[УКП] Дні еБілорусі в еУкраїні.

Day 1,919, 11:03 Published in Ukraine Ukraine by Volchica Polly



Вітаємо шановне товариство!

Українська Консервативна Партія у тісному співробітництві з ПП Національний Фронт (еБілорусь)та при підтримці Президента еБілорусі і Аграрної партії (еБілорусь) оголошують проведення культурного заходу “Днів еБілорусі в еУкраїні” для кращої співпраці між нашими державами та тіснішої дружби між народами.
Тому вашій увазі ми пропонуємо першу статтю, власний варіант невеличкого знайомства з РЖ Білорусю🙂 Невеличке, тому щоб дізнатись про неї більше і взагалі закохатись в цю країну потрібно там побувати, чого вам і бажаємо😉


Мова, література, музика

Сама білоруська мова дуже схожа з українською, спільна лексика за деякими дослідженнями складає 96%. Українська і білоруська мови ближче між собою, ніж наприклад діалекти німецької. Тому носій української мови без проблем розуміє носія білоруською і навпаки. Навіть більше, після невеличкої практики українець може без проблем читати білоруськомовну літературу.
Однією з проблем розвитку білоруської мови є існування двох орфографій:наркомівка та тарашкевиця
Історія розвитку білоруською літератури теж схожа з розвитком української.
Багата творами Янки Купала , Якуба Коласа, Василя Бикова, Володимира Караткевича. І якщо першій три автори цінні більше для самих білорусів то пригодницько-історичні романи Караткевича рекомендовані для прочитання усім, не кажучи про всім відому поезію А.Міцкевича. Книжки білоруською мовою можна знайти тут і тут.
Найкраща білоруська музика та збірка чудових білоруських пісень.

Мирський замок

Мирський замок - унікальний пам'ятник білоруської архітектури - був заснований в кінці п'ятнадцятого століття в селищі Мир. Замок повинен був замінити собою дерев'яну садибу, яка існувала у той час. Протягом сторіч Мирський замок руйнували і відновлювали. І повторювалося це не один раз. У 2000 році замок перейшов під егіду ЮНЕСКО.


Лідський замок(Замок Гедиміна в м.Ліда)

Фортеця була побудована в 1323-1325 рр.. князя Гедиміна і протягом кількох століть залишалася потужним осередком на західних землях Білорусі.
Численні облоги, які витримувала фортеця, привели до пошкодження стін, руйнування веж і повного знищення її забудови усередині. Нині фортеця знаходиться на реставрації.


Музей Тадеуша Костюшко в м.Косово(Коссово)

Музей Тадеуша Костюшко та напівзруйнований палац, який зараз на реконструкції.
Тадеуш Костюшко - військовий і політичний діяч, учасник війни за незалежність США, генерал армії США, організатор антиросійського повстання у Польщі 1794 року, національний герой Польщі і США. І хоча поляки вважають його етнічним поляком, сам Т.Костюшко в своїх листах називав себе "литвином" - уродженцем історичної Литви(так називали в XIII – XIX ст. західну частину сучасної Білорусі).


Замкова гора

Замкова гора — вища точка Новогрудської височини, розташована за 3 км на північний захід від міста Новогрудок Гродненської області і за 250 м на північ від села Пуцевичі. Висота 323 м.
На Замковій горі збереглися руїни Новогрудського замку (10 — 16 століття). Поряд із Замковою горою на честь А. Міцкевича насипаний курган Безсмертя.


Біловезька пуща

Біловезька пуща-Старий заповідник на території республіки, включений в список всесвітньої культурної і природної спадщини. Цей величний віковий ліс вперше згадується в Іпатіївському літописі в 983 р. Заповідник займає площу в 87 600 га і є унікальним пам'ятником природи, єдиним в Центральній Європі лісовим масивом, що зберігся майже незайманим. Біловезька пуща - це неповторна краса природи, багатий мир тварин і птахів. Цар пущі - зубр, найкрупніший і рідкісний представник фауни Європи.


І обов'язково необхідно всім відвідати новозбудовану Національну бібліотеку республіки Білорусь
Перлина знань або новий символ Білорусі. На будівлю Національної бібліотеки країни гроші давав кожен білорус. Відкрили її лише шість років тому, але гігантська книгозбірня вже стала туристичною Меккою місцевого масштабу. У світі її знають, передусім, через складну геометричну форму – ромбо-кубо-октаедр. Увечері його скляна поверхня перетворюється на величезний різнокольоровий екран. А всередині - висотне книгосховище, спеціалізовані читацькі зали й три тисячі відвідувачів щодня.


Дякуємо усім за увагу😉 А також дякуємо співробітникам департаменту зовнішньополітичних відносин, прес-службі УКП та звичайно е-білоруським колегам.

І на останок, які там файні дівчата, як у нас, ммм...