Ambient on/off

Sign up

 

Continue

Continue By creating an account you agree to the Terms of Service & Privacy Policy
Resend email   |  Can't find the email? confirmation@erepublik.com

Resend the confirmation email to this address

Resend email Can't find the email? confirmation@erepublik.com

Македонска Епска Биткааааа ... HAIL MACEDONIA !!! (Psycho1992)

Day 1,840, 03:31 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Psycho The Great
Статија бр. 18Македонци!
Добар ден браќа и сестри!

Денеска имавме една епска и историска битка во која ние излеговме како победници... Сношти пред да си легнам се изнервирав што губевме секаде и реков готово е изгубено ... Но благодарение на претседателот наш, неговите помошници и владата убаво ја смислија работава и заврши се како што треба :)

Му се извинувам на BucephalusIII - се надевам ќе прифати :) о7

Ви посакувам уште многу вакви епски победи кои ќе се паметат :)

Поздрав за овие умрениве :) Нека си плачат сеа .. Добија еден многу голем
ППППППППППППППППРРРРРРРРРРРРРРРРРЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦИ навистина ни се може :)

Добив порака од Mr. BankerМи го прати ова :) Е сега можемее да му се изнасмееме на шкипов :)

Благодарност до сите пријатели кои непрекинато не подрржаа и пукаа за нас во Д2 :)

HAIL Д2 без нив ништо немаше да е исто :))) Главни виновници за победата се тиеее !!!

Hail Macedonia
Hail Hungary
Hail Buglaria
Hail Indonesia
Hail Serbia
Hail CoT
Како изгледа кога ќе ти го фукне некој од позади :) Нека гледаат овие никаквиве и нека си плачат :) хахахах

И за крај ќе споделам со сите дел од радостите на моите пријатлеи кои ги имам на еРепублик :)

Прв ќе го ставам главниот во Д2

volk 1975 wrote 3 minutes ago
sekoja cest MAJSTORI !!!! uste dvocevkite da gi prcneme denes i ke bide perfekten den !!!


martink8 JAN wrote 3 minutes ago
HAIL MACEDONIA
THANKS TO ALL

ANGEL_ARHANGEL wrote 3 minutes ago
Epic Win!!! HAIL Macedonia & Allies!!! Hail D2 :D

ace vaross wrote 4 minutes ago
Thank you all for fighting for MACEDONIA!!!

MACEDONIA will never forget!!!

tole pasa wrote 4 minutes ago
BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
CoT
CoT
CoT

Boban Mitrovski wrote 5 minutes ago
Macedonia v.s. Albania 83:82

http://prntscr.com/l7p0x

EPIC PRC !!!

Muuuhaaaaaaaha

И уште многу други...

И нормално на крај од нашиот претседател постот за КРАЈВерен на Традицијата:


За Шаут: Македонска Епска Биткааааа ... HAIL MACEDONIA !!! (Psycho1992)
http://www.erepublik.com/en/article/-hail-macedonia-psycho1992--2168532/1/20
 

Comments

Psycho The Great
Psycho The Great Day 1,840, 03:32

За Шаут: Македонска Епска Биткааааа ... HAIL MACEDONIA !!! (Psycho1992)
http://www.erepublik.com/en/article/-hail-macedonia-psycho1992--2168532/1/20

Alorkokombi
Alorkokombi Day 1,840, 03:36

o/

TRTE T
TRTE T Day 1,840, 03:45

o7

KireDimoski
KireDimoski Day 1,840, 03:47

o7

krismaster7
krismaster7 Day 1,840, 03:51

o69

Stef40
Stef40 Day 1,840, 03:52

o7

Knight Of Madness
Knight Of Madness Day 1,840, 03:56

ЕВАЛААААААААААА!

