=ПГ= Испытание №20. Baby Boom

Day 2,639, 03:37 Published in Belarus Greece by Military Jane




Список участников:

Клан "СуперБизоны"
WolverineBY (C)
DzeDBaradzeD
Forest Deer
Leskren
Imperial Stormtrooper
Konnik Pahoni
Anarkisto
ZmicerU
Spadar Dubouski
DIMOFAN2000

Клан "МегаМустанги"
Alies Bu (C)
yoskyyyyy
Litvins
AliesZbauca
Danatelus
mamuk
Mikita22
Talilah
Volanir
Kiryl Z Mensku



Финальная стадия:

Alies Bu
Litvins
Danatelus
Kiryl Z Mensku
yoskyyyyy
WolverineBY
Imperial Stormtrooper
Anarkisto
DzeDBaradzeD
AliesZbauca



Доброго дня всем читающим сие строки! Наш проект движется к завершению. Кто-то скажет "и слава Богу", но я надеюсь, что кому-то доставило хоть чуточку удовольствия наблюдать за проектом или же в нем участвовать!

Несколько дней назад участникам было предложено написать свою статью на тему Baby Boom. А именно, свои идеи, чьи-то планы по осуществлению, тексты лозунгов для привлечения игроков. Вообщем все, что бы касалось темы. Что у них получилось читаем ниже.

Каждого читающего статью прошу поставить "like" в комментах под понравившимся автором. Имена вы их не узнаете до окончания испытания. Самим участникам запрещается агитировать за свое "творение"!

Испытание продлиться до 13.02.15 15-00 (по Минску).

Попрошу активнее голосовать за понравившиеся идеи!


Участник №1

Прамова
Ведаеце, пару гадоў таму, калі я прыйшоў у гэты свет, я ведаў, што калі-небудь прыйдзецца казаць нешта падобнае.
Сябры, столькі часу мы прайшлі побач! Мы бачылі шмат бітваў, размянялі столькі кангрэсаў і прэзідэнтаў, добрых і не вельмі.Упэўнены, што пад кіраўніцтвам Алеся наша краіна зажыве яшчэ лепей, чым гэта было раней, гэта я магу сказаць дакладна.
Што мы маем?.. У нас тут, сябры, сапраўдная прыстань пілігрымаў. Ніхто не будзе пытацца: хто вы, адкуль вы, як сюды патрапілі. Тут у нас рай магчымасцяў! Будзьце актыўнымі – і дзяржаўная пасада, павага і голд вам гарантаваны!
Не буду пералічваць імены олдфагаў і проста актыўных гульцоў, іх і так усе ведаюць. Але ж вы разумееце, што і яны, маючы зараз магчымасць вырашаць зыходы бітваў і лёс краіны, не заўседы былі такімі. Яны таксама былі пачаткоўцамі і калісьці лічылі кожны танк у сваім сховішчы. І што тады зрабіла наша братэрства? Паверыла ў іх! Гэтак жа як яно паверыла ў кожнага з нас, хто зараз застаецца ў гульні!
Усе мы ведаем першае правіла працы з пачаткоўцамі: ніколі не кідаць іх сам насам з гэтым жорсткім светам, дапамагаць парадай і рэсурсамі, падштурхоўваць да актыўнасці, ціснуць, калі трэба, бо наша мэта - зрабіць іх сапраўднымі грамадзянамі! І кожны з іх варты атрымаць свой шанец у е-будучыню.
Мы самі стварылі свой свет, і не варта казаць, што ён горшы, чым мы самі. Краіна – гэта мы!
І ведаеце, мы не кінем яе! Не знікнем, не станем dead citizens, прывідам без альянса і тэрыторый. А ласыя да нашых рэсурсаў “суседзі”?... Не дачакаюцца!!!
Гэта наша зямля! Мы нікуды з яе не пойдзем! Нас ніхто і нішто не выб’е адсюль!
Наша возьме!!!
P.S. Напрыканцы невялікі бонус - стары добры бэбі-бум-прамаролік!
https://www.youtube.com/watch?v=GOragcEKokk
Выключны ў сваей якасць твор, ён пабачыў свет недзе ў далекім 2012. Лепшага я не бачыў ні да, ні пасля… Хіба можа вы зробіце лепш 😉



