[Külügyminisztérium] Hivatalos álláspontunk eFranciaország PHX csatlakozásáról

Day 962, 13:30 Published in Hungary Hungary by eKulugyminiszterium

A cikk célja, hogy mindenkinek világos legyen, miért szavazott eMagyarország NEM-mel eFranciaország Phoenixbe való felvételére (és mivel vétójogunk van, nem is lesznek Phoenix tagok). A cikket Lisztes, eMagyarország elnöke írta, és Nalaja, a Lisztes-kormány szövetségi összekötője fordította angolra (köszönet érte).

English version

Az egész pár hete kezdődött, amikor a Phoenix segítségével eFranciaország visszaszerezte az espanyoloktól az egyik értékes high wood (azóta high stone) régióját, Aquatine-t, míg eMagyarország ezzel párhuzamosan megszerezte Rhone Alps-ot, amely szintén high stone lelőhely. A tárgyalások a régió sorsáról már a támadások előtt megkezdődtek, és ezek során - számomra felfoghatatlan módon - eFranciaország a magyar bérleti szerződés megkötését előfeltételként szabta egy olyan hadművelethez, amelyben ő maga is high régiót szerzett vissza ősi ellenségétől. Az idő - és a PHOENIX is - szorított, így végül hazánk rábólintott egy magas bérleti díjra.

Miután sikeresen elfoglaltuk mindkét régiót, a tárgyalások tovább folytatódtak, de egyik fél sem kívánt engedni: az efranciák magas árat, az emagyarok alacsonyabbat szerettek volna a régióért. Most ne firtassuk, mennyi a tényleges haszna eMagyarországnak a régió birtoklásával, és mennyi lenne eFranciaországnak. Azon felül, hogy az anyagi vonzatait is csak becsülni tudjuk, társadalmi következményei is vannak (legszembetűnőbb a hazaköltöző harvester munkaerő), így úgy gondolom, mindenképp előnyös ha a terület nálunk van, és a két ország közötti hosszú távú jó kapcsolat érdekében a bérlést tartom a legjobb megoldásnak.

A szerződést végül még a két előző kormány aláírta (hozzáteszem, elég érdekes körülmények között, de ha kell, elviszem a balhét: én is szerettem volna lezárni már az ügyet, Rhual részben miattam írta alá). Én ezt a szerződést teljes mértékben tiszteletben tartom, elnökségem alatt szándékozok fizetni a régió bérléséért. Ám ennek nem csak anyagi vonzatai voltak a jelenlegi kormány számára, ez az egész RA-incidens egy jel volt, úgy gondolom.

Az efranciáknak azért segített a PHX, mert tervük volt velük: szerették volna maguk mellett tudni, a szövetségünk felé már addig is kacsingató országot. Ehhez remek alkalom volt az országuk felszabadítása, magam is szívesen veszem tudomásul, hogy az efrancia seregek az oldalunkon harcolnak. Ám a tárgyalások során látott viselkedésük, a túlzott mohóságuk miatt úgy gondolom eMagyarország jól dönt, ha NEM-mel szavaz felvételükre a Phoenixben. Nem szeretném, ha egy ilyen országnak bármilyen joga legyen abban a szövetségben, ahol mi is vagyunk.

Mindez nem más, mint egy üzenet eFranciaországnak. NEM eFRANCIAORSZÁGRA MONDTUNK NEMET, HANEM A PHOENIXBE VALÓ CSATLAKOZÁSUKRA. A kettő teljesen más dolog, ahogy levélben is megírtam nekik, én szeretnék egy jó kapcsolatot a két ország között. Ehhez azonban nem kell egy szövetségben lennünk. Voltunk már egy szövetségben, sokat köszönhetünk nekik, ám ugyanannyi okunk van haragudni rájuk, de ez már a múlt. A jelenben felmerülő problémák azok, amik miatt aggodalmat érzek.

eFranciaország a tárgyalások alatt is tudta, hogy reális esélye van bekerülni a Phoenixbe. Mint jövőbeli szövetségessel, eMagyarországgal azonban cseppet sem bánt úgy, mint ahogy azt el lehetett volna várni. Egy korrekt ajánlattal úgy gondolom nem érezte volna az emagyar lakosság, hogy a kormányunk úgy ugrál, ahogy az efranciák fütyülnek. Figyelembe véve ennek morális következményeit, további akadályát látom az efranciákkal közös szövetségbe tartozásnak. Ezt az akadályt magyar népnek hívják, melynek többsége ugyanúgy magasnak tartja a bérleti díjat, mint szerény személyem.

Nem nekünk kell bizonyítani lojalitásunkat, és jó modorunkat a szövetség felé, hanem eFranciaországnak. Mint a szövetség egyik alapállama, joggal tartunk igényt arra, hogy szövetségünkben csakis megbízható, egymással jól kijövő országok legyenek. Ez jelenleg még nem áll fenn köztünk és az efranciák közt a fentebb vázolt okok miatt, így a tagfelvételt eMagyarország „elnapolja”. Még egyszer felhívom a figyelmet, nem eFranciaországra mondtunk nemet, csupán szövetségünkbe való felvételükbe.

eMagyarország hibázott a tárgyalások során, ezt elismerjük, és ezúton bocsánatot is kérünk az elhamarkodott döntéseinkért. Úgy gondolom azonban, hogy bár nagyobb részben hibázott eMagyarország, eFranciaország is tett meggondolatlan lépéseket (pl.: EDENhez való közeledéssel fenyegettek, ami lássuk be egy jövendőbeli Phoenix országnál eléggé…). Így joggal várom az efrancia kormány bocsánatkérését a miénk után.

Természetesen a továbbiakban is számítunk a francia fegyverek erejére az MPP-n keresztül, ahogy mi is azonnal eFranciaország segítségére sietünk, ha EDEN-támadás éri. Hangsúlyozom, mostani szavazatunk a jelenlegi helyzetet tükrözi, és semmi akadálya, hogy ez a jövőben megváltozzék. A teljes tárgyalási folyamat szövetségesi hangnemű újragondolása irányába bármikor nyitott vagyok.

Összefoglalva tehát:
eMagyarország baráti országként tekint eFranciaországra, ám a jelenlegi körülmények közepette nem támogatja, hogy eFranciaország Phoenix-tag legyen.

eFranciaország: IGEN
eFranciaország csatlakozása a PHX-be: NEM (egyelőre).

Sikeres hónapot kívánok minden Phoenix tagországnak, és eFranciaországnak is.

Üdvözlettel: Lisztes, emagyar elnök