Icko na Dafinka
Icko na Dafinka Day 1,840, 03:56

007

Saveski123
Saveski123 Day 1,840, 03:57

Ja ima Shyla Stylez ima Vote

Hail Macedonia
Hail CoT

S V A R G
S V A R G Day 1,840, 04:05

HAIL! : )

Dacicus Maximus
Dacicus Maximus Day 1,840, 04:11

\ o /

ShonePG
ShonePG Day 1,840, 04:11

HAIL COT!!!

o7

volk 1975
volk 1975 Day 1,840, 04:13

o7

invaluable
invaluable Day 1,840, 04:15

o/

Cistace
Cistace Day 1,840, 04:15

o7

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Day 1,840, 04:26

doda di hail Indonesia.. sramota e

C0RRAD0 BG
C0RRAD0 BG Day 1,840, 04:28

verno sramota e deka q nema Indonesia

Hail Indonesia o/

goce.bs
goce.bs Day 1,840, 04:35

o7

medulla spinalis
medulla spinalis Day 1,840, 04:44

o7

Ivcak.A
Ivcak.A Day 1,840, 04:56

mislam deka treba da gi dodades is Srbija mnogu Srbi ispukaa isto taka

Ivcak.A
Ivcak.A Day 1,840, 04:56

aa si koregiral ok e sea : P pozz

milladin
milladin Day 1,840, 05:03

D2
o777777777

Borislav Gojkovic
Borislav Gojkovic Day 1,840, 05:05

o7

vevekoko
vevekoko Day 1,840, 05:13

vevekoko wrote one minute ago
http://www.erepublik.com/en/military/battlefield/36329

pozdravi na MKD za yspe6nata bitka

dove4ara vi iskam mnogo piqni o/ o>

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 1,840, 05:23

ПУКАМЕ ЈАКО ЗА ЕГЕЈСКА!
http://www.erepublik.com/en/military/battlefield/36350
СИТЕ ДИВИЗИИ!
~~~вришти~~~ : )

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 1,840, 05:44

Мое школо статија и плус и моја монтажа.

Море Хаил За Македонија.

http://www.erepublik.com/en?viewPost=8133374

Superior MKD
Superior MKD Day 1,840, 05:45

o77...vip:)))

Igifcc
Igifcc Day 1,840, 07:06

PRCCC ahahahha

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 1,840, 07:15

Ima mene ima VOTE

:PP

prrrrc

8Filip88
8Filip88 Day 1,840, 07:30

ko ovie Man Utd sme

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 1,840, 07:44

o7

Blagojcee
Blagojcee Day 1,840, 08:04

Абе ХАИЛ ДекстерМКД!!

pikado8
pikado8 Day 1,840, 08:06

bravoooooooooooo definitivno pomejgu najdobrite bitki

CHEVEYO
CHEVEYO Day 1,840, 08:17

o7

theconqueror86 Day 1,840, 08:40

Comment deleted

bepeiloveu
bepeiloveu Day 1,840, 09:29

hail macedonia !
o7

Kiril.SPASOVSKI
Kiril.SPASOVSKI Day 1,840, 09:31

o7

Strastniot
Strastniot Day 1,840, 10:03

PRC 7

hanibalbg
hanibalbg Day 1,840, 10:58

Я има BuGLaria, има вот : ))).

Jurukov
Jurukov Day 1,840, 12:17

tradicijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Major A. Degtyarev
Major A. Degtyarev Day 1,840, 15:16

o7

dark.templar
dark.templar Day 1,840, 19:18

Hail Macedonia!
Hail CoT!

nakurosvirce
nakurosvirce Day 1,841, 00:28

ima cicki ima vote

Machairodus Giganteus
Machairodus Giganteus Day 1,841, 00:41

sub 1191

Stev4o
Stev4o Day 1,841, 01:43

o/ o/ o/

They will never win neither here neither in RL!

Georg the macedonian
Georg the macedonian Day 1,841, 04:07

pozdrav decki

Despina Papajonovska
Despina Papajonovska Day 1,841, 04:52

Add Me!!!

tole pasa
tole pasa Day 1,841, 05:04

Bravooo od sekogas so najdobri cici

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.