Участник №2

И так господа, наша задача “бэбибум”. Перевожу: массовый приход в игру большого числа игроков.
Давайте рассмотрим задачу, зачем нам это? Чтобы сделать страну сильнее. А теперь задумаемся, сделает ли большое количество регистраций страну реально сильнее? Сомнительно. Почему? Да потому, что народ как массово придет, так массово и уйдет. Да, можно ожидать, что кто-то ведь все равно останется. Но это попытка бить из пушки по воробьям.
Вы скажете, что вместе с бэбибумом надо возраждать менторскую программу, университеты, раздавать булки и танки пр. и пр. и пр. Да, но кто это сделает? Кто встретит приход сотен игроков и обеспечит должный саппорт? У нас от силы 30 игроков и у каждого учеба и работа.

Что же делать? Поступать так, как поступают рекламисты. Понять, кто тот человек, который придя в игру останется. А потом искать как привлечь именно этого человека, адресно, не распыляясь на дорогостоящую массовую замануху.

Давайте посмотрим на новорожденного внимательно. Зарегавшись в игре и понажимавшись кнопок, человек задумывается “Как я могу стать крутым в этой игре?”, “Что мне надо сделать, чтобы всех победить?”.
И что мы можем ему ответить? Конкретное, а не “Да все, что и в реальном мире...” (дальше следуют слова про “крутой воин”, “президент страны”, “владелец фабрик и заводов” и “медиамагнат”)?
Правильно, мы можем сказать: “тукликай года 3-4 и тогда, возможно, ты будешь чего-то стоить в битвах” или “задонать пару тысяч евро” или “создай свой супер блог посвященный игре, желательно на английском”.
Т.е. потрать слишком много времени/денег/таланта. Зачем тогда ему игра?

Что мы имеем?
Боевой модуль не для новичков. На год а лучше на два или три про битвы стоит забыть. Нечего там делать с силой до 20к
Про экономический модуль я молчу. Проще открыть ИП в РЛ, чем стать тут финансовым воротилой.
Стать известным журналистом в национальном сегменте, при 30 потенциальных читателях? Смеетесь?
Политика. Да. Малышу остается только политика.

Итак, политика. В нашей РЛ стране уже много лет как происходит естественный отбор: хочешь жить хорошо или в принципе жить - не лезь в политику. Всем известно, что политика - грязь, политика - подло, политика - стыдно.

Но ведь мы не в РЛ. Тут хороший политик - это уважаемый сообществом лидер. Человек, готовый пожертвовать собственными ресурсами (временем, талантом, нервами) ради е-страны и игрового сообщества.

Я не анализировал подробно, хотя это и стоит сделать, но вижу “среднего” потенциального успешного игрока следующим:
Мужчина 20-50 лет. Имеющий высшее образование. Интересующийся политикой, не безразличный к РЛ Беларуси. Офисный работник. С навыками письменного общения. Ищущий развития, как организатор или с хорошими организаторскими способностями.

Давайте уточним этот портрет вместе. Если вы видите еще какие-то общие признаки у большинства успешных игроков еБеларуси - пишите. Если считаете себя успешным игроком и не соответствуете 2 и более характеристикам - пишите.

Теперь стоит подумать, что этого человека привлечет в игру и заставит тут остаться? По-моему ответов не так много, если подумать. Можете написать, что бы оставило в игре вас, если бы завтра вы получили пермабан и были вынуждены качаться с нуля. Я же вижу следующее:
Сообщество. Знакомство и общение с интересными людьми.
Возможность прокачивать собственные РЛ организаторские скилы.
Отстоять честь пусть и пиксельной страны, а через нее и РЛ Беларуси.
Белмоўнасць. Магчымасць карыстацца мовай штодня ў стасунках у белмоўным асяроддзі

Вот на этот портрет и на эти стимулы должны быть направлены рекламные усилия, если мы хотим размещаться. Или таких людей должен звать каждый из нас в игру лично.



