[УКП] еДні Чилі

Day 2,389, 11:45 Published in Ukraine Ukraine by Upivka


Доброї години!

Українська Консервативна Партія оголошує Дні еЧилі в Україні за підтримки члену конгресу та голови найбільшої партії Чилі "Partido Nacional Republicano" Van Belisario
Пропонуємо Вам ближче познайомитися з культурою та побутом цієї держави.



Тож нині Чилі, має трошки інший вид, ніж у дійсності. у світовому рейтингу, вона знаходиться на другому місті, і це не дивно.

Тож сучасна територія еЧилі виглядає так:




Історичні території Чилі

Чилі — країна в Південній Америці. Межує на півночі з Перу, на заході і півдні омивається Тихим океаном, на сході за хребтами Анд розташовані Болівія і Аргентина. Через Магелланову протоку Чилі має вихід у Атлантичний океан. Чилі належать декілька невеликих островів в Тихому океані: острів Пасхи, острови Сала-і-Гомес, Сан-Фелікс, Амбросіо, група островів Хуан-Фернандес, острови Дієго-Рамірес біля мису Горн. Також Чилі претендує на сектор в Антарктиці.



Не можна сказати, що побут індіанців не зазнав ніяких змін за останні століття. У традиційних будинках з соломи «руку», ясна річ, давно не живуть. Будують їх тільки, щоб показувати приїжджим. Мапуче їдять практично те ж, що й ми, — хліб, картоплю і яловичину. А от замість чаю п'ють напій, який робиться з пшениці, зеленого гороху і картоплі, який називається Муда. Після обіду гостей розважають казками. У цих місцях сезон дощів триває п'ять місяців на рік, з квітня по серпень. Тому гарний оповідач дуже цінується — він допомагає боротися з вимушеним неробством. Казки у мапуче, треба сказати, досить жорстокі. В одній з них йдеться про ворону, яка запросила тюленя в гості. Тюлень приплив чомусь в човні і довірливо вийшов на берег. Тут ворона з родичами на нього накинулися і з'їли бідолаху. Ось, власне, і все. Мапуче поки не обзавелися фольклорним ансамблем. Народні пісні й танці виконували і виконують не професіонали, а звичайні мешканці села. Діти показують танець «чойкі» — це сцени з життя птахів. Національна гра мапуче називається «палин».

Вона трохи схожа на хокей з м'ячем, але має декілька відмінностей. Як м'ячі використовують кульку, зроблений з кінської шкіри. Поле досить вузьке — всього сім метрів. Зате дуже довге −140 метрів. Зустрічі влаштовуються між сусідніми селами. Перемагає команда, яка заб'є чотири голи поспіль. Якщо самі пропустили м'яч — всі попередні очки згоряють. Тому матч може тривати кілька днів. Як давно з'явився «палин», індіанці не знають. Кажуть, був завжди. У всякому випадку, задовго до приходу європейців з їх футболом …

Серро Сан-Крістобаль

Серро Сан-Крістобаль – височина в північній частині Сантьяго, з гарним виглядом на місто, а в ясний день і на Анди. На піку височини знаходиться церква і 22-метрова статуя Діви Марії. До вершини можна піднятися на канатній дорозі або довгим пішим ходом. У Серро Сан-Крістобаль знаходиться Parque Metropolitano – найбільший громадський парк Сантьяго. У парку є також ботанічний сад, зоопарк і два басейни.


Лос-Пінгвінос

Найбільші колонії пінгвінів зосереджені в південній частині Чилі. Лос-Пінгвінос є домом для около120.000 Магелланових пінгвінів.Розташований на невеликому острові Магдалена, один квадратний кілометр землі, прикрашений червоним маяком, він знаходиться в 35 км на північний схід від Пунта-Аренас. У вересні або жовтні кожного року, птахи мігрують сюди в пошуках своєї половинки.


Чилое

Чилое є найбільшим островом в області Лос-Лагос і другим за величиною островом в Південній Америці, після Вогненної Землі.Острів має особливу архітектуру й культуру, через іспанців, які прибули в XVI столітті і місіонерів-єзуїтів, які побудували сотні дерев’яних церков, для того, щоб нести християнство на цю землю. Це одна з найбільш відвідуваних визначних пам’яток Чилі.


