[ICS] A lengyel büntetőhadjárat állása

Day 2,577, 01:02 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

A múlt hét végén megindult az Asteria régebben beharangozott büntetőhadjárata a lengyelek ellen. Ha tágabb értelemben vesszük a hadjárat fogalmát, akkor két légicsapásról is kell beszélnünk. Egyrészt az ausztrálról, amelyik Svájc Romandie nevű régióját vette célba, másrészt pedig Izraeléről, amely Belgiumban kívánt földet érni. Mindkét támadás sikertelen volt, köszönhetően a rendkívül nagy mennyiségű lengyel CO-zásnak és tankolásnak köszönhetően.

Az előkészítő szakasz után került sor az igazi harci érintkezésre, amikor is a szerbek NE-t adtak be és elkezdték visszafoglalgatni az olasz régiókat. Ezt a lengyelek még hagyták, hiszen arra számítottak, hogy Korzika felszabadításával elvágják a szerbek útját. Miután déli szomszédaink elbambultak és meg sem próbáltak másik francia régióban felkelést indítani, a lengyeleknek sikerült nemhogy Korzikát, de még Provance Alpes Azur régiót is felszabadítani, amivel kettő francia terület került a szerbek továbbhaladása útjába. Az Asteria ezt azzal oldotta meg, hogy bekérte a francia NE-t a szerbekre, majd három csatát követően ismét határossá váltak a lengyelekkel. Itt már hiába is próbáltak volna trükközni a felkelésekkel, hiszen több területen is érintkeztek, a háború mindenképpen megmaradt volna.



A fenti képen a zöld nyíl jelzi a szerbek útvonalát, a két kereszt pedig az, hogy a lengyelek hol próbálták megszakítani az előrenyomulást.

Az átmeneti nyugalmat, amit a szerb-francia swapokkal nyertek, nem tudták kihasználni a polákok, mert időközben sikerrel landolt Pozsonyban az argentin légierő. Ugyan az f5 párbajt sikerült megnyerni a dél-amerikaiak ellen, az első támadó csatát már nem. A hihetetlen mennyiségű, egyesek szerint több mint másfél milliós CO ellenére a lengyelek elvesztették a csatát. Ugyanez történt Little Poland régió védelménél is. Hiába a gigantikus pénzköltések és az irtózatos tankolások, csak egy szoros csatára futotta a polákok részéről, amit aztán újra elvesztettek. Ekkor azonban elfogyott a sok-sok ideje gyűjtögetett pénzkészlet java.

(Emlékezhetünk, hogy az utóbbi hetekben már folyamatosan szórták a pénzt ide-oda, hogy késleltessék vagy teljesen el is lehetetlenítsék a bosszúhadjárat megkezdését. Például a fehérorosz felkelésben egy alkalommal a 600 ezret elköltő románokkal szemben nagyjából 1,3 millió valuta elköltésével tudtak győzelmet aratni, amivel elvágták keleti szomszédainkat a támadás lehetőségétől is.)

A pénzmag leapadása után mintha elvágták volna a lengyel ellenállást. A tegnap éjjel megindult moraviai csatában az argentinok már 55-0-ra vezetnek, ahogy a szerbek is ellenállás nélkül menetelnek a francia területeken felfelé, a német régiók irányába. A polák hadvezetés megpróbálkozott még elvágni a szerbeket Franche-comte régiónál, de a felkelést az utazó Asteria-egységek megvédték a lengyeleknek, így a 24 órás büntetés miatt kijelenthető, hogy a szerbek mindenképpen elérik majd a német régiókat. A közvetlen csaták mellett a felkelések is mind bukóra, ráadásul sima bukóra állnak, tehát azt lehet mondani, hogy a támadók áttörték a lélektani gátat, legyűrték az első ellenállást és a hadjárat könnyebbik szakasza jön. Ezt a vélekedést erősíti az is, hogy az éjjel indult krakkói felkelést is teljesen simán védik az argentinok.

A következő képen a közép-európai helyzet látható az argentin-lengyel háború következtében.