Участник №3

Ідэя 1.
Перамога змазарызма ў анлайн гульне. (Як можа развівацца краіна ў РЖ на прыкладзе анлайн палітычнай гульні)
Уступ. Палітычна-сацыяльная анлайн гульня (кароткі аповед).
1. З’яўленне еБеларусі на мапе. Захоп улады ў краіне палякамі.
2. “Братняя” дапамога расейцаў, захоп улады расейцамі.
3. Паступовае прасоўванне беларусаў на дзяржаўных пасадах.
4. Нацыянальны бэбібум.
5. Прыход да ўлады нацыяналістаў. На беларускай мове выходзяць газеты. Пераход на выкарыстанне дзяржаўнымі арганізацыямі нацыянальных сымбаляў, пагоні і БЧБ.
6. Міграцыя расейцаў і ватнікаў з еБеларусі, бо ім стала няўтульна жыць у еБеларусі.
7. Паленьне Масквы. Набыцьцё заморскіх калёній.
8. Рэваншыскія настроі ватнікаў, спроба ТО Джокераў.
9. Спробы ТО ад саўковых латышоў.
10. Агляд партый, атрадаў з нацысымбалямі, некаторых артыкулаў.
11. Запрэшэнне нацыяналістаў далучацца каб разам паліць Маскву.

Ідэя 2.
Ці хочаш ты жыць у Беларусі, дзе выбары прэзыдэнтаў праходзяць рэгулярна і перамагаюць розныя кандыдаты, а заканадаўства вядзецца на беларускай мове і вакол выкарыстоўваюцца нацыянальныя сымбалі: Пагоня ды бел-чырвона-белы сьцяг?
Такая магчымасьць ёсьць, але нажаль, пакуль толькі віртуальная і гэта ёсьць у сацыяльнай гульне eRepublik.
Агляд партый, атрадаў, заканадаўчых актаў і інш. асьпектаў гульні для пацверджання.
Чаму гэтая гульня сацыянальная, таму што самае цікавае адбываецца калі гульцы аб’ядноўваюцца дзеля вырашэньня пэўных пытаньняў. Хоць гульня і насычана рознымі шаўтамі атраднымі чатамі, прыватнымі паведамленьнямі, але гульцы выкарыстоўваюць і IRC і скайп. Пры дапамозе скайпа ствараюцца тэкставыя чаты, дзе можна мець зносіны з рознымі людзьмі, але звычайна з аднадумцамі . Прыемна ж дзяліцца спасылкамі на беларускую музыку, альбо аабмеркаваць чагровае бла-бла-бла тнп ці парагатаць над малюнкам пра вату? Чатаў вялікая колькасьць, там можна завесьці знаёмствы і з замежнікамі, бо ў рэпку гуляе 100 000 чалавек з усяго сьвету.
Кожная нацыя, якая глядзіць у будычыню, азіраецца на сваю гісторыю і імкнецца выкарыстоўваць адтуль тое чым ганарыцца. Цікава паглядзець праз такую прызму на суполку маскавітаў у рэпцы. (Скрыны атрадаў, партый, авак з камуністычнымі сымбалямі)
Калі табе брыдка глядзець на камуністаў, калі ты нацык, далучайся да нас. Паленьне Масквы – сьвяты абавязак ліцьвіна.

Ідэя 3.
Гэта толькі менавіта прасоўваньне беларускай мовы ў гульне. Што атрымалася і што не. І ці магчыма гэта выкарастаць у рэальным жыцьці Беларусі?



Участник №4

Ничего не прислал😞



Наши меценаты:
Fatigas 60 gold
DzeDBaradzeD 20 gold
WarGot_by 10 gold
PaulFromMinsk 3000cc, 500 Q3 food.

Так же всех организаторов, участников и болельщиков на испытаниях снабжает холодненьким пивком Beer Lovers Party



Рекомендую посетить форум нашего проекта!


Спасибо за внимание!
ГлаВред MJ