[ICS] HP4P alelnök-jelölti programom

Day 2,256, 05:02 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

A politikai modul iránt érdeklődők esetleg észrevehették már, hogy a február 5-én sorra kerülő elnökválasztáson HeartlessPirate is az indulók között található. Az elnökjelölt úr felkért engem arra, hogy megválasztása esetén legyek tagja a kormányának, alelnöki minőségben. Én a felkérést megtisztelőnek találtam és természetesen elvállaltam. Már jó egy éve nem vállaltam el senkinek semmilyen kormánypozíciót, de most mégis kivételt tettem, mert nagyszerű csapat állhat össze HP vezetése alatt.

Mai cikkemben szeretnék felvázolni néhány olyan dolgot, amelyre HP megválasztása esetén alelnökként mindenképpen szeretnék odafigyelni. Az elnökjelölt úr bemutatkozó cikkét és programjának főbb pontjait itt láthatjátok egyébként.

Nagy meglepetést nem okozok azzal, ha azt mondom, hogy HP-hez hasonlóan én is a SerHun szövetség pártján állok, de ezen döntésemben a legtöbbekkel ellentétben nem csak érzelmi szempontok játszanak szerepet, bár az is rendkívül fontos, hogy Szerbia személyében a legrégebbi és szinte az egyetlen mindvégig hűséges szövetségesünkről van szó, aki még a legnagyobb bajban is mindig segítő kezet nyújtott nekünk. Jól mondta egy ízben Ernst, hogy Szerbia az egyetlen igazi szövetségesünk itt, és ha elveszítjük őket, akkor végleg magunkra maradunk és abból semmi jó nem származna. Szintén nem meglepő hír az, hogy a SerHun melletti állásfoglalásom főbb okai egytől egyig játéktechnikai, geopolitikai jellegűek. Ezekről számtalan szó esett mind cikkekben, mind kommentekben, így erre a részre külön nem térnék ki. Bárki megtalálhatja az erről szóló írásokat akár az én újságom régebbi cikkei között is.

Az első dolog tehát, amire kiemelt figyelmet szeretnék fordítani: a SerHun szövetség kereteinek kialakítása. Le vagyunk ugyanis maradva a lengyel félhez képest, aki már hónapokkal ezelőtt a TWO utáni időkre készülve tette meg a lépéseit.

Itt szeretném rögtön leszögezni, hogy a szerbek melletti kiállásunk nem jelenti azt, hogy a lengyelekkel háborúzni szeretnénk. Természetesen nem. Megválasztásunk esetén a kormányunk erőfeszítéseket fog tenni annak érdekében, hogy egy többoldalú NAP kerüljön megkötésre (szerb-lengyel-magyar), ami a közép-európai térség (és a saját helyzetünk) stabilizálásában nagy segítséget jelentene. Persze ez nem jelenti azt, hogy mondjuk a spanyolok ellen ne ütnénk, ha mondjuk a szerbek megtámadják őket.

Szintén fontos célnak tekintem azt, hogy a potenciális stratégiai szövetségeseinkkel megerősítsük a kapcsolatunkat. Kikre gondolok? Mindenekelőtt Görögországra és Argentínára, illetve pontosabban a CUA szövetséggel. A jövő világrendjében fontos szerep hárulhat ezekre az országokra és nekünk is szükségünk lehet rájuk. Az elmúlt egy évben megfelelően fejlődtek a kapcsolatok az említett országokkal, de úgy gondolom, hogy szorosabb kooperációra, fokozottabb párbeszédre van szükség. Főleg annak fényében, hogy sok hírt hallani arról, hogy ez a két ország esetleg a másik oldalt választaná ilyen-olyan megfontolásokból. Ezt mindenképpen meg kell akadályoznunk, különben a saját helyzetünk megnehezedésével kell számolnunk.

Sajnos az előző kormányok elhanyagolták a szövetségen belüli kapcsolattartás fontosságát, így lépéshátrányban vagyunk. Mindenképpen fel kell vennünk a fonalat és sodródó elemből a nemzetközi politikát alakító tényezővé kell válnunk! Ennek elősegítését szolgálja majd a török kapcsolat újrafelvétele és egy esetleges indonéz MPP megkötése, amennyiben a nemzetközi helyzet megfelelő lesz. A követi rendszer is ennek a törekvésnek a fontos eleme volt régebben, csak sajnos az is abbamaradt az érdeklődés hiánya miatt.

Ami a belpolitikát illeti, én magam régi kormánytagságaim, illetve elnökségem során is törekedtem arra, hogy minél több közlöny jelenjen meg, amiben akár a hadi helyzetet, akár a diplomáciai fejleményeket bemutatva tájékoztatni tudjuk a lakosságot az eseményekről. Természetesen nem arra kell gondolni, hogy tárgyalási logokat adunk majd ki, mert az egyrészt etikátlan, másrészt pedig jelentősen rombolhatja országunk imidzsét, ha a partnereink, vagy éppen az ellenségeink a sajtóból értesülhetnek a tárgyalásainkról.

Végezetül, fontosnak tartom, hogy a kongresszus-kormány kapcsolat az utasítás kiadásán túl informatív is legyen.

Egyelőre ennyit szerettem volna megosztani veletek. A választásokig hátralévő időben az elnökjelölt úr minden egyes szakterületre vonatkozó programját ki fogja bontani nektek külön-külön cikkekben.

Maradok tisztelettel:
ICS