[ICS] Stratégiai koncepció és a szlovák NE

Day 2,368, 06:18 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Az utóbbi időben sajnos nem nagyon értesülünk semmiről a kormányzat hadügyi, külügyi munkáját illetően, legalábbis ami a terveket, elképzeléseket, jövőképet illeti. Most a külügyet hagyjuk, inkább maradjunk a hadügyi vonalon!

Az utóbbi idők alapján teljesen koncepciótlan, ad hoc jellegű akciókkal operáló vezetés képét mutatta nekem.

A ciklus elején még a horvátokkal háborúztunk, onnan próbáltunk néhány bónuszra szert tenni. Ez az út azonban lezárult azzal, hogy az argentin légicsapás kivetette az abroszosokat Indiából, ugyanis déli szomszédainknak ezzel elveszett a biztos bázisa, így csak abból tudnak főzni, amit itt, Közép-Európában összekapirgálnak. A chilei (2-szeres szorzóval megtámogatott) légicsapás után sikerült is nekik a teljes felszabadulás. Az átmeneti nyugalmat és az ellenségeik lekötöttségét időközben azzal használták ki, hogy eltörölték Montenegrót plusz kettő bónuszért.

Miután elvesztettük az összes horvát területet, még próbálkoztunk egy chilei NE-vel. Ez végül a kormány kérésére leszavazásra került, holott a siker szinte garantált volt. Ennek jelentősége az lehetett volna, hogy két három nap alatt át tudtuk volna venni Chilétől a szlovák szarvast és a búzát, szlovák háború nélkül, amit a dél-amerikaiak azt megelőzően, a kétszeres bónusznak köszönhetően vettek el a románoktól. Továbbá lehetett volna rá országimázs-növelő propagandát is építeni, hogy segítjük eltörölt barátainkat, Szlovéniát és Szerbiát. Ezt leszavazta a kongresszus. A kormány kérése mögött az állt, hogy a HM szerint a chileiek ránk koncentrálnának és ezáltal a vereség biztosnak tűnik.

Ezután beadásra került az ukrán NE, amit meg is szavazott a parlament. Itt gyors sikereket értünk el, a három régiót szinte folyamatosan foglalgattuk. Meg is szereztük a volhyniai búzát. Ezt követően azonban a bolgárok elzártak minket a Polisia-Podolia vonalon, megakadályozva a Kelet-Ukrajna felé való előretörésünket. Itt jegyezném meg, hogy fölösleges is lett volna az ukránokat tovább foglalgatni, mert az összes többi bónusztól a bolgárok alapból elzárnak minket. Itt egyébként csurrant-csöppent némi információ a Külügyi Közlönyből, ahol a külügyminiszter szerintem elszólta magát és burkolt kormánykritikát fogalmazott meg a következő mondattal:

"Voltak olyan tárgyalásaink is, amivel rengeteg munkánk volt, végül azonban, a kormány más utat választott."

Gyaníthatóan itt a bolgár és/vagy a lengyel helyzetről lehet szó. Én magam is leszögeztem az előző cikkemben, hogy az ukrán bónusz(ok) megszerzése jobb, ha tárgyalásos, diplomáciai úton történik, mert az ottani stratégiai viszonyok nem kedveznek egy hadjárat lefolytatásának. Vélhetően lett is volna rá mód, hogy kihasználjuk az Aurora-ukrán feszültséget, ami a bolgárok ukrán régióbérlése körül alakult ki, és amit tetézett az oroszok beavatkozása is. Minden bizonnyal lett volna rá esély, hogy a búza birtoklását elfogadtassuk a bolgárokkal és egy NAP keretében bebiztosítsuk magunkat (legalább) tőlük.

Amennyiben beljebb tudtunk volna nyomulni egy-két régiót, mindenképpen szembesültünk volna az ukrán felkelésekkel és/vagy NE-vel, aztán ott voltak még az oroszok és ott lebegett mindvégig a lengyelek támadási lehetősége is. Éppen ezért lett volna szerintem reális megoldás egy NAP és a búza bebiztosítása. De nem így történt.

Beadtuk a bolgár NE-t, amit kettő katasztrofális vereség követett. Itt jegyezném meg, hogy még én, aki viszonylag aktívnak számítok a közösségen belül és rendszeresen böngészem a törvényjavaslatokat, illetve a térképet, én is csak akkor értesültem róla, hogy a bolgárokkal harcolunk, amikor már ment az első csata harmadik köre. Gyakorlatilag semmi beharangozó nem volt. Az egész ciklus során egyetlen MK-ra sem emlékszem, de olyat sem láttam, hogy a vezető kormánytagok shoutolnának, információkat osztanának meg. Egyedül a - sajnos - minimális olvasottságú HK-ban jelent meg egy sor a többi között elrejtve, hogy lesz majd bolgár háború.

Szerintem sokkal többen tudtak volna oda koncentrálni, ha mondjuk kijön egy MK, hogy ez és ez a helyzet, vagy ez és ez a terv, ehhez kérjük a segítségeteket. Úgy meg pláne nehéz a koordináció, ha az egyszerű ember azt látja, hogy a közvetlen csatát bukjuk, miközben az elnök tízmilliós sebzésekkel BH-zik az előbb megvédeni, majd feladni rendelt Volhynia RW-ben. Ez utóbbi egyébként szintén kommunikációs fail volt, mert én, a magam közel 2 ezer barátommal összesen láttam 3 shoutot, hogy mégis el kell veszteni. Cikk, indoklás, tervek ismét sehol. Nagyon sok századnak egyébként rajta maradt a DO-ja a védő oldalon. Ezzel pedig elég jelentős sebzés ment a levesbe.

Aztán egy pánikszerű visszavonulással véghezvitt Kárpátalja RW-vel sikerült elvágnunk magunkat a bolgároktól, de ők nyilván ott fognak maradni Galíciában. Ez két dolgot jelenthet:
1. innentől kezdve az ukránok bármikor gond nélkül adhatnak ránk zargató NE-t, mert ha elbuknak, akkor is csak Kárpátaljáig jutunk és újra ott a bolgár fal.
2. a románok megtehetik, hogy újra ukrán NE-t adjanak be és újra átvegyék Kárpátalját, mert azzal az egyetlen egy ukrán régióval határosak, a többitől a bolgárok elzárják őket.

Ez utóbbi egyébként meg is történik, miután beadták az NE-t Ukrajna ellen. Ez mondjuk nem oszt nem szoroz, mert amíg nem tudjuk diplomáciailag rendezni a helyzetet, vagy nem tudunk hatalmasat javulni a szervezettségben, addig nincs értelme Ukrajna felé kacsintgatni.

Ezután került beadásra a szlovák NE, ami megint kicsit ad hoc jellegű lépés volt.

Az egész valószínűleg a búza és/vagy a szarvas megszerzésére irányul majd. Mondjuk ezt megint csak tippelni lehet, mert tájékoztatás, MK, shout, stb nincs.

Ennek a hadjáratnak a feltételei megint nincsenek meg és ugyanúgy fogunk járni, mint az ukránoknál.

Nincs lengyel NAP. Anélkül Szlovákiát biztonságosan birtokolni nem lehet. Egyetlen régió van, ami nem határos velük, a pozsonyi búza, de az meg jelenleg a románoknál van. Ezen kívül még egy régió ér nekünk valamit, a szarvas, ami viszont határos a lengyelekkel.

Aztán ott van Horvátország. Egyenlőre nyugton vannak a frissen szerzett bónuszaikon, de mint potenciális veszélyforrás fenn áll a lehetőség, hogy megtámadnak.

De mindez nem a legfontosabb. A külső körülmények csak az érem egyik oldala. A másik oldala az, hogy semmiféle koncepció, terv, tájékoztatás nincs. Értem én, hogy a székelyek nem a szófosásról híresek, de könyörgöm, lassan eltelik a ciklus 10. napja és az elnöktől még annyit nem láttunk, hogy kommentelne egyet, hogy csókolom, jól vagyok, ez és ez a terv.

Így nem fog működni semmi és bármibe is fogunk bele, kudarcra leszünk ítélve. Én csak abban bízom ezek után, hogy több hónapnyi medálvadász elnökség után, az amúgy is inaktívabb nyári időszakban valaki olyan indul és nyeri meg a választást, akinek elképzelése, koncepciója, tervei vannak és azokról esetleg még a nagyközönség is értesülhet valami módon.

Maradok tisztelettel:
ICS