Fontos megjegyezni, hogy Alsace régiót a szerbek, ha nem alszik be az elnökük több órára, akkor mindenképpen meg tudják támadni még az új francia RW lehetősége előtt. Onnantól kezdve pedig ismét több, eredetileg német régióval határosak, ezért nem lehetséges az elvágás. A másik nyíl azt jelképezi, hogy az Asteriával frissen egyezményt kötő USA a franciák által felszabadított lengyel területeket kezdte elfoglalgatni, ami a polákok visszaszorításának egyik eszköze lehet, hiszen a számos közös MPP miatt őket nem támadhatja meg Lengyelország a másik két ország elverése után sem. Így egyrészt a franciák, akiknek babyboomja volt az utóbbi napokban, kongresszusa is biztosítva lesz, illetve a lengyeleket is elvágták a gumi bónusztól, amit egyébként jelenleg Szerbia tart megszállás alatt Aquitaine régióban.

Ezen a képen pedig a nyugat-európai frontvonalat láthatjátok, amin a zöld nyíl jelöli a szerbek előrehaladását, a szaggatott vonal pedig a lehetséges továbbhaladási irányokat.



Ahogy már említettem korábban, a lengyelek több felkelésben is elég rosszul állnak. A következő illusztráción a bal oldalon lévő, bekarikázott régió Western Netherland, ami a lengyelek egyetlen olajbónuszát jelenti, míg a jobb oldalon lévő jelölés Southern Bohemia régiót mutatja, ahol szintén simán vezet a felkelő oldal és a lengyel bónusz-híd egyik fontos eleme volt. Miután az argentinok valószínűleg elfoglalják Moraviát, egyetlen régióra kerülnek Saxonytól, a legendás lengyel (eredetileg német) bónusz-kapocstól, amit elfoglalva teljesen visszavethetik a lengyel gazdaságot, hiszen mindösszesen 3 bónuszuk maradna.



Ez utóbbi azért volna hatalmas fegyvertény, mert a lengyel adóbevételek, katonai sebzések alapja az a nagyszámú bevándorló, akik a folyamatos fullbónusz miatt tették át a székhelyüket Lengyelországba. Ezek között a világ minden tájáról találunk embereket, a horvátoktól kezdve a spanyolokon át, egészen a bolgárokig mindenkit. Természetesen szép számú magyar kolónia is él kint. Ebből a szempontból a magyar vezetés érdeke is az lenne, hogy a lengyeleknél tanyázó magyarokat a bónuszok megnyirbálásával "szorítsa rá" arra, hogy tegyék át a székhelyüket Magyarországra, ahol jelenleg relatíve stabilan tartható bónusz-készlet van.

Igaz, hogy a fegyver-bónuszok terén van még hova fejlődni, de én a magam részéről látok fejlődési potenciált a területen. Már az is sokkal inkább megérné a magyar államnak, ha Szerbiába települnének a cégeseink Lengyelország helyett.

A másik tényező, hogy, amint azt láthattuk Kínánál is, ami szintén biztos bónusz-bázis volt évekig, miután az újdonsült Chile-Horvátország-Törökország tengely elfoglalta és eltörölte őket, a cégbirodalommal rendelkezők szinte pánikszerűen hagyták el az országot, áttéve máshova a székhelyüket. Ezáltal Kína mára teljesen eljelentéktelenedett és marginális szereplő lett az erőt illetően. Jelenleg Írországban bujkálnak, hogy legalább kongresszusuk legyen, de sokszor az amúgy acélosnak nem mondható ír felkelésekkel is meggyűlik a bajuk.

A lengyeleket is fenyegeti ez a veszély, bár nem ilyen mértékben. Az alaplakosságuk jóval erősebb azért, mint a kínaiaké, de a sebzésranglista második helyét egészen biztosan elvesztenék, ha kivándorolnának a cégesek.

Végül arra szeretnék kitérni, hogy miért is lehet sikeres a lengyelek elleni Asteria-büntetőhadjárat?

