köztudatban állandó gondolat az, hogy a külügyminisztérium munkája egy ködös, sokak által nehezen érthető dolog, amiről a hétköznapi játékosok ritkán, csak kardinális események alkalmával kapnak tudósítást. Miniszteri ciklusom végéig ezen a helyzeten kívánok javítani és tájékoztatni benneteket a minisztérium helyzetéről, amilyen gyakran csak lehetséges.

AThompson távozása előtt megadta a külügyi orgok jelszavait, majd hivatalba lépésem első percei a különböző csetes csatornák hozzáféréseinek megszerzésével teltek. A kellő lépések megtétele után nekikezdtünk a munkának és kialakítottuk a ciklusra vonatkozó külügyi politikát.

Nem neveztem és nem is kívánok megnevezni magam mellé helyettest vagy államtitkárokat. A nálunk dolgozókat nem a címük minősíti hanem a munkájuk, egy egyszerű játékos is érhet annyit, sőt többet is, mint maga a miniszter. Azt hiszem szerénytelenség nélkül állíthatom, hogy sikerült egy olyan csapatot toborozni, amelynek tagjai szakterületükön kiemelkedőt képesek nyújtani.

A csapat létrehozása mellett a régóta elavult nagyköveti rendszer reformját is végrehajtottuk. Rá kellett jönnünk, hogy a mai háborús helyzetben nincs elég emberünk, hogy pl Venezuelába vagy Szingapúrba nagykövetet küldjünk, ezért azokban az országokban fogjuk fenntartani nagykövetségeinket, amelyeket fontosnak ítélünk.

Fontosnak ítélünk, mert barátairól ismerkszik az ember. Ezen elvet követve külügyi politikánk fő része a kisebb és újabban kicsit elhanyagolt phoenix-államokkal a kapcsolat újrafelvétele és egy jobb viszony kiépítése. Ennek jegyében folytattunk baráti tárgyalást Németországgal a közös gondokról illetve Franciaországgal, ahova a lengyel TO ellen küldünk ATO csapatot. Célunk az, hogy hasonló eredményeket érjünk el a nagyon közeli jövőben Szlovéniával, Indonéziával, Brazíliával és Nagy-Britanniával.

A barátok mellett mindenkinek vannak ellenfelei is. Közülük a horvátokkal folytattunk tárgyalássorozatot. Még AThompson idején merült fel az igény egy magyar-horvát NAP-ra(Megnemtámadási szerződés), azonban ennek elfogadása mindkét fél részéről akadályokba ütközött, a tárgyalásoknak pedig a mai STD illetve SGP elleni támadás vetett véget.

[update]: Lenti kérésre leírom a pakisztáni helyzetet is. Mint sokan tudjátok, ott most Max McFarland 2 az elnök, aki mindig is híres volt a phoenix-barátságáról, amerikai léte ellenére. Karnataka elfoglalása és a Lantrip-doktrína kimondása után igény jelent meg arra, hogy a Phoenixbe belépjenek, erről folynak tárgyalások, amelyek leginkább a szerbek Sarawak régióján akadtak meg. A kis intermezzotól függetlenül azonban itt is szeretném kifejezni abbéli reményemet, hogy Pakisztánt hamarosan a Phoenix hajójában üdvözölhetjük.

Örömmel közlöm viszont, hogy a Hadügyi közlönyben korábban megjelent két kérdőív kiértékelése megkezdődött, mindenkinek köszönjük az információkat.

Re_Niew
Ideiglenes külügyminiszter









Kövess minket Twitterren, csatlakozz a magyar Facebook csoporthoz vagy gyere fel a magyar chat-re a Mibbiten: