[ICS] Szövetségi átrendeződés (lengyel NAP) + külpolitikai elemzés

Day 2,595, 05:10 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Sziasztok!

Minden kedves olvasómnak előre is nagyon boldog, sikerekben gazdag új évet szeretnék kívánni mind a való, mind pedig az e-életben!

Mai cikkemben a korábban már beharangozott szövetségi átalakulás újabb lécsőfokaira szeretnék kitérni, megfűszerezve egy kis hadügyi elemzéssel.

Kezdjük a saját házunk táján mai elemzésünket és nézzük meg milyen fejlemények történtek Magyarországgal és a külpolitikájával kapcsolatban!

Az első említésre méltó dolog, hogy megindult a német hadjáratunk, amelynek nem titkolt célja az újabb bónuszok megszerzése volt. Persze az sem volt mellékes a kormány számára, hogy a karácsonyi időszakban és az éppen aktuális küldetés alatt folyamatosan tudjon csatát biztosítani a lakosság számára. Azt fontos megjegyezni, hogy magával a német hadjárattal nem szerzünk további bónuszokat, azonban remek felvonulási terepet jelentenek a dél-német területek a további nyersanyagok felé vezető úton. Jelenleg így néz ki a térkép, néhány csatát követően:



A képen jól láthatjuk a német területeken való előrehaladásunkat, amelyet a piros nyíl jelez. Miután lezártuk a németekkel a háborút - ami történhet akár békeszerződéssel, akár törléssel, akár határzárással - lehetőségünk nyílik a már említett bónuszok megszerzésére. Az egyik lehetséges irányt mutatja a szaggatott vonal. A holland területeken ugyanis található olaj, ami jelenleg hiányzik a nyersanyag-készletünkből. Ehhez mindössze csak egy holland NE-t kellene beadni, ami figyelembe véve az erejüket és az MPP-ik kis számát, nem volna egy túlzottan veszélyes akció.

Persze azt azért tegyük hozzá rögtön, hogy ez már nagyon sok RW felület lenne, ami miatt nem biztos, hogy ki tudnánk védeni egy nagyobb mértékű felkelés-hullámot a bónuszrégióinkon, de különösebb aggodalomra véleményem szerint nincs ok, ugyanis az alapállapotot bármikor, rövid idő alatt vissza tudjuk állítani.

Alapállapot alatt azt értem, hogy birtokoljuk az osztrák és az olasz és/vagy svájci régiókat és van valahonnan egy búzánk. Ez utóbbi lehet akár a jelenlegi helyről, tehát az ukrán Volhyniából, vagy a szlovákoktól, Pozsonyból. Jól látható ebből, hogy a 100%-os ételbónuszunkat nem nagyon fenyegeti semmi, ahogy a legalább 80%-os házbónuszt sem, hiszen a svájci és a fehérorosz házbónusz, kiegészülve a két, eredeti területen található nyersanyaggal könnyedén tartható, hiszen egyik esetben egy kvázi szövetséges államról és egy bérlési konstrukcióról van szó, a másik esetben pedig egy gyengécske, komolyabb támogatók nélküli országról.

A jelenlegi hadjárattal tehát a fegyverbónuszok szintjét lehet megemelni, hiszen mind a hollandiai olaj, mind pedig az esetlegesen, tárgyalásos úton megszerezhető francia gumi is hiánycikk. Arról nem is beszélve, hogy a szlovének átengedése és a svájci bónuszukhoz vezető híd átadása egy megfelelő és számunkra veszélytelen gesztus volt, ami felhasználható lesz a salétrom bónusz tárgyalásos úton való elkéréséhez. Az azonban könnyen előfordulhat, hogy a későbbiekben nem leszünk képesek hidat fenntartani mondjuk a francia gumihoz vagy az olajhoz, de ha 10%-os szinten is, de tudjuk birtokolni, az már több, mint a semmi. Ha ez sem jön össze, akkor sem vesztettünk vele semmit, mert megpróbáltuk.

A legideálisabb persze az volna, ha megkapnánk a szlovénektől a salétromot és a szerb-szlovén párossal való területcsere segítségével eljutnánk a Molise, eredetileg olasz, régióban található olajig, akár híd nélkül is megtartva azt, hiszen ez esetben nem jelentene plusz RW-felületet az újabb bónusz-birtoklása.



Ezen a képen a piros X jelöli a salétromot Tuscany régióban, a zöld X pedig az olajat Moliséban.

Az, hogy a nyugati hadjárat egyáltalán felmerülhetett, annak köszönhető, hogy az Asteria, lengyelek elleni hadjárata tovább folytatódott és a polákok újabb, ezúttal a szerbek általi eltörléséhez vezetett. A lengyelek kálváriájával Közép- És Nyugat-Európában egy elég jelentős hatalmi vákuum keletkezett, hiszen jórészt gyenge államok (Németország, Hollandia, Csehország, Franciaország) szabadultak fel a sok-sok hónapos, akár több éves lengyel befolyás alól. Persze ez egy-két kivétellel nem volt ellenére az érintett országoknak, hiszen jól tudták, hogy amennyiben nem egyeznek meg a lengyelekkel és nem adják át a nekik szükséges bónuszokat, hidakat, akkor teljes egészében el lesznek törölve.

Éppen ezért nem véletlen, hogy ezek az országok az új helyzethez is alkalmazkodni próbálnak és megindultak a többoldalú tárgyalások a felek között. Ez érhető tetten a német kormány legújabb közlönyében is, amelyben azt fejtegetik, hogy kvázi elfogadják a déli területeik Asteria-országok általi elfoglalását és velünk sem akarnak komolyabb háborúba belemenni, hanem inkább tárgyalásos úton képzelik el a helyzet megoldását. Ez magyarul annyit jelent, hogy belenyugszanak, hogy a déli területeiket felvonulási területnek használjuk és nem jönnek RW-zgetni, cserébe pedig elvárják, hogy nem akarjuk őket totálisan eltörölni és kongátlanítani. Ez utóbbi két dolog nekünk abszolút nem áll érdekünkben, úgyhogy véleményem szerint a felek érdeke kapcsolódik egymáshoz, így nem lehetetlen az említett megállapodás megkötése.

Lényeges ilyenkor az is, hogy az új "megszálló" ne legyen sokkal rosszabb, mint az előző, hiszen ebben az esetben később, amikor az előző birtokos akarna visszatérni, könnyen szövetségesre találhat a rosszabb helyzetbe került, eltörölt országban, míg, ha ugyanazokat a korrekt feltételeket teremtjük meg mint az előző birtokos, akkor a németeknek teljesen mindegy lesz, hogy mi vagy a lengyelek vannak ott és nem fognak mindenáron segíteni nekik a visszatérésben, főleg úgy, hogy ez kiütött MPP-k tömkelegét és súlyos pénzösszegeket jelentene.

De ha már itt tartunk, vessünk egy pillantást a lengyelekre!



Láthatjuk, hogy az argentinok után a szerbek foglalták el az összes, eredeti lengyel régiót. A polák kongresszus eltörlése végül nem sikerült, egy régió híján, ugyanis a kulcspillanatban a lengyelek még az utolsó fillérjeik bevetésével győzni tudtak az argentinok elleni felkelésben.

A dél-amerikaiak egyébként, ahogy látjuk a képen is, elkezdték elfoglalgatni a szlovák régiókat, aminek az a magyarázata, hogy egy stabil bázist akarnak kiépíteni a lengyelek mellett, kordában tartva őket a szerbekkel együtt.

Egy szintén ide kapcsolódó dolog, hogy a mai napon kiszivárgott egy NAP-tervezet a lengyelek és az Asteria államai között.



A cikk írásának perceiben jött ki a hivatalos Asteria közlöny, ami megerősítette a tervezet valódiságát, ugyanis egy az egyben ugyanazt a szöveget láthatjuk ott, mint a bemutatott tervezetben.

Az angolul nem tudók kedvéért leírom, hogy a lényege az, hogy a lengyelek az eredeti területeik visszavételéért cserében elismerik, hogy az egykoron az érdekszférájuk részét képező nyugat- és közép-európai országok ezentúl a pro-Asteria országok érdekszférájába kerülnek.

Ez a mi szempontunkból rendkívül fontos, hiszen a "pro" jelző itt csak és kizárólag miattunk került be, hiszen minden más érintett ország az Asteria teljes jogú tagja. Ez, valamint az a pont, amely szerint a lengyelek az elnökválasztásig nem támadhatnak meg senkit és nem szervezhetnek masszív RW hullámot, nem CO-zhatnak államilag egyetlen érintett fél ellen sem, gyakorlatilag azt jelenti, hogy a elismerik - többek között - a mi német foglalásainkat is és elfogadják azt.