Azért, mert a lengyelek a kiszámíthatatlan és koncepciótlan külpolitikájukkal sikeresen szétverték maguk körül a Siriust és elvesztettek egy rakás erős szövetségest, beleértve az MPP-t is. Kezdődött az egész az USÁ-val, aki kvázi átállt az Asteria-tömbbe, folytatva a horvátokkal és végül a törökökkel. Ha rápillantunk a lengyel MPP-szettre:



láthatjuk, hogy sem török, sem horvát MPP nincs a listán. Emellett még ráadásul 14 jelentéktelen és/vagy eltörölt ország is szerepel. Ez azért okoz gondot, mert a CO-zás alapszabálya szerint a győzelemhez két dolog kell epikus csatában: pénz és kellő számú MPP, illetve ember, aki hajlandó a pénzért érted ütni. Na most a lengyeleknél megvolt az első, de a második nem. A spanyolokon kívül az Asteria nagyon jól lekötött mindenkit, aki potenciálisan hajlandó lehetett volna segíteni nekik. Például Chile továbbra is a saját pecsenyéjét sütögeti, kihasználva az argentinok lekötöttségét, rátette a kezét néhány argentin bónuszra és tovább folytatódik a háború nélküli kiszorítósdi a déli féltekén a két nagyhatalom között.

Véleményem szerint a hadjárat minél eredményesebb lefutása kifejezetten kedvez a magyar érdekeknek, hiszen nekem meggyőződésem, hogy a szövetségi háttér nélkül maradó lengyelek előbb utóbb az Asteriában kötnek ki, akár pro-státuszban, mint mi vagyunk jelenleg, akár teljes jogú tagként.

Ehhez mi is hozzájárulhatunk, lengyel NE nélkül is, hiszen ahogy mondtam, a spanyolokon kívül senki sem hajlandó segíteni a lengyeleknek. A spanyolokat meg történetesen mi is meg tudnánk támadni, akár AS-el, akár egy rövid régióswappal.



A szaggatott vonal az AS-t jelzi, míg a két nyíl a lehetséges útvonalakat. A felső lenne egy fokkal értelmesebb, mert ott csak és kizárólag francia NE-t kéne adni vagy magunkra bekérni, míg a másik opciónál egy olasz NE-t is be kéne iktatni, ami meghosszabbítja a folyamatot. A szerbek bizonyára tudnák nélkülözni a 20%-os gumibónuszból 10%-ot arra a három napra, amíg áthaladunk.

A spanyolokat a sebzésadatok alapján simán le tudnánk gyalulni, még a bónuszok megtartása mellett is, ráadásul nem kell tartani hatalmas CO-zástól (hacsak a terroristák nem akarnak minket megtréfálni), mert a spanyol gazdaság elég gyenge, lévén, hogy az elmúlt évben vagy el voltak törölve, vagy eredetin ücsörögtek bónusz és saját csata nélkül. Ráadásul van salétrom régiójuk, illetve a területeikről közvetlenül több, számunkra hiányzó bónuszt tudnánk biztosítani, még ha csak 10%-os teljesítménnyel is. Gondoljunk például az eredetileg venezuelai Guyana régióban található gumira, vagy a vele szomszédos régióban található olajra. Szerintem a területet jelenleg birtokló Peru boldogan kölcsönadná nekünk ezt a két régiót, ha cserébe mondjuk megígérjük, hogy védelmet nyújtunk nekik külső támadások ellen.

Arról nem is beszélve, hogy még nem jártunk a dél-amerikai területeken az erep sokéves történetében. A spanyol területeken is csak egyszer, amikor az adminok elrontották és egy csalás után nem az ukrán, hanem a spanyol Galíciát kaptuk meg. 😃

Szerintem egy hadjáratnak mindenképpen jó lenne, ahol lemérhetnénk, hogy hol tartunk és lenne tartósan, esetleg éles magyar csata is.

Maradok tisztelettel:
ICS

ui.: nagy debütálásnak lehettek tanúi, mert az újságom megalapítása után 5 évvel képekkel illusztrálva adom közre hadügyi elemzésemet 😃