Вальпараїсо

Розташований на тихоокеанському узбережжі центральної частини Чилі, Вальпараїсо відомий своїми яскравими будинками, богемної культурою і красивим приморським видом. Побудований на десятки крутих схилах з видом на Тихий океан, Вальпараїсо може похвалитися лабіринтом вулиць і провулків, що відображають багату архітектурну і культурну спадщину.


Сан – Рафаель

Розташований у національному парку Сан-Рафаель, однойменний льодовик-гігант можна відвідати тільки на човні або літаку.Шлях на човні-видовище не для слабонервних. Добиратися доводиться через вузькі канали, які до того ж, постійно замерзають.Льодовик простягається на 15 кілометрів.


Валье-де-ла-Місяць

Валье-де-ла-Місяць знаходиться в пустелі Атакама. Цей захоплюючий дух пейзаж пустелі є результатом багатовікових вітрів і повеней. Великі піщані дюни і кам’яні утворення імітують поверхню Місяця, даючи назву території, яка перекладається як «Місячна Долина».


Торрес-дель-Пайне

Торрес дель Пайне є національним парком на півдні Чилі і має безліч мальовничих гір, озер і льодовиків. Центральне місце в парку – три вежі Пейна, три захоплюючі гранітні крижані піки. Найвища – близько 2500 метрів (8200 футів).


Пукон

Пукон – це невелике місто, переповнений туристами в середині південного району Чилі. Одним з найпопулярніших туристичних місць пуком робить озеро, розташоване прямо в кратері вулкана. Туристам також надається великий обсяг розваг, серед яких водні лижі, рафтинг, каякінг, верхова їзда, природні гарячі джерела і сходження на вулкан Вільярріка.


Національний парк Лаука

Національний парк Лаука розташований на півночі Чилі, в межах Анд і є однією з головних туристичних визначних пам’яток в Чилі.У Лаука знаходиться озеро Лаго Чунгара – одне з найбільш високогірних озер світу. Недагеко від кордону з Болівією розташувався згаслий вулкан Парінакота і його брат-близнюк Померапе.


Острів Пасхи

Однин з найбільш ізольованих островів на Землі, Острів Пасхи розташований в південно-східній частині Тихого океану. Острів славиться своєю колекцією з 887 збережених монументальних статуй, званих моаї.



Основна характеристика:

Столиця — Сантьяго де Чилі.

Площа- 756950 км².

Населення -16,800 млн чол. (200😎.

Офіційна мова — іспанська.

Грошова одиниця — чилійське песо.

Глава держави й уряду — Себастьян Піньєра з 2010 року;

Політична система — демократична республіка, що розвивається;



Також для ентузіастів. Коротка історична хроніка:

XV ст. — північ країни входила в територію імперії інків.

1520 р. — першим із європейців береги Чилі відвідав Ф.Магеллан, здійснюючи своє навколосвітнє плавання.

1535 р. — початок іспанського завоювання країни.

1541 р. — іспанці заснували м. Сантьяго.

1550-ті рр. — територія Чилі включена до складу віце-королівства Перу.

1778 р. — Чилі — самостійне генерал-капітанство.

1810 — 1818 рр. — національно-визвольна боротьба проти іспанців.

12 лютого 1818 р. — проголошення незалежності країни.

1879 — 1883 рр. — війна проти Перу й Болівії розширила територію Чилі на півночі.

1945 р. — оголошено війну Німеччині та Японії.

1970 р. — перемога на виборах лівих сил. Президент — С.Альєнде.

1973 р. — воєнний переворот, убивство президента і встановлення диктатури
генерала Піночета.

1989 р. — повернення країни до демократії.




Для вас працював співробітник Департаменту зовнішньополітичних зв'язків УКП Rudomski

І наостанок прекрасна чилійка 😉


Для шаутів:
[УКП] Дні еЧилі
http://www.erepublik.com/uk/article/-1-2405908/1/20