A rendkívül megalázó NAP egyébként véget vet Lengyelország nagyhatalmi státuszának, ami a diplomáciai frontot illeti, ugyanis egy kollektív védelmi rendszert hoz létre ellene azáltal, hogy egy sor NE-t helyez kilátásba a megszegés esetére, köztük a magyart. Ebből a status quo-ból csak úgy tudnának kitörni a lengyelek, ha az erőviszonyok drasztikusan megváltoznának a javukra, de erre én a közeljövőben nem látok esélyt. Annyit még érdekességképpen hozzátennék, hogy ugyanilyen jellegű NAP-pal pacifikálták néhány napja a bolgárokat is az Asteria államok.

Annak fényében meg főleg nem, hogy újabb állam kacsintgat az Asteria felé. Név szerint Oroszországról van szó, aki egy, a skandináv régiót érintő bónusz-vita miatt NE-t adott be Olaszország ellen és el is fogadta azt, majd megkötésre került a szerb-orosz MPP is.

Ez a lépés-sorozat véglegesen megerősíti azt a trendet, miszerint a Pacifica, azaz az amerikaiak és az oroszok nevével fémjelzett mini-szövetség, egyértelműen proAsteria irányvonalat vesz/vett. Ez már jól látszódott az amcsik spanyol hadjárata alkalmával is, amely során a portugálokkal együtt sikerült elérni az ibériai Sirius alapító kongresszusának eltörlését.

Egy szó mint száz, a Spolandra rájár a rúd mostanában. 🙂

Halkan megjegyezném, hogy az oroszok lépése rendkívül racionális, ugyanis egy kamu ürügyre hivatkozva elkezdik szépen leépíteni a sirius-aurora kapcsolatokat, és közelednek az Asteriához. Mindezek mögött azonban súlyos geopolitikai kiszorítósdi áll, amit akkor láthatunk, ha visszatekerünk a NAP-tervezethez. Ott ugyanis Skandináviát nem sorolták be az Asteria érdekszférájába, nem titkoltan azzal a szándékkal, hogy a lengyelek majdani Asteria-közeledése esetére meghagyják a kiskaput és a bónuszok lehetőségét a polákoknak, csak ezúttal északi irányban terjeszkedve. Az oroszok ezt nagyon éles szemmel észrevették és reagáltak is rá. Ha Aurora-közeli országként éri őket ez a szituáció, akkor kapnak egy Asteria által támogatott lengyel NE-t és ki lesznek szorítva onnan seperc alatt. Így viszont, hogy ők előbb csatlakoztak az Asteria-tömbhöz és Asteria MPP-ik lesznek, gyakorlatilag biztosítják maguknak a skandináv területeket és bónuszokat, illetve azt, hogy a rovásukra történő lengyel területszerzés csak tárgyalásos úton mehet végbe.

A lengyelek elleni hadjárat lassacskán eléri a célját, ugyanis a bónuszoktól megfosztott Lengyelországot tömegével hagyták/hagyják el a cégesek, századellátók, akik a biztos bónuszok reményében érkeztek ide korábban.

Nekünk ez mindenképpen megéri, hiszen ezáltal egy kvázi ellenséges országból a velünk minden körülmények között szövetségi viszonyban lévő Szerbiába csoportosul át a magyar cégesek nagy része, illetve geopolitikailag is előnyös, hogy kitágulhat az érdekszféránk a dél-német és esetleg a holland területekre is, ha jól politizálunk, illetve egyel kevesebb fenyegetés lesz számunkra észak felől.

Végezetül annyit érdemes még megjegyezni, hogy e-világunkban van elég gyenge ország ahhoz, hogy a nagyobb államok többsége bőségesen feltankoljon bónuszokkal. Persze néhány ország általában kívül marad az osztozkodáson, már csak a rendelkezésre álló források korlátozott volta miatt is. Jelenleg a lengyelek és a bolgárok azok, a relatíve erősebb államok közül, akik egy időre kiszorultak, míg Magyarország az újraosztás egyik nagy nyertese lehet, ami mindenképpen a jelenlegi kormány megfelelő külpolitikai irányvonalának köszönhető. Ez utóbbi egyébként rendkívül nagy szó, ha azt vesszük alapul, hogy alig fél hónappal vagyunk túl a rendkívül káros és kártékony susus-adminisztráción, amelynek végén csak annak köszönhettük, hogy nem mi vagyunk az egyik ilyen kiszoruló és felosztott állam, hogy szerencsénk volt és a lengyelek még nálunk is nagyobb hülyeségeket csináltak.

Maradok tisztelettel:
ICS